SCHILDERWER kunr 0115 ongeslagen VC Vlissingen Publiek is de grote winnaar Verhoene verlengt zijn contract, Boussen haalt uit naar gemeente 66 Dit kan helaas gebeuren en ik hoop dat hij snel weer kan voetballen KARAKTERISTIEK en ik hoop dat hij snel weer kan voetballen", zei de verdediger van VC Vlissingen. In de tweede helft breidde Vlissin- gen de voorsprong uit. „We be gonnen slap aan de tweede helft en lieten de tegenstander te veel in hun spel komen", vond doel puntenmaker De Groot, die ook de 2-o aantekende na een snelle combinatie tussen middenveld en aanval. „Na dit doelpunt was hun verzet wel gebroken." Op het moment dat Longa op nieuw kansen leek te krijgen voor de aansluitingstreffer sloeg Vlis singen weer toe. Hoessein Bou- zambou schoot een kwartier voor tijd bekeken de 3-0 binnen. Pas twee minuten voor tijd deed de Tilburgse vereniging nog wat te rug. Via een individuele actie schoot aanvoerder Piet Adams de 3-1 binnen. De Groot: „Jammer van dat tegendoelpunt, dat over kwam ons vorige week ook al. Een keer de nul houden zou fijn zijn." De wedstrijd zat er daarmee nog niet op. Toen de meeste suppor ters al op weg waren naar de kan tine zakte scheidsrechter De Kroon ineens in elkaar. De arbiter had een elleboog tegen zijn slaap gekregen en ging gestrekt. Vijf mi nuten later was de leidsman weer op de been en floot de wedstrijd af. Door de zege blijft VC Vlissin gen zonder puntverlies in de eer ste klasse. De Belgische oefenmeester pres teerde vorig seizoen bijzonder goed en won met Hoek in mei de districtsbeker. „Hij heeft zijn waarde bewezen", zei Nico Bous sen, voorzitter van de sponsor stichting. Verschillende bestuurs leden en sponsors drongen aan op het verlengen van zijn con tract. „We willen het liefst rich ting de topklasse", aldus Boussen. „Op deze manier zorgen we voor continuïteit." Boussen sprak ook nog over de in zijn ogen starre houding van de gemeente Terneuzen, waarvan Hoek in zijn ogen weinig hulp en (financiële) steun krijgt. „Mis schien komt het doordat wij geen wethouder hebben die uit Hoek komt", wees hij overduidelijk op wethouder Co van Schaik uit Axel. Daar is voor de nieuwe fusie- dub FC Axel door het college van B en W een half miljoen euro be schikbaar gesteld om de accommo datie te upgraden. Hoek wil dat ook graag. Boussen: „Stel dat wij erin slagen om te promoveren. Dan mogen we hier van de KNVB misschien niet spelen, omdat het complex niet aan de eisen vol doet. Wellicht moeten we de stek ker er dan wel uit trekken. Wij zijn de laatste jaren onderbedeeld geweest door de gemeente. En dat weten ze zelf ook." In beide kampen heersten ge mengde gevoelens. Beide ploegen hadden diverse kansen gecreëerd en het duel in de slotfase over de streep kunnen trekken. Mare de Haas mikte bij een 2-2-stand een strafschop op de paal en kreeg der tig seconden later in zijn jacht op de bal direct rood. Met een man meer was Drechtstreek in de slot fase een paar keer gevaarlijk. Maar ook van Zaamslag ging in het laat ste kwartier via Peter Dieleman en Jorin Missu dreiging uit. Trainer Hubert van den Hemel vond dat zijn ploeg tekort was ge daan. „Vorige week tegen Rijs- oord was het niet goed. Nu heb ik de groep verteld dat ik bewonde ring heb voor de manier waarop we hebben gespeeld. We hebben ons goed kunnen meten met een ploeg, die volgens mij een leuke middenmoter wordt. We hebben op bepaalde momenten toch veel druk kunnen zetten." Zaamslag-Drechtstreek kende een boeiende slotfase van de eer ste