Nederlaag Luctor'88 Jong Ambon wint op De Sprong c v 8 SPORT HOOFDKLASSE ZONDAG Jansen schiet Krabbendijke voorbij Yerseke Goes blijft zonder punten in de hoofdklasse. De ploeg verliest met 1-2 van Quick. middelburg - Na twee speelron den in de derde klasse A zijn er nog vijf ploegen met de maxima1 le score van zes uit twee. Daarbij HW'24, dat met 4-2 won bij Luc tor'88. Luctor"88-HW'24 2-4: Barry Olierhoek maakte snel 1-0. Halver wege de eerste helft lag Paul van der Dries, die hartklachten heeft en een pacemaker, op de grond. De speler stond zelf op, maar werd wel naar het ziekenhuis ge bracht. Ondanks alle consternatie liep de thuisploeg uit naar 2-0 door Roy van Leeuwen. Ver meend hands in de slotfase van de eerste helft leverde Jeroen van Zee rood op, net als even later zijn trainer Nels Rijvers. De be zoekers maakten de aansluitings- treffer via lari Vyaene vanaf de stip: 2-1. Na de rust boog HW'24 de achterstand om tot een 4-2-ze- ge via )ari Vyaene, lasper Sulmon en Michal Szczawinski. Hontenisse-SC Kruisland 0-4 (0-2). Fouad Makhout 0-1, Ferdi Yilmaz 0-2, Mounir el Fahmi 0-3 (strafschop), Anass el Gamali 0-4. Philippine-lnternos 3-0 (1-0). Maar ten van Hecke 1 -0 en 2-0, Dennis de Nooijer 3-0. Yerseke-Krabbendijke 3-5: De elf tallen deden niets onder voor el kaar, maar Yerseke had veel moei te met de handige aanvallers van Krabbendijke. Op Elco Jansen stond geen maat en hij scoorde vijf keer. Bij 0-2 bracht Arjen de Koeijer de spanning terug in de wedstrijd. Niels Poleij deed dat bij 1-3 en Bernie Steketee bij 2-4. Toch trok Jansen elke keer aan het langste eind. Kruiningen-WHS 0-0: WHS opende sterk en kreeg via Arvin de Witte goede kansen. Jacco Veerhoek stond goed in de weg. Ook Kruiningen kreeg goede mo gelijkheden, echter nu stond An ton Elenbaas goed te keepen. The Gunners-Kapelle 0-0: De thuisploeg had het betere van het spel en kreeg meer kansen om de score te openen. Kapelle voetbal de aardig mee en loerde op de counter, maar scoorde niet. Internos-Wemeldinge 5-3: We- meldinge stond na vijftien minu ten met 2-0 voor door treffers van Nigel Beenhakker en Niels Kole. Daarna gaf Wemeldinge de wed strijd uit handen. Internos kwam via Bastiaan Delleman en Patrick van Drongelen terug tot 2-2. Kole gaf Wemeldinge weer hoop, maar via Mike Koole werd het 3-3. Bryan Roelofs schoot Internos op 4-3 en Bart Lips maakte 5-3. Noad'67-Kogelvangers 1-0: De wedstrijd was spannend tot op het moment dat die gestaakt werd. De grensrechter van Kogel vangers voelde zich bedreigd door het publiek en er werd besloten om na 81 minuten niet meer ver der te spelen. Frank den Engels man had de score geopend. GOES - „We moeten meedogenlo zer worden", zo was Jonathan Constansia na afloop duidelijk in zijn oordeel. Vorige week ging Goes tegen de Zouaven al slecht om met de geboden kansen en dat was afgelopen zondag in de thuiswedstrijd tegen Quick ook weer het geval. Daarnaast beteken den twee persoonlijke fouten in de defensie meteen twee tegen doelpunten. De aanvoerder van Goes wees dan ook niet enkel naar de aanval, maar keek ook naar de verdedi ging, waar op beslissende momen ten persoonlijke fouten werden gemaakt. Constansia: „We geven te gemakkelijk goals weg. We moeten voor ons eigen doelge bied meedogenlozer worden, net als voor de goal van de tegenstan der." Toch was hij niet ontevre den over het vertoonde spel en het aantal gecreëerde kansen van de Goesenaren. „De tweede helft heeft de tegenstander geen kans meer gehad. Maar onze eigen kan sen gingen er steeds niet in. Die periode komt nog wel. Maar nu staan we na twee gespeelde wed strijden nog met lege handen", nam de aanvoerder kennis van de feiten. De 27-jarige flankspeler stond negentig minuten in het veld tegen de ploeg uit Den Haag, maar dat was tot één minuut voor aanvang nog twijfelachtig. De spe lerspas van Constansia bleek on vindbaar en Rob Schalkoort werd al klaargemaakt voor een basis plaats. Toch was het niet Schal koort maar Constansia die het veld betrad, want de spelerspas bleek plots gevonden. Op sportpark Het Schenge gingen er geluiden op dat het zijn spelers pas van zaalvóetbalclub FM Sra- nang betrof, maar dit werd na af loop door de betrokkenen met klem ontkend. Desalniettemin kon ook de Terneuzenaar niet voorkomen dat zijn ploeg met 1-2 onderuit ging tegen Quick. Zelf verzorgde de 1.73 lange aanvaller vijf minuten voor tijd met een kopdoelpunt nog wel de aanslui- tingstreffer, maar de twee tegen doelpunten werden niet meer vol