Sagan pakt het dit keer beter aan SPORT 5 Finale Davis Cup: Servië-Tsjechië De Serviër Janko Tipsarevic heeft zijn land door een ze ge op Vasek Pospisil naar de finale van de Davis Cup ge slagen. De nummer 23 van de wereld hield de Canade se jongeling in de allesbeslis- sende partij met uitstekend spel van het lijf: 7-6 (3) 6-2 7-6 (6). Servië won met 3-2 en ontmoet in de finale titel verdediger Tsjechië. Tomas Berdych en Radek Stepanek wonnen in Praag met 3-2 van Argentinië. Lorenzo wint opnieuw in MotoGP Viervoudig wereldkampi oen )orge Lorenzo heeft de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. Het betekende de tweede achtereenvolgende zege voor de op een Yamaha rij dende Spanjaard in de ko ningsklasse. Landgenoot Mare Marquez, leider in de stand om de wereldtitel, werd tweede. Daarna kwam met Dani Pedrosa nog een Spanjaard op het podium. Evans en Porte kopmannen op WK Cadel Evans en Richie Porte zijn de kopmannen van Au stralië bij het WK wielren nen. Ook Rohan Dennis heeft een beschermde rol. Belkin-renner David Tanner is ook opgeroepen voor het WK, dat over een week in Florence begint. Selectie Australië: Simon Clarke, Rohan Dennis, Cadel Evans, Mathew Hayman, Mi chael Mathews, Cameron Meyer, Richie Porte, Rory Sutherland, David Tanner. Rusland pakt titel EK volleybal De Russische volleybalsters hebben de Europese titel ge grepen. Duitsland werd in de eigen Max Schmeling Hal le in Berlijn met 3-1 versla gen: 25-23 23-25 25-13 25-14- Ook tijdens het vorige Euro pees kampioenschap verlo ren de Duitse vrouwen de fi nale. Destijds was Servië te sterk. Het brons ging verras send naar België, dat Servië de baas was: 23-25 25-21 28-26 21-2515-11. Vos uit protest niet gestart in Toscane Klassementsleidster Marian ne Vos is zondag, net als een groot deel van het vrouwen peloton, niet meer van start gegaan in de Ronde van Tos cane. Dat gebeurde uit protest om dat de organisatie er niet in slaagde de veiligheid van de rensters te garanderen. De Nederlandse teams Rabo bank, Boels-Doimans en Ar- gos sloten zich aan bij de sta king. Nadat Ryder Hesjedal een tweede aanval van de ook weer sterke Ro bert Gesink had gecounterd, viel Sagan op minder dan zes kilome ter van de meet aan op de Cote de Polytechnique. Vervolgens hield hij knap stand tegen een samen bundeling van renners als Hesje dal, Contador en Froome. Voordat Sagan na passeren van de finishlijn de bekende wheelie in zette, wees hij als zegegebaar op zijn twee machtige bovenbenen. Die moeten over twee weken ook zijn wapens worden op het WK in Florence. De GP Montreal was in ieder geval een aardige genera le voor die mondiale titelstrijd. Het bijna twaalf kilometer lange circuit rond het universiteitster rein van Montreal telde twee ve- nijge klimmetjes, waarop zich een koers ontspon waarbij de gro ten der aarde zich nadrukkelijk lieten zien. In de slotronde liet Robert Ge sink op de eerste kuitenbijter, de Cote Camillien Houde, zien hoe sterk hij is. De man die vrijdag op een gelijkaardige omloop de GP Quebec won, opende de finale op de tien kilometer van de streep. Te ver om voorop te blijven, maar Belkin gokte ook op de sprint van Tom-Jelte Slagter. Chris Froome reageerde als eerste, maar hij kreeg Gesink niet te pakken. Sa gan lukte dat wel. De Slowaak had dit keer zijn krachten voor het einde bewaard. De groep scheurde en vanuit de kleine kopgroep viel Gesink an dermaal aan. Dit keer kwam Hes jedal hem halen. Gevolgd door Sa gan, die niet aarzelde en vol door trok. Dit keer deed de kopman van Can- nondale in tactisch opzicht alles goed en moest Gesink de tol beta len voor zijn beide versnellingen. Samen met Slagter moest hij de door Hesjedal geleide jachtgroep laten lopen. Gesink won nog wel de spurt van het peloton. MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 BELGRADO MISANO SYDNEY BERLIJN FLORENCE Robin Haase (links) en Jean-Julien Rojer zorgden in het dubbelspel dat Nederland het beslissende derde punt pakte tegen Oostenrijk, foto Sander Koning/ANP doorAd Pertijs MONTREAL/NIJMEGEN - Peter Sagan is klaar voor het WK. Zoveel is dui delijk na de GP Montreal, die de 23-jarige Slowaak zondagavond so lo won. In de finale waren vooral de beide hellingen in het straten- parcours van de Canadese stad zijn bondgenoten. Peter Sagan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33