Biezelinge heel tevreden met de Mozeskerk Ook vastgoedhandelaar DHC door ACM beboet BEVELANDEN en THOLEN 21 Het resultaat mag er dan ook we zen: een Mozeskerk die nog de sfeer ademt van de tijd waarin die gebouwd is, too jaar geleden, maar waarachter een ultramoder ne ruimte is ontstaan. Die nieuwe ruimte, in de plaats gekomen voor een lelijk aanbouw- tje, werd zaterdag officieel in ge bruik genomen. De aanbouw, met veel glas en veel licht, is ont worpen door architectenbureau Roos Ros en uitgevoerd door het Biezelingse aannemersbedrijf Van Eekelen. De verbouw moest er komen om dat hervormden en gereformeer den samengingen in de PKN. Volgens Arja van Harten heeft dat niet alleen inspiratie maar ook wat pijn opgeleverd. De gerefor meerden moesten immers de ei gen Ontmoetingskerk afstoten en ook in de hervormde club sneu velden er dierbaarheden. Zo moest, om het oude familiegraf met vier graven te waarborgen, een monumentale treurwilg het veld ruimen. „Van die wilg ma ken we nu een gedenkboom in de kerk, waarop stenen met de na men van overleden gemeentele den worden gelegd." De vreugde overtrof op alle fron- .ten het verdriet, want de Mozes kerk heeft nu veel meer ruimte en comfort dan vroeger. Er staan De verbouw werd betaald met verkopen en de uitgifte van renteloze leningen on der de leden. lekkere stoelen in de kerk in plaats van houten banken, het jeugdhonk '18 hoog' heeft een veel grotere ruimte, de entree is licht en ruim, het sanitair is mo dern en de kerkeraad heeft een be hoorlijke ruimte gekregen. Daar komt nog bij dat de Ontmoe tingskerk niet op de markt is geko men voor appartementen of zo. De Koptische gemeente van zuid west-Nederland heeft hem ge kocht, dus het blijft een godshuis. Bovendien is het orgel voor een goede prijs verkocht, aan een ge meenschap in Japan. De hervormde kerk van Biezelin ge werd begin vorige eeuw ge bouwd in de plaats van een kerk uit de negentiende eeuw. Die stond weer op de plek van een kerkje uit de dertiende eeuw. De achtkantige toren van de Mozes kerk en de oude entree met neogo tische invloeden, zijn nog van de voorganger. De kerk die steeds naamloos is ge bleven heeft de naam van Mozes gekregen. Biezelinge leidde tot de associatie met Mozes in z'n bie zen mandje. De hele onderneming werd be taald uit de verkoop van onder meer grond en subsidies en rente loze leningen onder de leden. Bo vendien deden de leden veel zelf. De Autoriteit Consument en Markt (AMC) oordeelde dat van 99 panden die DHC kocht, is ko men vast te staan dat ze door kar telvorming zijn verworven. Daar bij is van twintig van die huizen gebleken dat de handelwijze van DHC, eigendom van D. Rijke uit Goes, een uiterst negatief effect had op de prijs. Het wordt DHC bovendien aange rekend dat het bedrijf gedurende de hele procedure van de executie gehandeld heeft in een kartel met andere vastgoedhandelaren. Met name de praktijk van de zoge naamde naveilingen, waarbij pan den die door een kartel voor een lage prijs verworven zijn, uit het zicht van de notaris tijdens een onderlinge veiling worden toege wezen. Die praktijk zorgt ervoor dat de boete, berekend naar het aantal panden, met 2,5 wordt ver menigvuldigd. Marsha treedt op De Zeeuwse singer-songwriter Marsha treedt woensdag 25 sep tember op in de hal van het ge meentehuis in Kapelle. Marsha wordt begeleid door Ruben Mol op drums en Aldert Kok op gitaar. De voorstelling be gint om 20.00 uur en een kaart je kost 7,50 euro. Films over dementie Zaterdag 21 september wordt in het Erasmuspark in Goes een filmmarathon gehouden met als thema dementie. Alle films gaan over het leven met dementie. De toegang is gratis. De marathon duurt van 13.00 tot 20.30 uur. Manhuistuinconcert Muziekvereniging Con Affezzio- ne uit Kwadendamme verzorgt zondag 22 september het Manhuis tuinconcert in Goes. Het koffie concert in de tuin achter het poortje naast Zusterstraat 11, be gint om 12.00 uur. De toegang is gratis. Bij regen verhuist de hele onderneming naar de Grote Kerk. Wijkmarkt 55plus Rondom basisschool de Zuidwes ter in Goes-West wordt zaterdag 21 september een wijkmarkt ge houden door de ouderen uit de wijk. Zij laten van 12 tot 16 uur zien welke hobby's ze hebben en laten belangstellenden graag een keer meedoen. Dag van het Boek De ANBO Wemeldinge houdt zaterdag 21 september de Dag van het Boek in De Wemel. De dag staat in het teken van de poëzie. Er zijn optredens van het duo Hoed en de Rand en de Antwerpse dichter Bert De- ben. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Entree 5 euro. Seniorenbingo In Buurthuis De Pit wordt vrij dag 20 september een Senioren bingo gehouden. Die begint om 14 uur maar De Pit is al een half uur eerder open. Er worden zes rondjes ge speeld en kaarten kosten 3 eu ro per stuk. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 BB Genodigden bekijken de nieuwe ruimte van de Mozeskerk vanuit de oude zaalkerk. Bovenaan de foto is nog een deel te zien van de tien geboden zoals ze door de Zeeuwse kunstenaar Johan Mei- se op de muur geschilderd zijn. foto Marcelle Davidse door Mieke van der Jagt BIEZELINGE - De voorzitter van ker- keraad, Arja van Harten, straalt ge woon, zo goed is het resultaat van een lang traject: het samengaan van de gereformeerde en hervorm de gemeenten in Biezelinge. door Mieke van der Jagt GOES - Behalve vastgoedhandela ren De Pagter uit Middelburg en Stokx uit Goes, is ook de Goese vastgoedhandelaar DHC Vastgoed BV beboet voor kartelvorming bij executieverkopen. Van alle Zeeuw se handelaren betaalt DHC het meest: 102.658 euro. KAPELLE GOES KWADENDAMME GOES WEMELDINGE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55