Maranus bezorgt Domburg derbyzege Gemengde gevoelens Zaamslag na gelijkspel SCHILDERWERKE Smerdiek en MZC'11 falen in de afwerking 6 SPORT HOOFDKLASSE Hoek loopt tegen de eerste verliespunten aan. Het duel met Heinenoord kan niet boeien (0-0). ZEN 0115-619376 Arnemuiden en MZC'n bleven op ï-i steken. Domburg was in de Walcherse derby tegen De Noor mannen met 3-0 te sterk. Steve Schalkwijk had in het andere Wal cherse treffen, tegen VCK, met twee goals een groot aandeel in de 4-2-zege van zijn Walcheren. Nieuwland-Nieuwdorp 1-4: Een verdiende overwinning. Ruud la Grand zorgde na twintig minuten voor 0-1, maar André Goedhart te kende in de 27e minuut voor 1-1. In de 53e minuut zette Stefan van de Klooster Nieuwdorp op 1-2 en hij zorgde ook voor 1-3. Daarna was het over en uit met Nieuw land. La Grand tekende in de 73e minuut ook nog voor 1-4. Arnemuiden-MZC'11 1-1: Arne- muidens balverlies op de helft van MZC'11 leidde al in de ope ningsminuut tot een scherpe Zie- rikzeese counter, waarna Ramon Janson de 0-1 maakte. Een mi nuut voor rust versierde Werner van Belzen een strafschop, waar na Yannick Schaier doelman Ruud van der Linde het nakijken gaf. Na rust was Arnemuiden iets sterker, maar met een gelijkspel konden beide ploegen leven. Veere-Heinkenszand 5-1: Een aanvallend gestart Veere kwam uit een vrije trap van Robin de Rijke al na vier minuten op 1-0. Heinkenszand miste een grote kans op 1-1, waarna De Rijke na ruim een kwartier 2-0 maakte. Door goals van Boban Martinovic en René-Michel Gerritsen stond het bij rust al 4-0. In de 78e mi nuut tekende Jeroen Verschiere voor 4-1. Het slotakkoord was via Michael Strenk, na een pass van Rens Maljers, voor Veere. De Noormannen-Domburg 0-3: Een terechte zege voor Domburg. Wouter de Visser schoot de bezoe kers voor rust naar 0-1. In een nau welijks enerverend duel maakte Chiel Maranus er met een lob over doelman Niels van Alphen in de tweede helft 0-2 van. Mara nus omspeelde daarna Van Al phen en zorgde zo voor de 3-0-eindstand. In de 87e minuut kreeg Domburg-speler Besar Xhoxhaj zijn tweede gele kaart. Walcheren-VCK 4-2: VCK was de beter voetballende ploeg, maar Walcheren compenseerde dat met een portie gezonde werklust. Luc Martens zette VCK, na een slippertje van de doelman, op 0-1, maar uit een perfecte counter maakte Steve Schalkwijk gelijk. Erik Goudt bezorgde VCK op nieuw een voorsprong, maar Schalkwijk trok de stand weer ge lijk. Uit een corner werkte Tim Smulders bij de eerste paal de 3-2 binnen en uit een vrije trap schoot Daryl Hollander Walche ren naar de 4-2. HOEK - Alle overwinningen in de voorbereiding en de twee beker toernooien waren goed voor het moraal, maar de stijgende lijn die Hoek in augustus leek te hebben is in september als sneeuw voor de zon verdwenen. Weg zijn de automatismen, verdwenen is het frivole spel in een hoog tempo, onzichtbaar zijn de spelers die het verschil kunnen en moeten maken. Wat nou kampioenskandi- KARAKTERISTIEK Beide ploegen konden het duel in de slotfase over de streep trekken. Mare de Haas schoot bij 2-2 een strafschop op de paal en kreeg der tig seconden later in zijn jacht op de bal direct rood. Met een man meer was Drechtstreek in de slot fase een paar keer gevaarlijk. Maar ook van Zaamslag ging in het laat ste kwartier via Peter Dieleman en Jorin Missu dreiging uit. daat? „We moeten om leren gaan met de druk", sprak Kenny Ver- hoene na afloop van een tenen krommend slechte wedstrijd. Nu was dat (bedenkelijke) niveau van het duel niet alleen aan de in breng van Hoek toe te schrijven. Om het publiek een leuke wed strijd voor te schotelen, heb je na melijk twee ploegen nodig die wat willen. En laat Heinenoord nou niet zo'n ploeg zijn. Het team van trainer Ronald Hulsbosch is aan het tweede seizoen in de hoofdklasse B begonnen en mikt opnieuw op handhaving. En dan kom je dus voor een puntje naar Hoek. Hulsbosch leek in zijn wed strijdbespreking een muur te heb ben getekend, die door zijn spe lers vervolgens voor het eigen doel werd opgetrokken. Iedere trainer maakt zijn eigen keuzes, maar leuker werd het er daardoor niet op in Hoek. De thuisploeg was overduidelijk de bovenliggende partij, maar speelde in een veel te laag tempo. Dat merkten ook de spelers in het veld, maar niemand slaagde erin om het beeld van de wedstrijd te veranderen. Nadat