'De enige schone wc zit bij de aula' Hennep in achtertuin ij %3t BEVELANDEN en THOLEN 21 Hoop op Delta voor Ramsburg Makers Tobago' signeren strips Conny wil naar de bioscoop Uitbreiding van het vlinderpad zonnebloem.nl/ikgamee H, COES - Wie in het oude gedeelte van het Goese Lyceum loopt en nodig naar de wc moet, kan beter even omlopen naar het nieuwere gedeelte van de school. Daar zijn de leerlingen van het Goese Ly ceum het over eens. Roland in de Wy (17): „De wc's in het oude gedeelte zijn echt héél smerig. Het stinkt er altijd en de toiletten zitten helemaal onder ge bruikte pleisters geplakt. Er lig gen ook overal gebruikte tam pons. De enige wc die schoon is, zit bij de aula. Als ik naar de wc moet, loop ik daar wel even voor om." Melissa Biskop (14) gaat ook liever naar de wc bij de aula, maar ze mijdt de oudere toiletten niet. „Als ik in het oude gedeelte naar de wc ga, poets ik wel eerst even de wc-bril schoon." Ewa Regt (14) staat bij het toilet op haar vriendin te wachten. „Het vieste vind ik dat sommige wc's niet meer doortrekken. Dan ga ik er MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft de hoop op de komst van Delta naar bedrijven terrein Ramsburg-Oost, aan de Veerse kant van de N57, nog niet laten varen. Delta betaalt de ge meente nog altijd een vergoeding voor de optie die het bedrijf op een bouwlocatie heeft genomen. 'Gelet op de huidige huisvestings situatie van Delta verwachten wij dat Delta de nieuwbouwplannen uitstelt, maar niet afstelt", staat in een voorstel dat op 7 oktober in de gemeenteraad komt. In het voorstel wil Middelburg woning bouwplannen op Ramsburg schrappen en bedrijven en kanto ren meer ruimte gunnen. GOES - Burgemeester René Ver hulst en tekenaar Danker Jan Oreel signeren vandaag, zaterdag, hun onlangs verschenen strip boek 'De banneling van Tobago. Zeeuwen in de West' in de kraam van boekhandel 't Paard van Troje voor de Grote Kerk in Goes. Die staat daar in het kader van Open Monumentendag. Scenarioschrij ver Verhulst en Oreel signeren tussen 15.00 en 16.00 uur, direct na onthulling van de gedenksteen voor de hoofdpersoon Lucas Pol voor de poort van het Manhuis. Kennismaken met de vrijmetselarij De vrijmetselarij heeft voor veel mensen nog steeds iets geheimzinnigs. Daarom stelt de vrijmetselaarsloge Scal- dis in Goes vandaag haar deuren open voor belangstel lenden. Geïnteresseerden kunnen van 11.00 uur tot 14.30 uur terecht in het Goe se logegebouw 'De Steen' op Beestenmarkt nummer 5. Avond over hoogbegaafdheid Leerkrachten van de afde ling SterQj houden woens dag om 20.00 uur in het ge bouw van basisschool de Tweemaster, Jan de Priester- straat in Oost-Souburg, een thema-avond over hoogbe gaafdheid. De avond is be stemd voor ouders. Onderzoek Alterra ook elders in land De twee biologen van Alter ra die nu één vierkante kilo meter Dreischor onderzoe ken, willen hun project ook elders in Nederland uitvoe ren. Daarvoor hebben ze bij hun eigen instituut 28.000 euro aangevraagd. Alterra honoreert vijf aanvragen. echt niet naartoe." „Inderdaad", zegt Eva van de Kreeke (14) die net uit het toilet komt, „En er hangt ook vaak een visgeur in de wc. Het zou fijn zijn als ze lucht verfrissers zouden ophangen." Huilam Man (14) vindt het alle maal best wel meevallen. „Ik vind het niet zo erg dat ik niet meer naar de wc ga." Toch is ook hij een keer een horror-wc tegengeko men in het Goese Lyceum; „De wc zag helemaal bruin van de poep!" GOES - De politie heeft vrijdag middag rond 14.00 uur een kleine hennepplantage geruimd in een achtertuin van een woning aan de Bankerstraat in Goes. Uit een polytunnelkas zijn enkele grote hennepplanten gehaald. De eigenaar of bewoners was niet thuis; die wordt op een later tijd stip verhoord. make aa Gezocht: nieuwe collega die er voor 100% voor gaat! KWADENDAMME - Het vlinderbele- vingspad in natuurgebied De Zwaakse Weel in de Zak van Zuid-Beveland wordt uitgebreid. Het pad wordt vergroot van een halve naar vier hectare. Het pad is twee jaar geleden aangelegd. In een gedeelte van het terrein worden inheemse bloemen ge zaaid, op andere stukken wordt hooi van de bloemdijken gebruikt voor he inzaaien. Dat moet vol gend jaar een bloemenzee opleve ren waar vlinders en bijen het naar hun zin hebben. Op het ter rein worden luwteplekken ge maakt door stroken met struiken aan te planten. Er komt ook een bijenhotel. De Vlinderstichting geeft subsidie voor het project. Zonder elkaar is iedereen alleen. DE ZONNEBLOEM ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 Leerlingen van middelbare scholen vinden toiletbezoek op school niet altijd even prettig, foto Marcelle Davidse door Janneke Koster GOES OOST-SOUBURG DREISCHOR Ben jij bereid om je voor 100% in te zetten voor M2 Makelaars? Dan wordt je misschien onze nieuwe collega! Want wij zijn op zoek naar een nieuwe, zeer commerciële collega die onze positie in de regio Bevelanden gaat uitbouwen. Bij jij een aanpakker die er klaar voor is om met vol enthousiasme zich in een nieuw avontuur te storten? Kijk voor meer info op www.nr2makelaars.nl. 6$ f Nationale Vweniplng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97