12 SPORT HRC schakelt al voor de wedstrijd twee troeven van Oemoemenoe uit Ouwe rot Van Benthem matchwinnaar KORFBALDERBY Middelburgse korfbalploeg verslaat Fortis (14-16) en leidt in eerste klasse. Coach Herbert-Jan van der Waal en trainer Brian Hendry hadden een aardig gameplan uitgedok terd, maar dat viel al voor het eer ste fluitsignaal van referee Sjoerd Wartena in duigen. De begelei ders van HRC kwamen met een document op de proppen waaruit bleek dat de Zuid-Afrikaanse aan winst Vercelli Momogos en de Schot Matthew Grant, die een week eerder overigens wel in ac tie kwam, niet speelgerechtigd waren. Ondanks die tegenvaller kende Oemoemenoe een prima start. HRC bivakkeerde voortdurend op de helft van de thuisclub, maar de verdediging van de Middelbur gers stak prima in elkaar. Pas in de achttiende minuut verscheen Oemoemenoe voor het eerst op de Haagse helft en meteen was het raak. Christoffer Lyall verover de de bal en die kwam uiteinde lijk bij de Keniaan Isaac Ngirubia, die voor een 5-0-voorsprong zorgde. De gasten schrokken wak ker en bogen de achterstand nog voor rust om in een 5-29-voor- sprong. In de tweede helft zorgde alleen Brian Hendry voor een lichtpunt je voor de thuisclub door de 12-41 te maken. In de slotfase liep HRC uit naar een dikke 12-74-zege. De thuisclub had het hele duel het initiatief, creëerde een hoop kansen, maar was slordig in de af werking. Nieuwegein werd ge dwongen om vooral te verdedigen en verre kicks zorgden veelal voor opluchting in de defensie van de gasten. Die kicks werden in de meeste gevallen goed onder schept door Erik de Jonge en ook vanuit de line-outs trok Tovaal steeds ten aanval. Aanvoerder Jan Otte zorgde daar voor voortdu rend balbezit. Sjoerd van Benthem, met 440 competitiewedstrijden de meest ervaren speler van Tovaal, werd echter matchwinnaar. In de 23e minuut wonnen de Goese voor- waartsen de bal in het losse werk, waarna hij aan het eind van een vlotte combinatie tussen Michiel Sinke en Kevin Verkaik in de ui terste hoek van het veld scoorde. Het was de 79e try uit zijn 32 jaar durende rugbycarrière die hij kon drukken. OOST-SOUBURG - Een gouden pass- je van Matthijs Pouwer vormde zaterdagmiddag het hoogtepunt van de derby Fortis-Swift. Direct na de 11-13 van de thuisploeg bracht de Middelburger de bal on verwacht snel weer in het spel. Hij zag Kristian Huisman naar de korf sprinten, bediende zijn ploeg genoot op maat en legde daarmee de basis voor de 11-14. Het was een één-tweetje om door een rin getje te halen. „Die aanval was niet alleen heel mooi", zei Pouwer achteraf, „maar ook heel belangrijk. Het was één van de doelpunten waar mee we Fortis constant op af stand hielden. Zodra zij scoorden, maakten wij er ook weer eentje. We gaven de spelers van Fortis constant het idee dat er niets voor hen te halen viel. Toen we het gat eenmaal geslagen hadden, lieten we het nooit meer kleiner wor den dan twee punten." Al de treffers van Swift in de tweede helft waren mentale tik ken voor de opponent. Op de 8-10 van Fortis volgde de 8-11 van Swift, op de 9-11 van Fortis volgde de 9-12 van Swift, enzovoorts. For tis werkte zich een slag in de rondte om bij te blijven, maar slaagde er nooit in een aanslui tingstreffer te maken. „Fortis heeft met Remco Crucq en Rens van den Driest twee ster ke spitsen", stelde Pouwer. „Je weet dus dat zulke spelers wel zul len scoren. Maar verder hebben we niet veel goals tegen gehad. We hielden de risico's in ons spel bewust beperkt. We hebben wei nig strafworpen en vrije ballen weggegeven. Daardoor had Fortis eigenlijk alleen maar de mogelijk heid om van afstand te scoren." Swift maakte het verschil al in de openingsfase. Vera Kuiper was een tijdje ongrijpbaar. Zij scoorde in de eerste twaalf minuten drie keer en was daarmee in hoge ma te verantwoordelijk voor de tus senstand van 2-6. Pas daarna kreeg Kim Baas vat op de Middel burgse en werd die zelfs haast on zichtbaar. Door het verbeterde verdedigings werk van Baas kon de Souburgse ploeg op adem komen. Fortis zag dat Swift alsmaar langer moest zoeken naar de scoringskansen en