2?euwse NazomerSa'e 35-64°/o KQiKlTlllfcLG Palladio Aankoop school kan worden ontbonden Met vierenveertig Zeeuwse gemeentebodes op solexen rondtoeren over Noord-Beveland 'Wij willen de Goese Ringbrug vervangen' BEVELANDEN en THOLEN 23 op bijna alle showiiodTïö Tuinbanken, Tuintafels, Parasols, Buitenkeukens Loungemeubelen Diningstoelen Etcetera. i Jr* buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 215838 binnenuit Het gezelschap bezoekt de voor zieningen met behulp van so lexen. En een paar elektrische bromfietsen, want Noord-Beve land telt weliswaar een rasechte solexspecialist, maar zo veel so lexen krijgt zelfs Nico Beckers van het Solex Museum in Colijns- plaat niet op de wielen. Elly Priester en Willy de Groot, de twee organiserende bodes van deze editie van de Zeeuwse Bode dag, hopen vurig op mooi weer om de presentatie van hun ge meente en werkplek aangenaam te laten verlopen. Het is alweer twaalf jaar geleden dat de Zeeuw se Bodenkring zich verzamelde op Noord-Beveland, weet Willy. Voluit luidt de verenigingsnaam de Kring van Gemeenteboden en concierges van Gemeentehuizen, opgericht in 1970. Enkel bode, ver antwoordelijk voor ontvangsten en de distributie van koffie, post, beleidsstukken en te vermenigvul digen documenten, zijn Elly en Willy al lang niet meer. Hun func tie heet 'klantadviseur': ze verzor gen zaken als de in- en uitschrij vingen in het Bevolkingsregister, de uitgiften van rijbewijzen en paspoorten, handelen telefoonver keer af, verzorgen de inkoop voor de keuken en de kantoren en rege len het onthaal tijdens ontvang sten, huwelijken en vergaderin gen. Veel meer taken dan menig bode krijgt in de grotere gemeen telijke organisaties, realiseren zij zich. „Die veelzijdigheid maakt het werk in een kleine gemeente zo leuk", vindt Willy. „Ik had vroeger nooit gedacht nog eens achter de balie te zitten." Binnenkort verandert ook de ver trouwde entree van het gemeente huis. In de laatste twee weken van oktober worden de balie en de achterliggende kantoren ge sloopt en opnieuw ingericht. De dienstverlening aan de Noord-Be velanders gaat gewoon door, maar met de nodige improvisaties, ver wachten Elly en Willy. Daarna krijgen ze er door de nieuwe tele fooninstallatie weer taken bij, ver telt Elly: „In dat systeem kunnen wij niet alleen in agenda's kijken, maar ook zien wat de stand van zaken in dossiers is. Zo kunnen wij mensen straks direct informe ren en niet enkel doorverbinden." Tijdens de commissievergadering van vorige week bleek ineens dat de vijf basisscholen nog een voor behoud maken over de verhui zing. In de basis zien ze het wel zitten om met z'n allen naar het pand van het Westerpoort te gaan, maar ze hebben nog vragen over onder meer de indeling van het gebouw en de toekomstige ex ploitatiekosten. Door het ontbreken van een defi nitief 'ja' van de basisscholen le ken veel fracties de aankoop te willen uitstellen. Die situatie is veranderd nu de wethouder in al lerijl heeft geregeld dat de koop in een later stadium alsnog kan worden ontbonden. De gemeente koopt het gebouw van het ROC West-Brabant. Die heeft besloten dat de vmbo-oplei- dingen die nu nog worden gege ven op het Westerpoort met in gang van volgend schooljaar naar Halsteren worden verplaatst. Als de basisscholen naar het pand van het Westerpoort verhuizen, wil de gemeente op hun huidige locatie een derde veld voor voet balvereniging Tholense Boys aan leggen. Die club is echter niet te vreden met het plan. Het nieuwe veld zou te geïsoleerd komen te liggen en door het schrappen van een kunstgrasveld zouden er te weinig trainingsuren gemaakt kunnen worden. De raad heeft het college donderdag opgedra gen om samen met de club naar creatieve oplossingen voor dit pro bleem te zoeken. De fracties willen ook dat wordt bekeken of de renovatie van het zwembad naar voren kan worden gehaald, zonder dat dit financiële gevolgen heeft. Actiegroep Blij ven Spetteren wil niet dat renova tie tot 2017 op zich laat wachten. MIDDELBURG - Veel bedrijven in de bouw hebben het momenteel erg moeilijk in verband met de crisis. Constructiebedrijf Hillebrand ziet de toekomst echter met ver trouwen tegemoet, zo zegt de nieuwe algemeen directeur Harm Wattel. Dat komt vooral omdat veel brug gen nu en in de toekomst toe zijn aan groot onderhoud of aan ver vanging. Tevens hebben we de laatste jaren hard gewerkt aan marktspreiding, aldus de man die vanaf maandag samen met twee collega's de leiding heeft bij het Middelburgse bedrijf. Als voor beeld van een brug die aan ver vanging toe is noemt hij de klap- brug in de rondweg in Goes. „Die moet echt vervangen worden. Die klus willen wij graag uitvoeren." Hij zag dat de overheid de afgelo pen jaren aan het bezuinigen was op groot onderhoud. „Maar er komt een moment dat dat werk toch gedaan moet worden. En dat moment breekt nu aan." Hille brand is vooral bekend als brug genbouwer. Maar het bedrijf is ook op andere terreinen actief. Zo liggen momenteel op de kade een serie nieuwe sluisdeuren. Die zijn bijna klaar voor transport. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 woom door Rob Paardekam Klantadviseurs en gemeentebodes Elly Priester (links) en Willy de Groot zien hun werkplek aan de balie van het gemeentehuis in Wissenkerke over een paar weken ingrijpend veranderen bij een verbouwing in de ontvangsthal. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Alle trouwlocaties en bijzondere plekjes op Noord-Be veland worden zaterdag 21 septem ber onderworpen aan een bijzonde re inspectie: de kritische blikken van 44 Zeeuwse gemeentebodes. THOLEN - De gemeenteraad van Tholen heeft besloten het gebouw van het Westerpoort College in Tholen-stad aan te kopen, maar wel met een ontbindende voor waarde. Als de basisscholen beslui ten dat ze toch niet naar het pand willen verhuizen, kan de gemeente alsnog van aankoop afzien. door Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99