Heinenoord via Mitch Fransen uit het niets twee keer gevaarlijk was gewor- den (afstandsschot en een slappe inzet na een slippertje van Gert- Jan van Leiden) nam Hoek het heft wat meer in handen. Maar de ene na de andere kleine fout zorg de ervoor dat Heinenoord steeds meer vertrouwen kreeg. En als je dan vervolgens net als Hoek drie keer achter elkaar een corner op exact dezelfde manier kort gaat nemen en er komt he-le-maal niets uit, dan vraag je om een morrende aanhang. Dat veel corners en vrije trappen de mist ingingen was opmerkelijk omdat daar donderdagavond nog anderhalf uur aandacht aan was besteed. Nadat daarvoor al ander half uur was getraind. „De afspra ken waren allemaal duidelijk", zei Verhoene. „Maar dan moet de uit voering ook goed zijn. Daar ont brak het aan." Hij vond dat zijn ploeg in een Trainer Hubert van den Hemel vond dat zijn ploeg tekort was ge daan. „Vorige week tegen Rijs- oord was het niet goed. Toen baal de ik en was ik bang dat we geen leuk seizoen tegemoet zouden gaan. Nu heb ik de groep verteld dat ik bewondering heb voor de manier waarop we hebben ge speeld. We hebben ons goed kun nen meten met een ploeg die vol gens mij een leuke middenmoter wordt." Delta Sport"95-Smerdiek 3-0: Na 45 minuten had het 0-3 moeten staan, maar Anne en Angelique Hage faalden in kansrijke positie. De thuisploeg kwam gelukkig op 1-0 en op slag van rust werd het ook nog 2-0. „Een grote domper was het zaterdag. We speelden heel erg goed. Ik ben een tevre den trainer, alleen komende week gaan we trainen op afwerken. Del ta Sports kwam er niet aan te pas, maar wint toch met 3-0. Ons ka non haperde zaterdag", stelde trai ner Danny Moens. Zwaluwen-MZC'n 1-1: Tegen de Zwaluwen speelde MZC'11 een goede partij en het veldspel van de Schouwse ploeg was ook beter. Dankzij een treffer van Marjolein Verhoek werd het 0-1 voor MZC'11. Het team verzuimde de voorsprong verder uit te bouwen, waarna het een corner van Zwalu wen zag binnenwaaien (1-1). De ploeg uit Zierikzee had moeten winnen, maar vergat de trekker over te halen. DSVP-IJzendijke 1-1: Ondanks het gelijkspel handhaafde de Zeeuws-Vlaamse titelpretendent zich in de kopgroep. Barendrecht heeft 'zes uit tweeIJzendijke be vindt zich in een groep met 'vier uit twee'. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A is FC Axel na twee speelronden als enige nog zonder puntenverlies. De fusieclub klopte Spui zaterdag met 6-1. Veere won thuis met 5-1 van Heinkenszand en Nieuwdorp won met 4-1 bij Nieuwland. Spui-Axel 1-6 (1-2). Wouter Boeije 0-1, Danny Aarnoutse 0-2, Ad Verlin de 1-2, Chiel van Drongelen 1-3, Maik de Wolf 1-4, Niels de Zwarte 1-5, Maik de Wolf 1-6. Hoek kan muur niet afbreken door Barry van der Hooft Hoek-Heinenoord 0-0. Scheids rechter A.W.G. van Kraay (Puif- lijk). Gele kaart Nick de Groote (Hoek) en Christian van Wijngen (Heinenoord). Aantal toeschou wers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Yves Nyemb (52. Kyle Doesburg), Bir- gen Martens (62. Hakim Bouche ta); Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (80. Regilio Pinas) en Thomas van Renterghem. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Zaamslag behield in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal de ongeslagen status. De Zeeuws-Vlamingen kwamen voor de tweede opeenvolgende week tot een gelijkspel. In de eerste thuiswedstrijd werd het tegen Drechtstreek 2-2. Het publiek was in een duel met een hoge amuse mentswaarde de grote winnaar. nuu1crc I Hoek-debutant Karim Boucheta (rechts) passeert Heinenoord-aanvoerder Edwin Petersen, foto Mark Neelemans Zaamslag-Drechtstreek 2-2 (1-2). 38. Michiel Leijte 0-1 (eigen doel punt), 40. Ivo Verstraeten 1-1, 42. Chris Koremans 1-2, 67. Joris Radema kers 2-2. Scheidsrechter: D.A. Alssema (Goes). Rode kaart: 77. Mare de Haas (Zaamslag). Gele kaart: Ivo Verstra eten, Michiel Leijte, Peter Dieleman (Zaamslag), Patrick Kunst, Jeroen Kop pelaar (Drechtstreek). Aantal toe schouwers: 175. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal speelde Smerdiek een goede wedstrijd, maar ging toch met 3-0 onderuit tegen Delta Sports'95 uit Houten. In de tweede klasse pakte MZC'11 het eerste punt door een 1-1-gelijk spel tegen Zwaluwen. In de hoofd klasse werd het treffen tussen Oostkapelle en RWH afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34