e' Christian Eriksen Belgische dressuurruiters van toegevoegde waarde SPORT 11 in het »tia- ins- i de ieu- die rste één isch pen. te- ma- ge (2-2). De Koninklijke speelde j nonchalant, kwam op een 1-0-ach- terstand en had geluk dat die hal verwege niet groter was. In de tweede helft leken de twee goud mijntjes het duel om te draaien. Bale tikte met rechts zijn eerste voor Real Madrid en de gelijkma ker binnen, Ronaldo maakte met- het nodige geluk de 1-2. Villarreal - dat met een begroting van vijf tig miljoen euro alleen de onder- of bovenkant van Bale zou kun nen kopen - kwam echter nog te recht langszij. Bale was toen al gewisseld, Ronal do stond nog wel op het veld. Zijn lichaamshouding verraadde dat hij het eigenlijk maar niets vindt, de komst van Bale. Het is ook de vraag of de Welshman Real Madrid echt verder gaat hel pen. In Villarreal waren de voorte kenen in ieder geval niet al te best. Een glimlach kon er nauwe lijks af bij Ronaldo, van wie de volgende dag duidelijk werd dat hij zijn contract bij Real toch maar heeft verlengd tot 2018. Hij gaat naar verluidt zeventien mil joen euro per jaar verdienen. Dat is meer dan Bale en iedere andere voetballer op deze aardbol. De routinier Meer ook dan die spits van 32, die een vermogen verdiende in Rus land. Samuel Eto'o werd gelokt met een salaris van twintig mil joen euro, maar is vertrokken bij Anzji omdat de baas flink ging be zuinigen. Samen met de Braziliaan Willian toog Samuel Eto'o daarom maar naar Chelsea, waar hij is herenigd met losé Mourinho. Eto'o en The Special One wonnen in 2010 met Internazionale de landstitel en de Champions League. Maar kan de spits uit Kameroen nog steeds zo schitteren? Tegen Everton kreeg hij meteen een basisplaats van Mourinho, maar het werd geen succes. Chel sea verloor met r-o, ook omdat Eto'o een aantal prima mogelijk heden onbenut liet. De steun van Fernando Torres, die Chelsea in januari 2011 al dik vijftig miljoen euro kostte, lever de in de slotfase niets op. Indruk heeft Torres nauwelijks kunnen maken sinds hij in Lon den is. Misschien geldt voor Sa muel Eto'o uiteindelijk wel het zelfde. De amazone uit Sint Laureins liep zondag in De Eendracht bij Vrou wenpolder in de warmloopronde met haar vosmerrie met 64,33 pro cent naar de zege. Kim van 't Hul uit Zierikzee eindigde met Fareo- sa met 63,33 procent op de tweede stek. In de herkansing bleken de voor de Biervlietse Haringruiters uitkomende Jennifer Haegeman met de Gribaldi-dochter, en de Schouwse Kim van 't Hul met haar merrie aan elkaar gewaagd. Met 60.33 procent eindigden ze op een gedeelde eerste plaats. „Paardrijden is mijn hobby. Ik train bij Evelien de Kesel. Zij heeft een dressuurstal in Water vliet. Omdat ze al in ZZ-licht heeft gereden, mag ze niet meer in de klasse L starten. Ze vroeg mij of ik haar jonge paarden wil de uitbrengen. Zo belandde ik ook bij de Haringruiters. En dat bevalt mij prima. Esperanze van het Kroonhof is een paard met veel potentie. Ze is pas vier en de proeven zijn hier afgestemd op de ontwikkeling van het paard. Je* moet hier eerst bewijzen dat een paard klaar is voor promotie naar een hoger niveau. Ik heb nu zeven tien winstpunten. Dus die stap komt er aan. En ik denk ook dat ze er klaar voor is." In de klasse Li wisselden de Bel gische Sabrina Verpraet en Fran- ciska van den Broeke stuivertje. In de eerste proef haalde Verpraer met vosruin Wouter met 62,33 procent een nipte overwinning. De strijd om het zilver was bijzon der spannend. Toen de stofwol ken in manege De Eendracht wa ren opgetrokken, bleken Francis- ka van den Broeke met de Uni- ted-dochter Beau, Kimberley Lou- werse met de ruin Eendrachts Bonaparte en Patricia Hendrikse met de Isabalkleurige Call me Blitz met 60,66 procent de twee de plaats te moeten delen. In de tweede proef liep Franciska. van