Keukens Werk aan Doeleweg en Roosjesweg Sjaak Janse pakt dagwinst in Oost-Souburg voor neef Cor Festival smaakt naar meer WALCHEREN 21 LPV plaatst vraagteken bij plan Trekdijk Lagere ozb door windturbines ringrijden Keuken// BICPOP ruime keuze, voor elk budget MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen begint vandaag met werkzaamheden aan de Doele weg tussen Middelburg en Arne- muiden en aan de Roosjesweg tus sen Domburg en Aagtekerke. Het werk zal tot begin oktober duren. De Doeleweg en de Roosjesweg kunnen tijdens de werkzaamhe den alleen worden gebruikt door bestemmingsverkeer en de hulp diensten. Het overige verkeer, in clusief de lijnbus van Con- nexxion, moet een omleidingsrou te volgen. Voor (brom-)fietsers hebben de werkzaamheden geen gevolgen. Zij kunnen tijdens de uitvoering van de werkzaamheden gewoon over de fietspaden langs de Doele weg en de Roosjesweg blijven rij den. Sjaak Janse stak 29 van de 30 rin gen en werd hiermee dagkam pioen. Zijn neef Cor Janse stak één ringetje minder en werd tweede, voor Sjaco de Visser met 27 ringen. In de bekercompetitie won Cor Janse de ie beker. Vivian Wiemans won verrassend de 2e beker, Sjaak Janse mocht de 3e be- ker mee naar huis nemen, Rinus de Visser de 4e en Sjaco de Visser de 5e beker. Voor de gastrijders was er ook een beker beschikbaar gesteld. Deze werd gewonnen door Edwin Dellebeke. Beste da me in het gezelschap bleek Linda Minderhoud. Zij behaalde met 24 ringen de vijfde plaats en won de damesbeker en de zogenaamde Jo-ring. Tot slot vond de kamp om de pollepel plaats. Deze werd gewonnen door Cor Janse. Het ringrij- en sjezenseizoen na dert zijn einde. Zaterdag vindt de laatste wedstrijd van 2013 plaats: het Zeeuws Kampioenschap sje- zenrijden, in Aagtekerke. De wed strijd start om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen vindt het niet nodig dat buurgemeente Middelburg een nieuw bedrijventerrein aanlegt aan de .Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland. Dat blijkt uit vra gen die de LPV stelt aan het Vlis- singse college van B en W. Vol gens de LPV is op Walcheren ruimte genoeg voor bedrijfsont wikkeling. Raadslid Pim Kraan vraagt aan het college of over de ontwikkeling van de Trekdijk overleg is geweest tussen Vlissin- gen en Middelburg. Poppentheater Parabel Poppentheater Parabel ver toont op woensdagmiddag in het eigen huiskamerthea tertje aan de Herengracht 64 te Middelburg de voor stelling De wolf en de kip, naar het verhaal van Max Velthuis. Het is bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De voorstelling begint om 14.30 uur duurt 50 minu ten. De entreekosten zijn zes euro. Reserveren is aan te raden: sverelst@zeelandnet.nl. Tekenen voor de Vredesweek In het kader van de Vredes week houdt Walcheren Mo zaïek samen met Local Board op woensdag 18 en 25 september een gratis teken en knutselmiddag voor kin deren van 7 tot 12 jaar in Vlis- singen. De kunstwerken, die op deze middagen ontstaan worden op donderdagmid dag 26 september in de Mbe- kizaal van het stadhuis ten toongesteld. De teken- en knutselmiddagen zijn bij Lo cal Board aan Ridderspoor laan 2 van 13.30 tot 15.30 uur. Avond rond Joodse Mystiek Andries Hoitsma, kenner van de Joodse spiritualiteit, met name de kabbalistiek zal een nieuwe groep samen stellen en begeleiden die vanaf september 2013 om de 2 weken samenkomt. Don derdag is om 19.30 uur een verblijvend te bezoeken in troductieavond in de Doops gezinde kerk, ingang Blin- denhoek, te Middelburg. Hoitsma leest met de groep het boek 'Ik die verborgen ben' van Friedrich Weinreb. Opgeven via 06-15622635. ANNA-JACOBAPOLDER - De ozb- waarde van huizen in Anna-Jaco- bapolder is door de gemeente Tholen met gemiddeld 40.000 eu ro verlaagd. Dat is een succesje voor het comité Windmolens Nee. „Een klein succesje", zegt voorzitter Frank van Gennip, „want het geldt maar voor 24 hui zen. Wij staan op het standpunt dat 225 huizen in het gebied in waarde zijn gedaald door de komst van de windmolens." MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 BIGGEKERKE - Terwijl de band RoseMotion speelt dansen bezoekertjes in de feesttent. Het eerste Big Pop festival in Biggekerke is boven verwachting gelopen, zegt Angelina Kauffman van de organiserende stich ting. Het festival trok zo'n vierhonderd betalende bezoekers. Basisscholieren mochten gratis naar binnen. Ook uit omliggende dorpen kwamen mensen op Big Pop af. De stichting wil van Big Pop een jaarlijks te rugkerend, kleinschalig festival maken, foto Izaak Verkeste OOST-SOUBURG - Afgelopen zater dag reed de afdeling Souburg haar laatste ringrijdwedstrijd van dit sei zoen. Er reden ook enkele gastrij- ders uit Ritthem mee. oofe voor uw totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c rf Dliic 4431 NK 's Gravenpolder rlU3 T (0113) 3:254? M 06 53314189 Openingstijden zie wu7u1.fceukenplus.com MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21