FBK-Games houdt hoop op goede afloop FC Dordrecht moet periodefeest uitstellen Ajax wil vertrouwen opdoen tegen koploper FC Zwolle 30 SPORT DAVISCUP Wereldgroep Daviscup lonkt voor Nederland na stunt van De Bakker tegen Melzer. Het college van B en W dupeerde deze week de FBK-Games met het besluit het atletiekstadion te verkopen aan FC Twente. Alleen dan kan Hengelo een voorgeno men bezuiniging van 281.000 eu ro halen. In de plannen van de En- schedese club zal het stadion wor den omgebouwd tot voetbalsta dion, waarin geen plaats meer is voor het atletiekgala. Het spel van Dordrecht oogde niet als dat van de koploper. De gasten kwamen nog wel op voor sprong, zij het met enig fortuin. Een schot van Matthew Steen voorden belandde op de hak van zijn teamgenoot Erixon Danso en ging zo in het doel. Serhat Koq zorgde in de slotfase voor de aan- sluitingstreffer. In blessuretijd bracht Davy Brouwers de thuisclub zelfs de zege. De raad van Hengelo moet nog in stemmen met het collegevoorstel. Op 8 oktober valt er een definitief besluit. Kloosterman put moed uit een motie die de raad op 2 juli aan nam en waarin ze aangaf bij een bezuiniging van 140.000 euro de FBK-Games te blijven steunen. Hij hamerde vrijdag in een pers bijeenkomst nog eens op het spor tieve belang van zijn wedstrijd: „De FBK-Games is al 32 jaar het belangrijkste internationale atle- tiekevenement van Nederland en behoort ook dit jaar tot de twin tig beste wedstrijden van de we reld. Het is het podium waar de Nederlandse top zich kan meten met de internationale top. Het pu bliek heeft hier grote atleten als Carl Lewis, Edwin Moses en Ser- gej Boebka aan het werk gezien en Haile Gebrselassie en Kenenisa Bekele wereldrecords zien lopen." FC Eindhoven kende het nodige ongeluk bij Sparta. Vlak voor rust kwamen de Brabanders op achter stand door een eigen doelpunt van Chiró N'Toko. Aanvoerder Jens van Son nam zijn ploeg na rust op sleeptouw en tekende in de 48e minuut voor de gelijkma ker. Daar bleef het bij op Het Kas teel. Jeremy de Nooijer zat bij Sparta de hele wedstrijd op de bank. Excelsior speelde gelijk bij FC Vo- lendam. De gasten kwamen na ruim een uur spelen op voor sprong via een treffer van Lars Veldwijk. Twee minuten later was het ge lijk, door alweer het negende doel punt van dit seizoen van Robert Mühren. Kevin van Diermen zet te Excelsior daarna weer op voor sprong, maar aanvoerder Gerry Koning zorgde namens Volendam in de extra tijd voor de remise. GRONINGEN - De bespiegeling werd gisteravond geweld aange daan. Dat het play-offduel in de Daviscup tussen Nederland en Oostenrijk pas op de slotdag een winnaar zou opleveren, werd gis teren onder voorbehoud ont kracht. Niemand in het Oranje kamp die om de miscalculatie maalde. De comfortabele voor sprong van 2-0 zorgde immers voor een juichstemming. Via het dubbelspel kan vandaag de terug keer in de wereldgroep worden af gedwongen. De basis voor het succes in Gro ningen werd niet gelegd door kop man Robin Haase, die door de on verwachte invalbeurt van 'nobo dy' Oliver Marnach welhaast een vrije doorgang kreeg (6-4 6-3 6-1), maar door Thiemo de Bakker. Hij zorgde voor een stunt tegen de ho- ger geklasseerde Oostenrijkse aan voerder Jürgen Melzer: 5-7 7-5 5-7 6-4 6-1. Tegen Melzer toonde De Bakker overigens weer eens zijn twee ge zichten. Bij vlagen was hij de be gaafde tennisser die tot en met zijn doorbraakjaar 2010 de sterren van de hemel kon spelen en die in 2009 in de Daviscup de Frans man Gaël Monfils - destijds het af fiche tussen de mondiale num mers 122 en 13 - had overklast. In andere fasen van de partij was hij de grilligheid zelve die van hem een dolende prof had gemaakt. Al leen: ditmaal kraakte hij op nieuw, maar brak De Bakker niet. Dat hij rakelings langs het randje scheerde maar niet in de afgrond viel, past in de lijn van zijn gesta ge opmars sinds die vermaledijde ranglijstuitdraai medio mei 2012. De destijds van zondagskind tot zorgenkind gedegradeerde oud-Wim,bledonkampioen bij de junioren heeft inmiddels de trek tocht langs de toneelschuren weer ingeruild voor optredens in de grote(re) theaters. Sinds het voorjaar bivakkeert de Bakker weer in of, zoals deze week, net buiten de top honderd. De gerezen twijfels had hij daar entegen niet uitgebannen. Hoe wel de tot voor kort altijd door de bond gepamperde De Bakker heeft ingezien dat hij verantwoor delijkheidsbesef moet tonen en hij met het contracteren van ex-prof Melle van Gemerden als meereizend coach en Floris Min- naert als persoonlijke fitnesstrai ner ook daadwerkelijk de regie in eigen handen heeft genomen, toonde hij zich op de baan lang niet altijd koelbloedig. Wisselval ligheid nekte hem bij die gelegen heden. Daarom gold de ontsnap ping als een morele opsteker. Referend aan de 'lastige periode' die De bakker heeft doorgemaakt, roemde captain Jan Siemerink de 'taaiheid' van de opgekrabbelde De Bakker. ,Er waren momenten dat ik dacht: je moet nu bijblij