den Broeke met de mooi rit misch bewegende vosmerrie met 63,33 procent naar de eerste plaats. Sabrine Verpraet stuurde de Nando-zoon met 81,66 procent naar de tweede stek. Francisca van den Broeke: „Beau is een fijn paard. Ze heeft drie goede basis gangen en leert snel. Ik heb ook al voldoende winstpunten voor de overstap naar L2. Maar de galop kan nog beter. Pas als die goed be-' vestigd is, maak ik die overstap." De strateeg Na één wedstrijd weten ze het al zeker in Engeland. Tottenham Hotspur heeft een sensationale voetballer aangetrokken. Niet Ro berto Soldado (30 miljoen euro), Erik Lamela (30 miljoen) of Pau- linho (20 miljoen) maakten zater dag indruk tegen Norwich City, maar Christian Eriksen. De voor twaalf miljoen euro van Ajax overgenomen strateeg zette de lijnen uit en haalde bij de ope ningstreffer een fantastische ope ning uit zijn bagage. Eriksen kon ploeggenoot Gylfi Si- gurdsson helemaal niet zien, maar voelde dat de IJslander in aantocht was. De pass was op de juiste snelheid, Sigurdsson rond de bekwaam af. Hij maakte tegen de ploeg van Leroy Fer en Ricky van Wolfswinkel ook de 2-0, na een aanval die bij Eriksen begon. Na 71 minuten werd de Deen ge wisseld en kreeg hij een staande ovatie op White Hart Lane. In het voormalige onderkomen van de naar Real Madrid vertrok ken Gareth Bale hebben ze met Christian Eriksen een nieuwe dia mant om te koesteren. Liever het pizzalied dan dat ze de boel slopen. Of dat ze mij een enge ziekte toewensen of zingen dat mijn moeder een bepaald beroep heeft. Ik dacht al leen maar: 50 duizend man in de Arena die zich druk maken om de keeper van Volendam, dan doe ik kennelijk iets goed. Jeroen Verhoeven, doelman van FC Utrecht, in de Volks krant. Ik wil iedereen helpen zonder mezelf op te dringen, want ik weet hoe vervelend ik het vond toen ik jong was dat ouderen precies vertelden hoe de din gen moesten gebeuren. Volleybalster Manon Flier in het AD. Als je er rustig over nadenkt, is het nogal wat. Soms voelt het raar, sta je er even bij stil en vraag je jezelf af: ben ik inderdaad zo veel geld waard? Dat prijskaartje vind ik aan de ene kant ook best wel lekker, hoe gek dat ook klinkt. Het zorgt voor druk, hè: als er zo veel voor je wordt betaald, moet je wel presteren. Kevin Strootman in Voetbal International. Een paar dagen Louis van Gaal om je heen, dat is nog wel lachen. Maar na een tijdje is de lol er wel van af. Wekenlang met Van Gaal en Frans Hoek, de broer van Van Gaal op je lip. Ik geef het je te doen. Ex-international René van der Gijp in Voet bal International. Wij wilden voor Van Ginkel meer betalen dan Chelsea. Chelsea was zijn eigen keuze niet. Ajax-directeur Marc Overmars in De Tele- graaf. Ik lees voortdurend dat mensen vinden dat ik arro gant ben. Ze zeggen dat ik een hoge dunk van me zelf heb, een slecht karakter heb. Maar als ze me eenmaal ontmoet hebben, zeggen ze 'je bent in het echt anders'. Als je met de trainers praat onder wie ik gespeeld heb, is Josep Guardiola de enige van hen die misschien zal zeggen dat ik een pro bleemjongen was. Zlatan Ibrahimovic tegenover de BBC. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 naar Brouwersdam jont zijn kunsten op het Grevelingenmeer bij de Brouwersdam. foto Dirk-Jan Gjeltema i de n i la m ste riali- ur :en •isti- :es- ngs llers door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Steeds meer Belgische dressuurruiters sluiten zich aan bij een Nederlandse ruiter- dub. Reden: een betere organisatie en proeven die beter zijn afge stemd op het bewegingsmechanis me van de paarden. De zuiderbu ren zijn van toegevoegde waarde. De Belgische jenniffer Haegeman is met Espera van het Kroonhof één van de combinaties die de Zeeuw se dressuursport komen verster ken. en rs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39