24 ZEELAND DAGBOEK MIREILLE AALDERS Communicatieadviseur Mireille Aalders is samen met haar echtgenoot voor twee jaar gestationeerd op Sint Maarten. Zij werkt op de afdeling voorlichting, hij is agent in de surveillancedienst. 6i Ai, het trouwboekje I vergeten. Thuis ophalen is in dit geval wel heel ver weg. Goes namelijk... Eerst even een inleiding om te vertel len hoe we hier terecht zijn geko men. Edwin is in oktober 2012 van wege onder meer zijn maatschappe lijke betrokkenheid door onze Ne derlandse werkgever (Politie Zeeland- West-Brabant) bewust beloond. Hij mocht van de eenheidsleiding deelnemen aan de jaar lijkse 'Police Week' die toen op Sint Maarten plaatsvond. In die week komen Nederlandse collega's samen met politiemensen uit de voormalige Nederlandse Antillen en Surina me om te sporten en kennis te maken met el kaar en eikaars cultuur. Tijdens die week werd Edwin gevraagd of hij het zag zitten om voor twee jaar de politiecol lega's op Sint Maarten te komen versterken... met alle gevolgen van dien. Uiteindelijk zijn we op 16 augustus jl. geland op één van de gevaarlijkste landingsbanen ter wereld. Zoek maar eens op internet naar een vliegtuiglanding op Princess Juliana Airport op Sint Maarten. Spectaculair! Maandag 2 september Onze eerste werkdag bij het KPSM, het Korps Politie Sint Maarten. Om 8 uur melden we ons op het bureau in Philipsburg. Ik wordt meteen voorgesteld aan mijn directe collega, meneer Henson. Hij is de politiewoordvoer der van het eiland en hij doet dus wat ik tot voor kort deed bij de Politie Zeeland- West-Brabant. Ik ga met hem samenwerken op de afdeling Voorlichting. Hij neemt de ex terne voorlichting (de contacten met de me dia) voor zijn rekening en ik ga me voor twee jaar bezighouden met de communicatie bin nen het KPSM. Het is de bedoeling dat ik me eerst ga storten op de intranetsite die de collega's van informa tie voorziet. Uiteindelijk moet er ook een soort Sint Maartense www.politie.nl komen, die de burgers informeert over de werkzaam heden en taken van de politie hier. Ook dat ga ik voor mijn rekening nemen. Edwin gaat 'ge woon' op straat werken in de surveillance dienst. Hij wordt hier hoofdagent, het equiva lent van de Nederlandse brigadier van politie. Hij mag meteen zijn uniform ophalen en een pistool, want 's nachts heeft hij zijn aller eerste nachtdienst. Nadat hij heeft laten zien wat zijn schietkwaliteiten zijn, mag hij offici eel de dienst in. Dat schieten gebeurt hier trouwens, anders dan in Nederland, op een buitenbaan. In een prachtige baai, de Indigo- bay, vlakbij de zee leggen de collega's hier hun schiettoets af. Voor Edwin moet dat in twee keer, want hij heeft de pech dat het hal verwege de toets keihard begint te regenen. En ja... dan zit je, met je buitenschietbaan. Dinsdag Ik moet vandaag onze dochters Isa en Luna naar school brengen, omdat Edwin nog even moet slapen na zijn nachtdienst. De meisjes gaan naar de Sister Magda Primary School, een basisschool onder de bezielende leiding van principal mevrouw Holiday (what's in a na me?). Ze gaan daar sinds twee weken naartoe en hebben het heel erg naar hun zin. Dat is na- i ■^^TrTpointB»«nche'Sl hobby's-^iSrsuand, I lwt>' tuurlijk ook maar afwachten, want we hebben hen eigenlijk zomaar meegesleept in dit grote avontuur. Maar hier blijkt ook weer dat kinde ren heel flexibel zijn en zich in no time aan passen. In de korte tijd dat ze hier naar school gaan hebben ze al leuke vrienden en vriendin nen opgedaan. Op de Sister Magda wordt in het Nederlands lesgegeven, dus met de taal hebben ze geen problemen. Ze halen ook nog goede cijfers, dus we zijn er van overtuigd dat ze het wel redden hier. Alle scholen beginnen hier stipt om 7.30 uur en om 12.45 uur zijn ze weer klaar. Er is ook nooit discussie over kleding die ze al dan niet willen dragen, want alle schoolkinderen dra gen een uniform. Dat van Isa en Luna is groen met wit, ze moeten zwarte schoenen aan mét sokken. Dat laatste is wel gek in zo'n warm land. Maar, ik moet toegeven, het staat netjes. Woensdag Vandaag hebben we een afspraak bij Immigra tion. Dat is de vreemdelingendienst. Ook al is Sint Maarten een land binnen ons koninkrijk, je komt hier niet zomaar binnen. Er moeten een hoop formulieren ingevuld worden. Ze willen echt alles weten. Medewerkers komen de hele tijd allerlei vragen stellen en op een ge geven moment vragen ze om ons trouwboek je. Ai, dat is even slikken, want dat zijn we thuis in Goes vergeten! Heel erg dom! De me vrouw vindt het geen probleem, ze vindt het echt niet erg als we het even gaan halen... Nadat we haar hebben uitgelegd dat 'thuis' in dit geval toch echt heel erg ver weg is, voldoet een uittreksel uit de gemeentelijke basisadmi nistratie van de gemeente Goes, waarop staat dat Edwin mijn echtgenoot is, toch ook wel. Een zeer behulpzame medewerkster dus. Die treffen we hier meer trouwens. De mensen die wij tot nu toe hebben mogen ontmoeten, zijn stuk voor stuk heel vriendelijk, geïnteres seerd en behulpzaam. Wij hebben letterlijk en figuurlijk een heel warm gevoel gekregen van dit eiland. Donderdag Luna heeft vandaag muziekles met haar klas. Ze stappen dan in zo'n grote gele Amerikaan se schoolbus (die rijden hier de hele dag af en aan) en rijden naar een muzieklokaal om daar de 'steel pan' te gaan bespelen. Geen steelpan uit de keuken, maar een Antilliaans muziekin strument dat lijkt op een soort wokpan met Letterlijk en figuurlijk een TTZrt Maarte" woonplaats- n twee rUlke Getrouvrd 'ne Luoa (9) \uisteren «««•H •cctss Mireille Aalders is gestationeerd op op Sint Maarten. „Ik begreep vanuit Nederland dat het nu een beetje klaar is met de zomer. Wij zomeren hier nog twee jaar lek ker door."foto Lex van Lieshout/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90