ven, anders ben je geklopt. Thie mo bleef vechten voor wat hij waard was. Met die instelling wist hij de wedstrijd om te draaien. Hij mag dan ook trots op zichzelf zijn." De 24-jarige hoofdrolspeler zelf, die na het laatste punt als een kampioen op het gravel neerzeeg en door de naar hem toe gesnelde Siemerink liefdevol werd om helsd, sprak van een 'mooie over winning'. Het is nu aan het (ver moedelijke) koppel Jean-Julien Rojer/Haase om tegen het waar schijnlijke duo Melzer/Julian Knowle vroegtijdig de beslissing te forceren. SIEMERINK: DE BAKKER KAN TROTS ZIJN Dit positieve nieuws kwam na een interlandweek, waarin Ajax de tijd kreeg om bij te komen van een turbulente periode. De mati ge start in de competitie, gevolgd door het vertrek van Christian Eriksen en Toby Alderweireld, zorgde voor een bedompte stem ming. Zeker na het gelijkspel te gen FC Groningen, waarin de landskampioen een armetierige indruk maakte. Daarbij kreeg de club fikse kritiek op het transfer- beleid te verduren. Hoe kon Ajax voor de zomer zeg gen te willen overwinteren in Eu ropa om vervolgens geen passend antwoord klaar te hebben op de transfers van twee dragende spe lers? Technisch directeur Mare Overmars, die niet graag in de me dia verschijnt, mocht zijn beleid verdedigen in De Telegraaf. De oud-prof streek de plooien glad. Ajax had geen steken laten vallen, maar de filosofie van Johan Cruijff tot op de letter uitgevoerd. In afwachting van de doorbraak van enkele talenten van de 'gou den lijst', zoals Overmars het ver woordde, moet Ajax eventjes het hoofd koel houden. En, zo beloof de hij, mocht na een half seizoen blijken dat de erosie van de selec tie niet te stutten valt, dan wordt alsnog de portemonnee getrok ken. Voor spelers met een toegevoegde waarde. Want, zo ging hij verder, Ajax moet elk jaar 'in de vissen kom in Monaco liggen'. Tot die tijd moet trainer Frank de Boer het doen met het huidige arsenaal aan voetballers. Dat enkele voor name krachten kampen met een vormcrisis stemt daarbij niet posi tief. Viktor Fischer, Kolbeinn Sigthórsson, huurling Bojan Krkic en Kenneth Vermeer maakten tot nu toe een weinig zekere indruk. Tegen PEC Zwolle wacht hun een belangrijke test. Zo kort voor het duel met Barcelona liggen hun prestaties onder een vergrootglas. De Boer viel hen gisteren niet af. Allen kunnen nog altijd rekenen op zijn vertrouwen. Maar, zo waar schuwde hij, nood breekt wetten. Hij zei bij een nieuwe wanpresta tie niet te schromen harde beslis singen te nemen. Dan zet de coach zonder aarzelen doelman Vermeer ('niet in zeer goede doen') of Sigthórsson, die na de wedstrijd tegen FC Groningen de volle laag kreeg, op de bank. Sigthórsson hoeft tegen PEC Zwolle sowieso niet te rekenen op een basisplaats. Dat heeft niets te maken met zijn spel, maar alles met zijn belast baarheid. De spits stond drie kwart jaar langs de kant met een schouderblessure en kan volgens de technische staf nog geen dub bel programma aan. Jubelstemming na tenniskraker HENGELO - Het FBK-stadion in Hen gelo is met een klein financieel ver lies voor de gemeente te behou den voor de atletiek. De stichting die jaarlijks de Fanny Blan- kers-Koen Games organiseert, heeft extern onderzoek laten ver richten en daaruit blijkt dat het te kort op de huidige exploitatie kan worden gehalveerd. Directeur Hans Kloosterman wil met deze cijfers de raadsleden van de gemeente Hengelo voor zich winnen. HELMOND - FC Dordrecht moet na vrijdagavond nog even wachten voor de ploeg de eerste periodeti- tel in de Jupiler League kan vieren. In Helmond verloren 'De Schapen koppen' met 2-1 van Helmond Sport Bij een zege was de periode- titel voor de Zuid-Hollanders ge weest, omdat concurrent FC Eind hoven op bezoek bij Sparta Rotter dam ook niet verder kwam dan 1-1. door Marco Knippen „Dit had ik niet verwacht", zei cap tain Jan Siemerink van het Neder lands Daviscupteam na de zege van Thiemo de Bakker op Jürgen Melzer. „Het geeft een fijn gevoel. In het bijzonder ook voor Thiemo, die een zware tijd achter de rug heeft waarin wij ook een paar menings verschillen hadden", gaf Siemerink te kennen. „Maar op deze presta tie, op dit moment, op dit podium en tegen zo'n tegenstander, kan hij trots zijn. Hij bleef taai. Er wa ren echt momenten dat Melzer hem bijna te pakken had, maar door te vechten en door zijn hou ding draaide het om. Melzer sloeg twee dubbele fouten. Normaal juich ik daar niet om, nu wel." Siem de Jong is weer beschikbaar bij Ajax. foto Olaf Kraak/ANP door Geert Langendorff AMSTERDAM - Onverwacht snel maakt Siem de Jong zijn rentree voor Ajax. Vanavond in De Arena komt hij in actie tegen koploper PEC Zwolle. Hinder van de klaplong die hij enkele weken gele den opliep, heeft de aanvoerder niet meer. Het ontbreekt hem al leen aan ritme en inhoud. Als de middenvelder geen terugslag krijgt, kan hij volgende week in de Champions League spelen tegen Barcelona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94