Muziek Monumentaal ondanks guur weer 'geslaagd festival' SCHOUWEN-DU!VELAND 21 Goede opbrengst bij Boerenboeldag De verkoop van allerlei spul len, oliebollen en hambu- gers op jaarlijkse Boeren boeldag van basisschool De Schouw in Brouwershaven heeft zaterdag 11.500 euro op geleverd. Zestig procent gaat naar goede doelen, waaron door Nederlandse bakkers opgerichte bakkersscholen in Oeganda; een schoolpro ject in Bangladesh en adop tiekinderen in India. Avond rond Joodse Mystiek Andries Hoitsma, kenner van de Joodse spiritualiteit en kabbalistiek zal een nieu we groep samenstellen en begeleiden die vanaf septem ber 2013 om de 2 weken sa menkomt. Donderdag is om 19.30 uur een introductie avond in de Doopsgezinde kerk te Middelburg. De groep leest 'Ik die verborgen ben' van Friedrich Weinreb. Opgeven via 06-15622635. - Zeldzaam Groot zeegras gevonden In de Oosterschelde nabij Zierikzee is de zeldzame plant Groot zeegras aange troffen. Dat meldt stichting Anemoon. De plant is tegen woordig alleen nog in schor kreken in het oosten van de Ooster- en Westerschelde te vinden. De vondst van twee stekjes in het centrale deel van de Oosterschelde is daar om opmerkelijk te noemen, aldus Anemoon. Lagere ozb door windturbines De ozb-waarde van 24 hui zen in Anna-Jacobapolder is door de gemeente Tholen met gemiddeld 40.000 euro verlaagd. Dat i^een klein succesje voor het comité Windmolens Nee. Voorzit ter Frank van Gennip: „Wij staan op het standpunt dat 225 huizen in het gebied in waarde zijn gedaald door de komst van de windmolens." deropvang en De Putmeet, waar recent een duurzaam verbou wingsplan voor is gepresenteerd waar volgens Michel iedereen en thousiast over is. Aan de andere kant van de as ligt de Dorpsstraat, wat het 'verblijfs- centrum' moet worden. Op de plek van de huidige supermarkt komen vakantie-appartementen voor duikers, aangevuld met een croissanterie. Een mooie aanvul ling op de bestaande horeca in de straat, vinden de ondernemers. „De Dorpsstraat kan autoluw wor den, waardoor er veel plaats is voor terassen", zegt Michel. In de 'structuurvisie' die de onderne mers voor ogen hebben, wordt ook de Dijkstraat meteen aange pakt. „Het kerkje zou met een paar kleine aanpassingen kunnen worden gebruikt als markthal voor streekproducten, met in de zomer ook kraampjes eromheen", schetst Richard. „Of een pop-up restaurant, waarom niet?", vult Michel aan. De verwilderde omge ving rond het kerkje zou een par keerterrein kunnen worden. Ri chard: „Dat zijn geen giga-plan- nen, maar in deze tijd moet je streven naar realistische plannen die ook echt haalbaar zijn." Dat wil niet zeggen dat de onder nemers niet verder denken aan grotere plannen. Zo leeft het idee om een drijvende steiger voor de dijk tussen de jachthaven en de Napoleonhoeve aan te leggen, compleet met drijvende ecolod- ges, openbare aanlegplaatsen en horecapaviljoens. Ook wordt er hardop gedroomd over een brede overkapping van de N57, die het de duingebieden aan weerszijden van de weg met elkaar verbindt. Voorlopig heeft echter de nieuw bouw op de Boutlaan alle aan dacht. Michel: „We gaan er hon derd procent voor en de gemeen te nu ook. De wethouder zei in de raad dat hij morgen aan de slag gaat. Hij heeft z'n woord gehou den want de volgende dag was er een uitnodiging om met de pro vincie te praten." Zou het dan echt allemaal zo voorspoedig lo pen? Pieter: „Tijdens de Pasen 2015 kunnen we chocolade-eitjes kopen aan de Boutlaan." Van der Werf zit achter een tafel tje op de eerste verdieping van 'zijn' Nobelpoort. „Wij oefenen hier elke vrijdagvond met de band. Omdat de poort voor Monu mentendag open is, spelen we de ze keer op zatermiddag." Het optreden is niet terug te vin den in het programma van Mu ziek Monumentaal, het festival dat dit jaar voor de achttiende keer rond de Open Monumenten dag wordt gehouden. „Nee, wij treden eigenlijk nooit op. We heb ben niet eens een naam!" Van der Werf heeft geen studie gemaakt van de geschiedenis van- de Zierikzeese stadspoort, maar wil desgevraagd best iets aan be zoekers vertellen over zijn repeti tieruimte. „De man die de toren vroeger bewoonde had twee doch ters. Twee hele verschillende ty pes, want de torens zien er ook al lebei heel anders uit." Van de striemende regen is bin nen de dikke muren van de Nobel poort weinig te merken. Op de Schuithaven en het Havenplein, waar optredens in de open lucht zijn, is dat wel anders. De straten zijn leeg en slechts een handjevol mensen blijft onder een paraplu naar de muzikanten kijken. Bezoe kers die wel op pad zijn gegaan, kiezen er vooral voor om één van de vele open monumenten aan de binnenzijde te bewonderen. Organisator Daan van der Wek ken beaamt dat het festival 's och tends en rond het middaguur be hoorlijk te lijden had onder de weersomstandigheden. Maar zo dra het aan het begin van de mid dag opklaarde, kwam het evene ment later volgens de voorzitter van Muziek Monumentaal alsnog goed op gang. „Al met al was het een heel geslaagd festival", zegt hij. „Met een bonte keuze in ver schillende optredens en muziek stijlen kan het bijna niet anders dan dat er voor ieder wat wils was", zegt Van der Wekken. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 om vooruit te kijken' BROUWERSHAVEN MIDDELBURG ZIERIKZEE ANNA-JACOBAPOLDER Ondernemers Hans Verduijn, Richard Fennet, Pieter van der Hulle en Michel Fennet doen alvast boodschappen op de toekomstige locatie van de Plus aan de Boutlaan in Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Op het A4'tje van Robèrt van der Werf staan rond het middaguur vijftien streepjes. „Misschien dat er vandaag vijftig mensen komen, maar dan heb je het wel gehad", verwacht hij. Clown Jovel was uitgeweken naar de Beuze. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51