FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Keukens Vlas keert terug op markt Ploegen en sleuren op Waterdunen-grond Sasse Cuyperskerk: marktplaats, speeltuin of evenementencentrum 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Prins Maurits uitgenodigd voor kerkjubileum Afsluiting N689 kpn winkel kpn.com I 0800 0115 Keuken n ruime keuze, voor elk budget Alies-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt betlen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt beüen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- terecht bij de balanceerwip of bij het ringsteken. Bij de tractorrodeo kwamen trac toren regelmatig in de arena waar bij het de bedoeling was bij elkaar twee banden die achter het voer tuig waren bevestigd, af te rijden. Dit onderdeel leverde mooie staal tjes van stuurmanskunst op. Bij het boomstamsiepen liet Michiel Buijse uit Biervliet zien dat er toch heel wat kennis om de hoek komt bij het trekken van een boomstam in de vette klei grond. „Het is vooral belangrijk te zoeken naar grip. Ook de manier van aankoppelen van de boom is daarbij van belang. Hoe hoger de koppeling, hoe beter de grip is." De Farmall D 320 had heel veel moeite om slippend en glijdend de eindstreep te halen. Een 4x4 trekker had er minder moeite mee. Zonder veel problemen wer den hiermee twee stammen tege lijk over het terrein gesleept. De jonge agrariërs Stefan Timmer mans uit Aardenburg en Danny de Smit uit Groede lieten blijken toch wat nare gevoelens te heb ben bij het opofferen van de goe de zeeklei voor natuur. „Maar we zien nog genoeg toekomst in on ze landbouw." KOEWACHT - Het slechte weer had zaterdag zijn weerslag op de inter nationale jaarmarkt in Koewacht. Terwijl de laatste jaren meer dan 100 paarden en pony's werden aangevoerd, stokte nu de teller bij 57 viervoeters. Voor de kleinvee- keuring werden maar 19 duiven en konijnen aangevoerd. De keur meesters namen het exterieur en de loop en draf van de paarden on der de loep. Er waren prijzen voor de mooist getoiletteerde dieren. De herstart van de vlasdag op het Kerkplein was voor organisator Etiënne van Waes wél een succes. „Zeker gezien het vlasverleden van Koewacht en met een werken de repelmachine en trapwingel- molen uit 1853 was het voor veel mensen een stukje nostalgie." Het kerkgebouw uit 1891 verloor begin dit jaar zijn functie. Voor het parochiebestuur werd het on derhoud te duur. Bovendien kwa men er maar weinig mensen meer naar de diensten. Om het fraaie gebouw, een Rijksmonu ment, te redden van de sloop ging een werkgroep op zoek naar mo gelijkheden voor alternatief ge bruik. Uit een brainstormsessie in juni kwamen drie 'topideeën' naar vo ren, die door de werkgroep verder worden onderzocht. De eerste is een binnenspeeltuin. „We heb ben ondernemers benaderd die el ders speeltuinen exploiteren, en die kwamen meteen met inhoude lijke, concrete vragen", vertelt werkgroeplid Nancy Vinke. „Dat verraste ons wel." Een tweede idee is om van de kerk een perma nente marktplaats te maken, waar diverse soorten markten gehou den kunnen worden. Derde alter natief is een evenementencen trum. „Commercieel gebruik door bijvoorbeeld instellingen is lastig", gaf Vinke aan. „Er is al zo veel leegstand." In alle gevallen zijn de restauratie kosten een eerste probleem. Die lopen, zelfs met aftrek van subsi die van het Rijk, in de tonnen.'De werkgroep gaat nu op zoek naar een oplossing. „Misschien wil de bevolking van Sas van Gent in ac tie komen", gaf Vinke een voorzet je aan de Sassenaren. Met het evenement 'Farmers got talent' toonden de veelal jonge agrariërs aan dat de landbouw nog springlevend is en vol dyna miek zit. Daarnaast lieten ze zien over voldoende vakmanschap te beschikken om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Na een ochtendrondrit met een zestigtal antieke tractoren door het gebied was de middag gevuld met show en spektakel met oude en moderne tractoren. Voor de symbolische laatste maal trokken de ronkende tractoren ook hun rechte voren in de klei van Water dunen tijdens de ploegwedstrijd. Heel wat bezoekers waren op het spektakel, dat voor het eerst in een nieuw jasje was gegoten, afge komen. Nieuwe en spectaculaire onderdelen als de tractorrodeo en het onderdeel boomstamsiepen vermaakten het publiek volop. Wie actief bezig wilde zijn, kon IJZENDIJKE - Het bestuur van de hervormde kerk in IJzendijke en het Sluise gemeentebestuur ho pen op de komst van Prins Mau rits naar de viering van het vier honderdjarig bestaan van de kerk, volgend jaar september. Burge meester Annemiek Jetten heeft de prins een uitnodiging ge stuurd, waarin ze uitgebreid in gaat op de rol van zijn naamge noot bij de bouw van de kerk, in 1614. Maurits wordt uitgenodigd voor de dienst van 7 september, letten heeft, voor een dag eerder, ook de Militaire Muziekkapel uit genodigd. Ze meent dat 'vanwege de ontstaansgeschiedenis van het kerkgebouw als 'soldatenkerk' enig militair vertoon een mooie symboliek is'. Het kerkbestuur wil rond het jubi leum een groot meerdaags festijn organiseren. PERKPOLDER - De provinciale weg N689 loopt vanaf maandag niet verder noordwaarts dan Groenen dijk bij Kloosterzande. Het reste rende stukje richting Perkpolder wordt afgesloten wegens de func tieverandering van het gebied. Eerst wordt het voormalige Veer- plein 'functieloos' gemaakt en worden de dijken opgehoogd. Verkeer naar Perkpolder moet voortaan via de Waterstraat en Noordstraat rijden. Samsung Start i the I conversation doet 't gewoon Zo recht mogelijk ploegen leverde punten op. foto Peter Nicolai I Het vlasverleden van Koewacht werd, na een paar jaar afwezigheid, weer onder de loep genomen op de jaarmarkt, foto Mark Neelemans door Frank Gijsel door Martijn de Koning SAS VAN GENT - Een binnenspeel tuin, een marktplaats of een evene mentencentrum: die functies be kijkt een werkgroep die de toe komst van de Cuyperskerk in Sas van Gent onderzoekt. De stand van zaken werd zaterdag, tijdens Monu mentendag, gepresenteerd. BRESKENS - Het Agrarisch Jongeren Kontakt West Zeeuws-Vlaanderen nam zondag op een nostalgische wijze afscheid van een groot land bouwgebied in plan Waterdunen nabij Breskens. ook voor uiv totale keu ken verbouwing Spoorstraat 18c 443' NK 's Gravenpolder T (oi 13) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiuiw.beubenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60