Winnaar bij beste zestig De Nooijer is ineens landelijk nieuws SPORT Golfer (oost Luiten houdt zijn zenuwen in bedwang en wint in een spannende play-off het Dutch Open. Hoek kan muur van Heinenoord niet slechten: 0-0 www.pzc.nl/kustmarathon Hardlopers trainen 34 kilometer voor Kustmarathon Daviscupteam promoveert naar wereldgroep ZANDVOORT - Joost Luiten ver sloeg zondag op alle fronten een van de sluwste spelers van de Eu ropese Tour. De duizenden en thousiaste toeschouwers op de Kennemer van Zandvoort haal den het beste naar boven bij de golfer uit Bleiswijk, die in een play-off om de zege in het Dutch koelbloedig afrekende met Miguel Angel Jiménez. De Spaanse veteraan, al goed voor negentien overwinningen op de Europese Tour, liet zich opvallend genoeg op beslissende momenten afleiden door het publiek. „Er was veel onrust op de baan, met name door fotografen die te vroeg klik ten. Jiménez liet zich er door op naaien en ik niet", zei de glorieu ze winnaar van de 94e edite van het Dutch Open. Het werd een ongemeen span nend duel tussen de 27-jarige Lui ten en de 49-jarige Spanjaard, van wie bekend is dat hij graag siga ren rookt en wijn drinkt. De Ne- zandvoort - De derde zege van het seizoen brengt Joost Luiten naar de beste zestig golfers op de wereldranglijst. De ranglijst wordt bepaald aan de hand van het prijzengeld dat de golfers verdienen. Luitens totaal komt boven de miljoen euro. Vier spelers eindigden op de der- derlander begon als koploper aan de laatste ronde met één slag voor sprong, maar Jiménez haalde met vier birdies op de eerste zes holes Luiten al in. De Nederlander vocht zich terug op de tweede ne gen holes en met een birdie op ho le veertien kwam hij weer op gelij ke hoogte. De ambassadeur van het Dutch Open bleef vervolgens bij tot aan de laatste hole, waar beide spelers eindigden op twaalf onder par. Luiten had vervolgens aan één extra hole genoeg om de Span jaard een gevoelige nederlaag toe te brengen. de plaats, drie slagen achter de winnaar. Dat waren de Engelse oud-kampioenen Ross Fisher en Simon Dyson, de Ier Damien Mc- Grane en de Fransman Grégory Havret. Wil Besseling vond zijn naam te rug op de vijftigste plaats, ama teur Rowin Caron werd 63e. „Ik speelde niet eens zo geweldig. Zeker de eerste negen holes kon ik vaak maar net mijn par redden. Op de 'back nine' draaide het ge lukkig toch nog mijn kant op. On gelooflijk. Ik kan het nauwelijks nog geloven. Ik had opeens het goede gevoel weer terug." Het is Luitens derde zege op de Europese Tour. Dankzij zijn prij zengeld van dit jaar passeert hij met de bonus van 300.000 euro de grens van het miljoen. „Ik voelde geen extra druk als pu blieksfavoriet. Ik haalde daar ook een zekere concentratie uit. Het betekent veel. Iedere vrije minuut stop je in dit spel om juist op dit soort toernooien het beste uit je zelf te halen. Dan is het mooi dat het voor eigen publiek lukt." Toernooidirecteur Daan Slooter herinnerde aan het debuut van Luiten in het Dutch Open van 2007. „Hij liet toen al zien voor de duvel niet bang te zijn en werd tweede. Eerder dit jaar won hij ook in Oostenrijk en toen kon je al zien dat hij echt naar een hoger niveau is gegroeid. Hij beseft wat hij moet doen onder druk." Wat was er precies gebeurd? FC Dordrecht was in Helmond na rust op voorsprong gekomen, maar leek na de gelijkmaker van de thuisploeg genoegen te moeten nemen met een gelijkspel. Dat werd echter onverwacht nog een nederlaag, omdat Kamphuis in de blessuretijd nog een strafschop toekende aan Helmond Sport. Da vy Brouwers benutte het buiten kansje door doelman Warner Hahn te passeren en bezorgde FC Dordrecht zo naast de eerste ne derlaag (2-1) ook een forse kater. De Nooijer, assistent van trainer Harry van den Ham, was woe dend. „Hij floot verschrikkelijk slecht. Na de wedstrijd liepen we naar de kleedkamers. De scheids rechter en zijn assistenten zaten al in hun kleedkamer. Ik zag dat de sleutel aan de buitenkant op de deur zat en draaide 'm op slot." Volgens De Nooijer heeft het arbi trale kwartet er niets van ge merkt. „Ik heb die sleutel ook niet meegenomen, zoals overal werd gemeld. Er stond een beheerder vlakbij. Die heeft de deur denk ik snel weer opengedraaid. En daar na is hij naar wat mensen van de pers gelopen. Die hebben het ver haal de wereld in geholpen. Met de sociale media gaat het tegen woordig dan heel hard. Maar ik ga toch niet serieus mensen opslui ten en dan de sleutel meenemen. Het was gewoon een beetje voet balhumor." De Nooijer speelde een dag later met de Ai van JVOZ thuis tegen ASWH (1-1). Zondag volgde nog het thuisduel van Goes met Quick (1-2). „Ik heb ongelofelijk veel reac ties gehad. Mensen die zoge naamd hun sleutelbos kwijt wa ren en vroegen of ik die had... Col lega's die vroegen of ik de wed strijd op slot kon gooien... Ik heb er enorm om gelachen. Maar het was één keer en nooit weer. Vroe ger had niemand dit geweten, nu weet heel Nederland en ook ver daarbuiten het." VOETBAL TENNIS Joost Luiten kust de wisselbeker, foto Catrinus van der Veen/ANP 4. Luiten is een koele kikker door Hans Koenekoop door Barry van der Hooft GOES - De eerste berichten kwa men vrijdagavond laat naar buiten in het sportprogramma van FoxSports. Daarna ging het, mede door de sociale media, heel snel. Gérard de Nooijer had scheidsrech ter Kamphuis na afloop van het duel tussen Helmond Sport en FC Dordrecht opgesloten in diens kleedkamer! MAANDAG 16 september 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29