dat wekte vertrouwen bij de thuis ploeg. Vlak voor rust had de geel-zwarte equipe de marge te ruggebracht tot twee en vanaf toen scoorden de twee teams haast om en om. Daarbij werd wel zichtbaar dat de Excelsior-TOP 10-15: In de eerste 35 minuten was TOP heer en meester in Dordrecht. Op de 4-9-ruststand viel niets af te din gen. „Het was écht goed", onder streepte coach Peter Crucq het overwicht nog maar eens. Na rust stokte de Walcherse ma chine en naderde Excelsior tot 10-12. TOP kwam het dipje te bo ven en sloeg in de slotminuten weer toe. Nieuwerkerk-Tjoba 10-11: Ook te gen de eigen verwachting in ver sloeg Tjoba het sterker geachte Nieuwerkerk. Het uitschakelen van de aanvallende rebounders van de thuisploeg slaagde wonder wel. Onder de impulsen van Mar cel de Dreu sloeg het team uit 's-Heer Hendrikskinderen voor rust een gaatje: 5-8. In de tweede helft werd die voorsprong goed verdedigd. Het was een welkome boost voor de Bevelanders. Togo-ODO 10-16: De vraag of ODO beter was dan Togo, hoefde niet gesteld te worden. De fouten- last bij de Goese tweedeklasser was veel te hoog. Daarnaast miste de thuisploeg tal van opgelegde kansen. Wendy Uitterhoeve, Marcel Joziasse en Dennis Boelman 1. Ondo-Nikantes 14-6: Ondo, een titelkandidaat in de derde klasse, kon het thuispubliek niet ver wennen. Er was een ruimere over winning verwacht. Maar daarvoor was de absolute scherpte afwezig. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Anne- mieke Toerse en Robbie Mesu 3, Den nis Witte, Thomas Mesu en Lennard van Eennennaam 1. Seolto-Ventura Sport 14-13: Een gehavend Seolto heeft blijkbaar de spanning nodig op dit mo ment. Weer was het billenknij- pen voor de Vlissingers, die zowel voor als na rust (8-6) voordelige marges verspeelden. In een fysiek pittig duel kwam Seolto ternau wernood als winnaar uit de bus. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Mariëlle Francke 3, Timme Provoost 2, Daisy Verkerk, Dennis Goedege- buur en Rowena de Pagter 1 twee Walcherse eersteklassers ver schillend spelen. Swift is een ploeg die graag een hoog tempo hanteert, het hele vak gebruikt en met creatieve oplossingen komt. De Middelburgse equipe is ook in de breedte sterk; slechts een enke ling moet op de tanden bijten om mee te komen. Bij Fortis moet men het meer van het harde wer ken hebben en zijn er slechts een paar spelers die echt de kar trek ken. „We hebben een lesje effectiviteit gehad van Swift", zei Rens van den Driest. „Zij hadden heel snel door Hans Markusse MIDDELBURG - Een week na de 5-63-nederlaag tegen Hilversum dachten de rugbyers van ereklasser Oemoemenoe meer kans te maken tegen het zwakker geachte HRC uit Den Haag. Uiteindelijk verliep die krachtmeting volgens hetzelfde sce nario en viel de nederlaag zelfs nog hoger uit: 12-74. door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub Tovaal won zondag op eigen veld ook het tweede competitieduel in de derde klasse Zuidwest. De Goesenaren versloegen Nieuwegein met 5-0. Swift blijft maar tikj es uitdelen door Roeland van Vliet Beste seizoensopening voor door Jaapjan Ritsema MIDDELBURG - TOP Arnemuiden boekte zaterdag de derde overwin ning op rij. Niet eerder begon de Arnemuidse korfbalploeg zo goed aan een seizoen in de overgangs klasse. Slechts één andere ploeg heeft ook zes punten uit drie duels: SDO uit Kamerik. En uitgere kend dat team komt zaterdag op bezoek. Esmee Walraven won met Tjoba van Nieuwerkerk. Scores TOP: Jeanine Marijs 3, Petra de Ridder, Peter van Belzen, Corné Be- zemer, Remco Bezemer en Jordi Meul- meester 2, Nelleke van Belzen en Jur- riaan Bouwens 1 Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu en Esmee Walraven 2, Robert van Schaik, Robin Harinck en Demi Mondeel 1. Scores Togo: Niek Meerman 3, Mar ten Postema en Mijke Tahapary 2, Fortis is in de aanval, met Rachel Verhagen in balbezit. Haar ploeggenoten Mark Trimpe en Kim Baas staan in de korfzone. Het verdedigingsvak van Swift bestaat uit (vlnr) Kristian Huisman, Vera Kuiper, Eefje van den Berg en Matthijs Pouwer. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40