Rondweg toch nog niet open 3 ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Veiligheidsregio vindt onderdak in marinekazerne De zeventiende-eeuwse spelletjes waren onderdeel van de histori sche markt op de Kruisdijk schans, tussen Sluis en Heille. Het Zeeuwse Landschap knapte met name de woning op de schans de afgelopen jaren op, en vond het nu tijd om het vesting werk, dat dateert uit het begin van de zeventiende eeuw, aan het grote publiek te laten zien. 'Kasteelheer' Fred Schenk, sinds kort bewoner van het gerestau reerde huis, kreeg vele honderden gasten over de vloer. Die bewon derden niet alleen de woning, maar genoten ook van muziek, een markt, een 'Spaans soldaten- kamp' dat wapens demonstreer de, en workshops en spelletjes. De woning was, in het kader van Monumentendag, ook zondag nog open. Dat gold afgelopen weekeinde ook voor tientallen an dere monumenten in Zeeuws- Vlaanderen. Ze werden, mede door het weer, in wisselende ma te goed bezocht. Defensie is inmiddels akkoord, be vestigt de commandant van de ka zerne Willem Meijer. De overeen komst bestaat er uit dat de VRZ bij een incident of ramp beschik king krijgt over de faciliteiten van het marinecomplex in Vlissingen. Zo nodig kunnen daar helikopters landen en schepen aanmeren. Bo vendien krijgt het beleidsteam van de veiligheidsregio bij een in cident een rechtstreekse lijn met Defensie voor aanvragen van nodi ge ondersteuning in menskracht en materieel. De kazerne zou dan ook de logische uitvalsbasis kun nen worden van het het Zeeuwse MIRG- team. Deze Maritime Inci dent Response Groups bestaan uit gespecialiseerde brandweer teams voor incidenten aan boord van schepen. VRZ-voorzitter Jan Lonink juicht de verdere samenwerking met de marine toe. Omdat de huurover eenkomst van de huidige locatie van de VRZ in 2015 afloopt zou deze ook kantoor kunnen gaan houden in de marinekazerne. Lo nink: „Ik moet eerlijk zeggen dat concentratie in de marinekazerne best een aantrekkelijke optie is. Maar zo zijn er meerdere waar we serieus naar moeten kijken." De situatie is een tegenvaller voor Rijkswaterstaat en aannemer Ra- senberg. Die zetten al maanden in op het openen van de rond weg, het eerste deel van de groot schalige reconstructie van de N61, in september. Dat leek te lukken, maar tijdens de zogenaamde RSA (een Europese veiligheidscheck voor nieuwe wegen) bepaalden in specteurs anders. „De inrichting van de weg is in orde, maar de ver harding van de bermen is onvol doende", vertelt de woordvoer ster. „Zware voertuigen kunnen er te ver in weg zakken." Het pro bleem omvat de volledige lengte van de weg, waardoor nu acht ki lometer aan berm opnieuw moet worden aangepakt. „Dat is een omvangrijke klus, die een flinke poos gaat duren." Hoe lang, dat is nog onduidelijk, maar het gaat ze ker om meerdere weken. Tekenfilms en games maken bij Toonbeeld Toonbeeld in Terneuzen heeft twee nieuwe cursussen voor basisschoolleerlingen: anima tie (tekenfilms maken) en ga mes (simpele computerspelle tjes creëren). De lessen, die be ginnen in oktober, zijn op woensdagmiddag. Meer infor matie en inschrijven via www.terneuzen.nl/toonbeeld. jeugd gevraagd naar mening omgeving jongeren van 12 tot en met 17 jaar uit de gemeente Terneu zen krijgen deze maand een op roep om mee te doen aan een digitaal onderzoek over hun 'beleving van welzijn'. De ge meente wil in kaart brengen wat er speelt onder jongeren en daar beleid op maken. Kunstenaars tonen 'kracht van water' Jorien Brugmans, Marleen Bur ger, Betsy de jonge en Robert Schilderen exposeren tot en met 25 oktober in de Kunstuit leen aan de Bellamystraat in Terneuzen. Vanuit hun eigen discipline (poëzie, grafiek, sie raden, keramiek, porselein, fo to's) belichten ze 'de kracht van het water". Alles over schapen en wol tijdens Koffie met Mensen van wolboerderij 'Blij Bezuiden' bij Koewacht vertel len donderdag over wolsoor ten, wol spinnen en schapen tij dens 'Koffie met... van Aan Z'. De bijeenkomst vindt plaats in buurthuis De Hoeve aan de Ed- vard Grieghof in Terneuzen. Aanvang 10.00 uur. Winkelpersoneel pakt dief na achtervolging Een 41-jarige Amsterdammer is vrijdagmiddag rond kwart over twee door medewerkers van een schoenenzaak over meesterd. Hij had bij hen in de winkel, in de Alvarezlaan, een diefstal gepleegd. Hij sloeg wel nog één van de medewerkers in het gezicht. De man is over gedragen aan de politie. Han Leune vertelt over Scheldeforten Han Leune geeft donderdag een lezing over de Scheldefor ten Lilloo en Liefkenshoek. Dat doet hij, op uitnodiging van de Heemkundige Vereni ging Terneuzen, in hotel l'Es- caut aan de Scheldekade in Ter- neuzen. Aanvang is om 20.00 uur. Afsluiting N61 in Zeeuws-Vlaanderen 'JJpiSKH. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 Terug door Martijn de Koning SLUIS - „Tja, dat vind je niet bij de Intertoys." Vertederd kijken papa en mama naar hun driejarige doch ter Sanne, die hen zojuist heeft ge vraagd of ze 'die leuke spelletjes ook voor thuis kunnen kopen'. Maar ja, zoek in de speelgoedwin kel maar eens naar stukken boom stam en wilgentakken. VLISSINGEN - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) en de marine gaan nauwer samenwerken. Daarbij gaat het in eerste instantie om het ge bruik van de marinekazerne in Vlis- singen in geval van calamiteiten. in de tijd op schans Natuurlijk werd er op de Kruisdijkschans ook zeventiende-eeuws eten gemaakt, foto Mark Neelemans door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - De rondweg om Schoondijke gaat vandaag toch niet open. Bij een veiligheidscontro le, afgelopen vrijdagavond, bleken de bermen te zacht. Dat meldt een woordvoerster van Rijkswaterstaat. TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN In de nacht van 19 op 20 september wordt tussen 19.00 uur en 5.30 uur een deel van de N61 afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. OMLEIDINGSROUTE 19 20 SEPTEMBER - - - afgesloten omleiding TERNEUZE Hoek BRUG SLUISKIL Het betreft het wegvak vanaf de stoplichten bij de kruising met de N252 (de stoplichten bij de Brug van Sluiskil), tot aan de aansluiting op de Westerscheldetunnelweg/N62 (de rotondes bij het nieuwe viaduct Axelsche Gat). Tijdens deze afsluiting wordt het verkeer omgeleid via de N252, de Herbert H. Dowweg en de Westerscheldetunnelweg/N62 TMJHX? •- De omleidingen worden door middel van gele borden aangegeven. De Westerscheldetunnel blijft in beide richtingen volledig beschikbaar en is bereikbaar via de omleidingsroutes. De afsluiting van deze wegen is noodzakelijk voor de aanleg van de definitieve asfaltlaag op de N61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61