ledig weggepoetst. Ook trainer Gérard de Nooijer wees daarom naar de verdediging. „Je mag die twee doelpunten in eerste instantie niet eens tegen krijgen. Maar er werd soms ge woon kinderlijk verdedigd. Onze 05 spelers stonden te ver van hun man af, dekten niet door. We moeten meer lef gaan tonen, ech te kerels worden. Zowel defensief als in de opbouw." En dat moet dan doorwerken naar de verrichtingen binnen het vijandelijke doelgebied. Met na me Raymond Wolff leek angst te hebben om op doel te schieten. De rappe middenvelder bracht zichzelf meermaals in scoringspo- sitie, maar treuzelde dan te lang of gaf de bal af. De aanvallers van de tegenstan der treuzelden niet en bleken ef fectiever. Na 23 minuten was het Yousef El Baouchi die de rebound van een schot op de lat vogelvrij binnen kon koppen. Zijn bewaker Dangelo Martien stond er bij en keek er naar. Een kleine tien mi- RIA W-Patrijzen 3-0: In een spor tieve wedstrijd waarin de ploegen voor rust aan elkaar gewaagd wa ren, werd de score in de veertigste minuut geopend door Soufian Doorns: 1-0. Een na de thee meer aandringend Patrijzen kreeg al na zeven minu ten het deksel op de neus na een counter die door Soufian Doorns werd afgerond: 2-0. Desondanks bleven de bezoekers de aanval zoe ken, waarbij zij vooral gevaarlijk waren uit vrije trappen. In de slot fase was het echter opnieuw raak aan de andere kant: 3-0 door Ibra him Cissé. Clinge-Zeeland Sport 1-1: Na een doelpuntloze eerste helft leek de thuisploeg de score te openen met een inzet van Davy van Puij- velde, maar volgens de scheids rechter was de bal niet over de lijn geweest. Ditzelfde gold ook, hier zonder discussie, voor de in zet van Emanuel Pauwels vanaf de stip. Toch werd het een kwartier voor tijd alsnog 1-0 door een treffer van Domenique de Burger. Een in de slotfase aandringend Zeeland Sport kwam ver in blessuretijd langszij via Peter van Antwerpen: 1-1. Jong Ambon-Sluiskil 3-1: De eer ste treffer van de thuisploeg op het nieuwe Sportpark De Sprong kwam op naam van Ricardo Telus- sa: 1-0. Björn Langeveld maakte er uit een vrije trap 2-0 van, waarna hij op aangeven van Celino David se ook de 3-0 op het bord bracht. Hassan Kesikbas bepaalde de stand halverwege op 3-1. De twee de helft kende de thuisploeg veel balbezit, maar meer dan een afge keurde treffer van Martin Waisa- py leverde dit niet op. Sluiskil ein digde de wedstrijd ten onrechte met tien man na een fout van de scheidsrechter wiens administra tie niet geheel op orde was. Vosmeer-SC Gastel 1-1: Vooral in de eerste helft werd de thuisploeg flink onder druk gezet. De eerste treffer viel echter pas na tien mi nuten in de tweede helft toen Pas cal van Caam doelman Sam Douw uit een vrije trap het nakij ken gaf: 0-1. Weer tien minuten la ter veroverde Rick de Klerk de bal op het middenveld, waarna hij Jef frey Kruf de 1-1 liet aantekenen. De bezoekers gingen hierna te ge haast op zoek naar de 1-2. Oostburg-Schoondijke 4-2 (3-1). nu Ge vo< mc scf „D kaï alk zijl ste str: uit ger ger Ma: ven De sne hof hur Hac tij i het Wi mei bod dan tije M. Unitas'30-Aardenburg 6-0 (3-0). MIDDELBURG - Door vijf treffers van Elco Jansen versloeg Krabbendijke Yerseke in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal met 5-3. Goes heeft de wind nog tegen door Mitchell Minnaard 1 Goes-speler Tom de Bonte wordt neergehaald door een speler van Quick. foto Marcella Davidse door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A kent Biervliet een valse start. Na de 2-2 van vorige week bij Groede werd nu op eigen veld met 3-5 ver loren van een andere promoven dus, Koewacht. Breskens was in een doelpuntrijk duel met 7-0 dui delijk te sterk voor Groede, terwijl Oostburg tegen Schoondijke (4-2) ook veel treffers opleverde, maar dan meer verdeeld over beide teams. Jong Ambon won met 3-1 van Sluiskil, Steen met 1-0 bij Vo gelwaarde en Clinge tegen Zeeland Sport leverde met 1-1 geen win naar op. Rick Maenhout 1-0, Norredine Zaha 1-1, Arjen Versluijs 2-1 en 3-1, Arek Nicolayczyk 3-2, Arjen Versluijs 4-2. Breskens-Groede 7-0 (2-0). Meivin Boone 1-0, Ned de Looze 2-0, Meivin Boone 3-0 en 4-0, Roy den Dunnen 5-0 (strafschop), Edwin Brand 6-0, Kje- II Verschorre 7-0. Vogelwaarde-Steen 0-1 (0-1). Serge Merckx 0-1. Biervliet-Koewacht 3-5 (1-2). Ruud Martens 0-1 en 0-2, Tim Bogaart 1-2 en 2-2, Robin Mariman 2-3, Tim Bo gaart 3-3, Kevin David 3-4, Robin Ma riman 3-5. doe LEK van in c woi me' se blei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36