VC Vlissingen blijft ongeslagen Goede competitiestart Zeelandia Middelburg pakt punten, van TTC Middelburg Terneuzen kan geen vuist maken combinatie tussen middenveld en aanval. „Na dit doelpunt was hun verzet wel gebroken." Op het moment dat Longa op nieuw kansen leek te krijgen voor de aansluitingstrefTer sloeg Vlis singen weer toe. Hoessein Bou- zambou schoot een kwartier voor tijd bekeken de 3-0 binnen. Pas twee minuten voor tijd deed de Tilburgse vereniging nog wat te rug. Via een individuele actie schoot aanvoerder Piet Adams de 3-1 binnen. De Groot: „Jammer van dat tegendoelpunt, dat over kwam ons vorige week ook al. Een keer de nul houden zou fijn zijn." De wedstrijd zat er daarmee nog niet op. Toen de meeste suppor ters al op weg waren naar de kan tine zakte scheidsrechter De Kroon ineens in elkaar. De arbiter had een elleboog tegen zijn slaap gekregen en ging gestrekt. Vijf mi nuten later was de leidsman weer op de been en floot de wedstrijd af. Door de zege blijft VC Vlissin gen nog zonder puntverlies. De Groot ziet kansen in het nog pril le seizoen. „Meedoen om een pe riode moet zeker kunnen en wie weet het kampioenschap. Het is nog zo vroeg in het seizoen, maar we hebben zes punten en staan gedeeld bovenaan. Het begin is goed." De wedstrijd, die op kunstgras ge speeld werd, was nog geen twee minuten oud toen De Groot al leen voor de keeper kwam te staan. Met een subtiel stiftje zette hij Vlissingen op 1-0. De Groot: „We lieten het eerste half uur heel goed voetbal zien. Goede combinaties, snelle aanvallen. We drukten daarmee onze tegenstan der steeds verder terug op eigen helft." De Groot zag zijn team daarna wat wegzakken. „Longa ging met meer pressie voetballen en dat brak ons even op. Iedereen ging meer en meer achteruit lo pen." Vlak voor rust kwam de te genstander dicht bij het doel van Vlissingen en probeerde Lon- ga-verdediger Mickey van Hooft de bal op doel te schieten. Milton Roemeratoe wilde dat voorkomen en gleed naar Van Hooft toe. In het - onschuldig lijkende - duel bleven beide spelers lang liggen. Van Hooft was er het ergst aan toe en moest worden opgehaald door de ambulance. De verdedi ger van Longa brak zijn kuitbeen en is lang uit de roulatie. Roem eratoe kwam er beter vanaf en kon zelf nog naar de kleedkamer lopen. „Ik ga gewoon het duel aan zoals altijd, er is natuurlijk geen opzet bij. Dit kan helaas gebeuren en ik hoop dat hij snel weer kan voetballen", zei de verdediger van VC Vlissingen. In de tweede helft breidde Vlissin gen de voorsprong uit op een win derig Sportpark Irislaan. „We be gonnen slap aan de tweede helft en lieten de tegenstander te veel in hun spel komen", vond doel puntenmaker De Groot, die ook de 2-0 aantekende na een snelle nuten later was het spits Joost de Gelder die de bal via de kluts voor zijn voeten kreeg. Ook hij mocht vrij aanleggen voor een schot en faalde niet. „Daarna creëerden we wel meer kansen, maar we moeten met zijn allen gewoon nog wat scherper zijn", sprak De Nooijer de doel stelling voor de komende uitwed strijd tegen de Koninklijke HFC uit. „Nu zit het nog een beetje te gen, maar ik weet zeker: we krij gen straks de wind mee." Mare Hackenberg en Bomhof ble ven deze wedstrijd ongeslagen. De Middelburgers kwamen al snel op een 4-0-voorsprong. Bom hof en Sören de Witte wonnen hun partijen overtuigend. Hackenberg moest zijn enkelpar tij in de vijfde game beslissen. Na het dubbel van Bomhof en de Witte leidde de Middelburgers met 4-0. De mannen van Scylla boden kranig weerstand. Deson danks gingen alle opvolgende par tijen naar Middelburg. Mare Hackenberg: „Ze maakten het ons best lastig, maar in de be slissende momenten waren wij beter." In de laatste partij moest De Witte toch in vijf games de meerdere erkennen in Timo Tüit- hof. Door de 9-1-overwinning staat het team direct bovenaan. Komend weekeinde treffen de mannen uit Middelburg in eigen huis de Amsterdammers van US. Bij de landelijke Zeeuwse jeugd- teams won TTC Middelburg 1 in de A-poule met 7-3 van Tafelten nis Nijmegen. TTC Middelburg 2 boekte de eerste overwinning op Alexandria'66 