helft. Nadat Peter Dieleman de paal had geraakt en Chris Kore- mans namens de bezoekers een lob over doelman Guido Vinke - die in het doel de voorkeur heeft gekregen boven de talentvolle Mitchell Braafhart - op de lat had geschoten, werd binnen vier mi nuten drie keer gescoord. De be zoekers kwamen op voorsprong, nadat Chris Koremans op aange ven van zijn broer Remco aanvoer der Joris Rademakers in de lucht had afgetroefd: 0-1. Kort na de aftrap tekende Ivo Ver- straeten na fraai voorbereidend werk van Peter Dieleman voor de gelijkmaker. Uit een hoekschop hielp Michiel Leijte, die op het middenveld sterk speelde, de be zoekers ongelukkig opnieuw aan een voorsprong. De bal zeilde via zijn hoofd net over de doellijn, waar Ivo Verstraeten de bal aan de paal wegwerkte. Scheidsrech ter Alssema, die op de achterlijn stond, kende geen twijfel en wees naar het midden: 1-2. „Ik vond dat we in de eerste helft niet slecht speelden", zei Van den KARAKTERISTIEK Hemel. „Maar we gaven de doel punten gemakkelijk weg. Na de rust hebben we het gewoon goed gedaan." De thuisploeg kwam door Joris Rademakers op gelijke hoogte. De treffer was bijna een kopie van het tweede doelpunt van de be zoekers. Hoekschop, kopbal, aan de tweede paal verwerkt. En op nieuw was de arbiter resoluut in zijn beslissing: 2-2. In de slotfase kregen beide ploe gen kansen. Guido Vinke bleef overeind bij een paar gevaarlijke inzetten. De ingevallen Jorin Mis su, die in de slotseconden bij een uitbraak naar binnen kwam en op doel schoot, kon net niet genoeg kracht zetten om de keeper te ver schalken. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 SPORT 7 Milton Roemeratoe VC Vlissingen-Longa 3-1 (1-0). 2. Lorenzo de Groot 1 -0, 56. Lorenzo de Groot 2-0, 74. Hoessein Bou- zambou 3-0, 88. Piet Adams 3-1. Scheidsrechter: J.J.P. de Kroon (Eindhoven). Toeschouwers 100. VC Vlissingen: Joan van Belzen, Khalid el Hattach, Ferry Alfons, Benjamin VerwestMilton Roem eratoe (44. Daniel Jensen); Salim Ben Sellam, Etienne Mallie, Tho mas Ragut (81. Randy de Dreu); Lorenzo de Groot, Hoessein Bou- zambou, Abderrahman Abdenbi (75. Said Bouzambou). HOEK - Het bestuur van Hoek heeft het contract met trainer Kenny Ver hoene tot medio 2015 verlengd. „Toen ik in november naar Hoek kwam heb ik voor anderhalfjaar ge tekend", legde Verhoene uit. „Daar is nu nog een jaar bij gekomen. Ik wil en mag bouwen aan een ploeg. Daar heb je twee, drie jaar voor no dig." door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Zaamslag behield in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal de ongeslagen status. De Zeeuws-Vlamingen kwamen voor de tweede opeenvolgende week tot een gelijkspel. In de eerste thuiswedstrijd werd het tegen Drechtstreek 2-2. Het publiek was in een duel met een hoge amuse mentswaarde de grote winnaar. Zaamslag-Drechtstreek 2-2 (1-2). 38. Chris Koremans 0-1, 40. Ivo Verstraeten 1-1,42. Michiel Leijte 1-2 (eigen doelpunt), 67. Joris Ra demakers 2-2. Scheidsrechter: D.A. Alssema (Goes). Rode kaart 77. Mare de Haas (Zaamslag). Ge le kaart: Ivo Verstraeten, Michiel Leijte, Peter Dieleman (allen Zaam slag), Patrick Kunst en Jeroen Kop pelaar (beiden Drechtstreek). Aan tal toeschouwers: 175. Zaamslag: Guido Vinke; Maikel Krans, Meivin Rijckaert, Joris Rade makers, Mare de Haas; Ivo Verstra eten (62. Jordy Bakker), Michiel Le ijte, Mario de Fouw, Sebastiaan Dees; Peter Dieleman, Wesley Die leman (71. Jorin Missu). Ivo Verstraeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65