Veere wijst plannen golfbaan Domburg af Omroep wil geld zien voor live verslag raad Cruise van ARGENTINIË naar DUITSLAND mz. 22 8EVELANDEN en THOLEN Wethouder zou hebben gedreigd met vertrek, SGP'er valt fractievoorzitter af en spreekt van een aanfluiting. Voorlopig geen sluiting van dorpshuizen KRAS NL Raad is genadig voor kinderkamp en stichting llawa i BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Tijdens de raadsvergadering werd een door alle partijen onderteken de motie ingediend waarin het college werd verzocht te stoppen met het ruim 1,1 miljoen euro kostende project. De tekst van de motie was klip en klaar. De ves tingwallen zouden er nu prima uitzien, er zou geen draagvlak zijn voor het plan en het geld zou beter besteed kunnen worden. De verbazing was dan ook groot toen coalitiepartijen SGP, PvdA, CDA en VVD na een schorsing hun steun aan de motie introk ken. Ze zouden wethouder Oude sluijs meer tijd willen geven om draagvlak te creëren voor het plan. Zo gaat hij binnenkort een wandeling over de vestingwallen maken met de zeer kritische werk groep Oudeveste.nl. Deze is fel ge kant tegen het plan. De wethou der wil de neuzen alsnog dezelfde kant op krijgen. Of dit voor de coalitie daadwerke lijk de reden was om de steun aan de motie in te trekken, is de vraag. Meerdere raadsleden van coalitiepartijen bevestigen tegen over de PZC namelijk dat Oude sluijs heeft gedreigd op te stap pen als de motie zou worden aan genomen. „De wethouder was ge tergd en emotioneel", zegt één van hen. Oudesluijs ontkent dat hij heeft gedreigd met een vertrek. „Ik heb gezegd dat ik nog een kans wil om er met de werkgroep uit te ko men en dat ik daar zeer grote waarde aan hecht. Wellicht is dat verkeerd geïnterpreteerd." De wet houder zegt oprecht het idee te hebben dat hij en Oudeveste.nl nog nader tot elkaar kunnen ko men. Hij stelt dat beide partijen het op veel punten al met elkaar eens zijn. Daar denkt Bianca Jansen van de werkgroep anders over. „Ik weet niet in wat voor wereld de wet houder leeft", stelt ze. „Maar hij heeft nog geen enkele handrei king gedaan. Als het plan inhou delijk niet verandert, blijven wij tegen." Oudeveste.nl stelt onder meer dat een kaalslag zal plaatsvinden op de rijkelijk begroeide wallen. Ou desluijs heeft dat altijd ontkend. Hij stelt bovendien dat het pro ject de gemeente waarschijnlijk geen 1,1 miljoen euro gaat kosten vanwege onder meer de aanvraag van een Europese subsidie. Overigens bestaat binnen de zes- koppige SGP-fractie wrevel over de gang van zaken van donderdag avond. Zo is raadslid Chris Koop man niet blij dat zijn partij - nota bene de initiatiefnemer van de motie - de steun introk. „We had den onze rug recht moeten hou den, maar we zijn door de knieën gegaan", zegt hij. „Een ruime meerderheid van onze achterban is tegen het herstel van de vesting wallen. Hoe moeten we dit uitleg gen?" Koopman noemt de gang van za ken een aanfluiting voor de Thool- se politiek. Volgens hem zijn meerdere leden van zijn fractie ontevreden over wat er donder dag is gebeurd. „We werden na de schorsing ineens voor het blok ge zet door onze fractievoorzitter en vice-fractievoorzitter." Fractievoorzitter Bert van Eenen- naam wil niet ingaan op wat er in de schorsing allemaal is gebeurd. Die plannen zijn opgesteld door projectontwikkelaars betrokken bij het golfbaanproject. Grootste punt van kritiek is dat ze niet vol doen aan de randvoorwaarden die college van b en w en gemeente raad vorig jaar opstelden. Daarin wordt aangeven wat wel en niet wenselijk is aan de rand van Dom burg, voor de uitbreiding van de golfbaan met daarnaast bebou wing zoals hotel, villa's en appar tementen. Het Veerse college van B en W constateert nu 'met teleurstelling dat de vier nieuwe varianten wei nig toevoegen aan wat er al aan plannen ligt' en dat ze 'niet de ge wenste vermindering van bebou wing in het open buitengebied (naast de huidige golfbaan) nastre ven'. Bovendien staat de uitbrei ding van de golfbaan voor Veere voorop en heeft ze het gevoel dat de projectontwikkelaars daar on voldoende prioriteit aan geven. Eind vorig jaar doemde er een nieuwe gesprekspartner op in het al jarenlang lopende project; de Roompot met Hof Domburg en De Parel. Hiermee hoopte Veere op een vermindering van het aan deel 'rood' - gebouwen - in het landschap. Met dat 'rood' moet het project betaald worden. De ge meente heeft van meet af aan dui delijk gemaakt zelf geen cent in de uitbreiding te investeren. Zoals gebruikelijk blijft wethou der René Molenaar positief: „We komen er samen zeker uit. Er zijn voldoende aanknopingspunten. Maar we gaan hiermee niet naar de gemeenteraad." THOLEN - Op aandringen van de gemeenteraad ziet het Thoolse college af van de sluiting van de dorpshuizen in Anna Jacobapol- der, Stavenisse en Poortvliet. B en W hadden voorgesteld in de drie dorpen de dorpshuisfunctie elders onder te brengen om zo de kosten te drukken. De meeste frac ties willen best besparen op de dorpshuizen, maar vinden het