uit Rotterdam: 7-3. In dezelfde poule leed Smash'76 een 8-2-nederlaag tegen The Back hands uit St. Willebrord. Yerseke deelde in de landelijk C-klasse de punten met tegenstander Twen ty-one Up uit Rotterdam. Het ein digde in 5-5. Voab-Terneuzen 2-0: In een wed strijd met twee gezichten nam een voor rust sterkere thuisploeg een 2-o-voorsprong via Gerben van Limpt en middenvelder Guus van Esch. De tweede helft liet een heel ander Terneuzen zien. De thuisploeg werd vastgezet op de eigen helft, echter zonder dat dit tot veel uitgespeelde kansen leid de. Met de 2-0 op het bord kon den de Brabanders achterover leu nen en gokken op een uitval, maar ook zij wisten niet gevaar lijk te worden. Het bleef bij 2-0 en daarmee de tweede nederlaag voor Terneuzen. Zeelandia Middelburg-Sarto 2-1: Ondanks een overwicht voor de thuisploeg werd het 0-1 toen Jorn Soethout de bal achter zijn eigen doelman kopte. Voor de thee kwa men de Middelburgers op gelijke hoogte toen een overtreding op Sander Ouwerkerk een strafschop opleverde, die door Jerfy Booy werd benut: 1-1. Een kwartier voor tijd bracht Paul Telussa twee nieuwe aanvallers in het veld. Eén daarvan, Niels Luiteijn, gaf drie minuten na zijn entree de voorzet waaruit Jerfy Booy eerst de bal op de borst aannam om deze vervol gens achter de Brabantse doel man te schieten: 2-1. Halsteren-RCS 7-2: Na de ope ningstreffer van Danny van Nijnatten leidde balverlies op het middenveld van de thuisploeg tot de gelijkmaker van Len Eversdijk: 1-1. Tiago da Silva bracht Halste ren opnieuw op voorsprong (2-1), maar nog voor de thee bracht Joey Katzenbauer de Souburgers weer langszij: 2-2 halverwege. In de tweede helft verraste Danny van Nijnatten doelman Tim Blind uit een vrije trap en werd het 3-2. Na een fraaie solo van Tiago da Sil va tekende ook hij zijn tweede van die middag aan: 4-2 in de 60e minuut. De bezoekers waren defi nitief verslagen en Halsteren liep via Vincent Vervoort, Tiago da Sil va en Robin Hansier uit naar een ruime 7-2-overwinning. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 SPORT 9 KARAKTERISTIEK VC Vlissingen-Longa 3-1 (1-0). 2. Lorenzo de Groot 1 -0, 56. Lorenzo de Groot 2-0, 74. Hoessein Bou- zambou 3-0, 88. Piet Adams 3-1. Scheidsrechter J.J.P. de Kroon (Eindhoven). Aantal toeschouwers 100. VC Vlissingen: Joan van Belzen, Khalid el Hattach, Ferry Alfons, Benjamin VerwestMilton Roem- eratoe (44. Daniel Jensen); Salim Ben Sellam, Etienne Mallie, Tho mas Ragut (81. Randy de Dreu); Lorenzo de Groot, Hoessein Bou- zambou, Abderrahman Abdenbi (75. Said Bouzambou). door Jordy van de Brug VLISSINGEN - De eerste thuiswed strijd van VC Vlissingen heeft de ploeg van coach Ruud Pennings drie punten opgeleverd. De man van de wedstrijd was Lorenzo de Groot. De aanvaller scoorde twee keer en leidde zijn team naar een 3-1-overwinning tegen het Tilburg se Longa. KARAKTERISTIEK Goes-Quick 1-2 (0-2). 23. Yousef El Baouchi 0-1, 32. Joost de Gelder 0-2, 85. Jonathan Constansia 1-2. Scheidsrechter J.M.E.M. Verpaalen (Rucphen) Gele kaarten: Shannon Braafhart, Ray Kroon (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 360 Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Shannon Braafhart (46. Rob Schal- koort), Quincy Gooding, Dangelo Martien; Ray Kroon, Thijs van den Dries (74. Menancio Weeda), Raymond Wolff, Jonathan Constansia; Tom de Bon te, Sinan Coban. door Kristian Davidse LEIDEN - Het eerste mannenteam van TTC Middelburg heeft zondag in de tweede divisie met 9-1 ge wonnen van Scylla uit Leiden. Het met Jan Henk Bomhof en Riny Kas- se versterkte team had weinig pro blemen met de Leidenaren. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Terneuzen verloor zondag ook de tweede wedstrijd in de tweede klasse; in Goirle was Voab met 2-0 te sterk. Zeelandia Middelburg boekte als promoven dus de eerste zege (2-1) door twee doelpunten van Jerfy Booy. RCS mocht, na de afgelasting van vori ge week, zondag dan ook aan de competitie beginnen. De Soubur gers werden door Halsteren met een 7-2-nederlaag naar huis ge stuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37