geen pas geven om enkel die in Anna Jacobapolder, Stavenisse en Poortvliet te slachtofferen. In plaats daarvan gaat het college nu alle dorpshuizen en gemeen schapscentra onder de loep ne men. Geprobeerd wordt om deze te privatiseren. De VVD stelde voor om de dorpshuizen voor een symbolisch bedrag aan de inwo ners te geven. Die moeten er dan iets van zien te maken. „Als het dan niet rendabel blijkt te zijn, moet de deur alsnog op slot." Ondanks een brandbrief van de omroep besloot de gemeenteraad donderdag de subsidie in het ka der van de bezuinigingen met ruim 4000 euro te verlagen naar 9000 euro per jaar. Volgens Hoog vliet wordt het nu een hels kar wei om de begroting rond te krij gen. Ondanks de slechte markt gaat de omroep proberen meer ad vertentieinkomsten te genereren. Verder wil de lokale omroep meer geld gaan vragen voor het uitzenden van gemeentelijke eve nementen, zoals de vrijwilligers- avond. Ook voor de doorgifte van de raadsvergadering wil de om roep in de toekomst geld zien. „Anders stoppen we daarmee", al dus de voorzitter. De omroep beraadt zich nog over mogelijke stappen tegen het be sluit van de gemeenteraad. „Er zijn wellicht mogelijkheden", al dus Hoogvliet. „Een rechter heeft in een bepaalde zaak ooit bepaald dat een gemeente de lokale om roep op een minimumniveau in stand moet houden. Je kunt je af vragen of daar in ons geval nog sprake van is." Ook al krijgt Omroep Tholen de begroting nog net rond, dan nog is de toekomst onzeker. „Onlangs hebben we twee keer problemen gehad met de zendantenne op de kerk. Toen moesten we een kraan laten komen. Dat kostte 1200 eu ro. Dat soort tegenslagen kunnen we niet meer hebben." INCLUSIEF Compleet verzorgde 24-daagse reis inclusief cruise per MSC Poesia u 1 sS m Unieke vaarroute via Brazilië, Lanzarote, Madeira, Spanje en Denemarken tholen - De toekomst van het Kinderkamp Tholen lijkt gered. De gemeenteraad heeft donder dag besloten om de jaarlijkse sub sidie minder te verlagen dat het college had voorgesteld. De organisatie moet het niet met vijfduizend, maar 3500 euro per jaar minder doen. In dat geval blijft nog 7500 euro over. Het jaar lijkse kamp is bedoeld voor kinde ren die het thuis om verschillen de redenen moeilijk hebben. Ook de Stichting Ilawa-Tholen, die activiteiten ontplooit in het kader van de stedenband, kan op gelucht ademhalen. Het college wilde de subsidie van 4500 euro helemaal schrappen. Daar stak de raad een stokje voor. De subsidie wordt nu met dertig procent ver laagd. Daarmee wordt de stich ting hetzelfde behandeld als sport clubs en culturele verenigingen. coalitie over plan wallen Draai door Rob Paardekam THOLEN - Alle partijen in de Thool- se gemeenteraad leken donderdag definitief een streep te willen zet ten door het herstel van de vesting wallen in Tholen. Na een schorsing maakten de vier coalitiepartijen echter een draai van 180 graden. Wethouder Jan Oudesluijs zou heb ben gedreigd met opstappen. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wijst vier nieuwe varianten voor de uitbreiding van de Domburgse golfbaan af. door Rob Paardekam THOLEN - Omroep Tholen wil dat de gemeente in de toekomst gaat betalen voor het live-uitzenden van de raadsvergaderingen. Dat zegt voorzitter Adri Hoogvliet in reactie op de verlaging van de sub sidie. my vliegreis KLM Buenos Airos v* S,'i'Y***' mBB met ontbijt en 2 excursies |||jj|||ËgH I .-Jij 20 nachten cruise L. I '^ÉÉÉsH' alle maaltijden HBiui li-IS ÜH H aanboord NIEUW in ons programma: deze 24-daagse reis inclusief unieke cruise vanuit Argentinië naar Duitsland. Vanaf 1749 reist u compleet verzorgd inclusief KIM-vlucht, transfers, alle maaltijden aan boord, 3 hotelnachten Buenos Aires met stadstour én excursie Argentinië! Grijp deze kans en boek nu! Dag 1: vliegreis Buenos Aires, transfer hotel voor 3 nachten. Dag 2-3: stadstour Buenos Aires en bezoek Argentijnse Ranch. Dag 4: transfer naar de haven voor inscheping. Trossen los! Dag 5-7: na 2 zeedagen tijd voor sambastad Rio de Janeiro Dag 8-9: dag op zee en volle dag in Salvador de Bahia Dag 10-15: transatlantische oversteek richting Europa. Dag 16: ontdek het Canarische eiland Lanzarote Dag 17: dag in Funchal op bloemeneiland Madeira Dag 18-19: na een zeedag, aankomst in Vigo in Noord-Spanje. Dag 20-21: na een zeedag, tijd voor Zeebrugge. nabij Brugge. Dag 22-23 dag op zee, dag in sfeervol Kopenhagen Dag 24: ontscheping Warnemiinde, transfer Hamburg, vlucht terug. Het luxe MSC Poesia***** beschikt over allerlei faciliteiten voor jong en oud: restaurants, bars, een theater, Casino, zwembaden, een wellnesscenter en vele sportfaciliteiten. Klantbeoordeling een 8,1! Binnenhut Buitenhut Balkonhut 18 april 2014 1749 1849 v.a. 1949 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2-persoonshut. Zie www.kras.nl/37095 waarom zou je meer betalen Prezen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Pri/zen zijn exclusiet reserveringskosten en Calamiteitentonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98