Gloednieuwe travalje voor Serooskerke SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Bruinvistelling op Oosterschelde WIE, WAT EN HOE Gezocht: nieuwe collega die er voor 100% voor gaat! make a zierikzee - Stichting Rugvin is van plan in het weekeinde van 21 en 22 september de bruinvissen in de Oosterschelde te tellen. Er wordt met 8 a 9 boten van de ke ring naar de Zeelandbrug geva ren. Vanwege het weer is de tel ling al twee keer uitgesteld. Bij de eerste telling in 2009 werden 37 dieren opgemerkt. In het topjaar- 2011 waren dat er 61. Vorig jaar tel de Rugvin er 42. Het Wereld Na- tuurfonds betaalt de kosten van de vrijwillige tellers. Volgens Dick Kooman van de Stichting Monumenten was de travalje, die de laatste tientallen ja ren in een tuin van een Seroosker- kenaar stond, in dusdanige staat dat verplaatsing en renovatie niet tot de mogelijkheden behoorde. „We dachten, we doen als be stuur niet flauw en laten gewoon een nieuwe maken." Aannemers bedrijf Quant uit Zierikzee heeft de opdracht gekregen. „Zij heb ben er ervaring mee, want eerder hebben ze de travalje van Noord- gouwe gerepareerd toen die door een vrachtwagen was geramd." De stichting geeft 11.000 euro uit aan de nieuwe hoefstal en heeft met de gemeente overeenkomst over de pacht van een stuk stoep waar de travalje komt te staan. Streven is dat de nieuwe travalje vóór 8 maart op z'n plek staat. „Het zou mooi zijn als de travalje een week later tijdens de straö .kan worden gebruikt." De Arke te gast bij Vrouwen van Nu Klederdrachtgroep 'De Arke' is woensdag te gast bij de Vrouwen van Nu, afdeling Brouwershaven. De dames en heren van deze groep to nen Zeeuwse kleding en voorwerpen, waarbij ze ver tellen over de herkomst en betekenis ervan. Aanvang om 20.00 uur bij het Tonnen- magazijn te Brouwershaven. 'Onderzoek Alterra ook elders in land De twee biologen van Alter ra die momenteel één vier kante kilometer Dreischor onderzoeken, willen hun project ook elders in Neder land uitvoeren. Daarvoor hebben ze bij hun eigen in stituut 28.000 euro aange vraagd. Er zijn veel van die aanvragen. Alterra hono reert er maar vijf. Openbare verkoop van peren Er hangen dit jaar voldoen de peren aan de bomen om een openbare verkoop te houden. Wethouder Wim Stouten zal zaterdag 21 sep tember om 09.30 uur ter hoogte van de Floresteijn- weg aan de Burghse Ring in Burgh-Haamstede het start sein geven voor de 139e openbare verkoop. Hennep-aanplant in achtertuin De politie heeft vrijdagmid dag rond 14.00 uur een klei ne hennep-aanplant ge ruimd in een achtertuin van een woning aan de Bankerst- raat in Goes. Uit een polytun- nelkas zijn enkele grote hen nepplanten gehaald. De eige naar of bewoners was niet thuis; die wordt op een later tijdstip verhoord. Makers 'Tobago' signeren strips Tekenaar Danker Jan Oreel en de Goese burgemeester René Verhulst signeren van daag, op Monumentendag, tussen 15.00 en 16.00 uur hun onlangs verschenen stripboek 'De banneling van Tobago. Zeeuwen in de West* in de kraam van boek handel 't Paard van Troje voor de Grote Kerk in Goes. Vlinderpad wordt uitgebreid Het vlinderbelevingspad in natuurgebied De Zwaakse Weel in de Zak van Zuid-Be veland wordt uitgebreid. Het pad wordt vergroot van een halve naar vier hectare. In een gedeelte van het ter rein worden bloemen ge zaaid. De bloemenzee die ontstaat, moet vlinders en bijen aantrekken. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 Willem Backhuys geeft college aan de universiteit Wageningen. Eerder stond hij dertien jaar voor de klas op een Rotterdams gymna sium. Daarnaast werkte hij jarenlang voor een uitgeverij, tot hij - met zijn echtgenote Anke - een aantal jaren geleden zelf een uitgeverij/antiquariaat is gestart. Dat bedrijf is meeverhuisd naar Kerkwerve. De liefde voor boeken en geschie denis is terug te zien aan de grote verzameling boeken die het twee tal in de Frieslandhoeve op de planken heeft staan. Waaronder veel achttiende eeuws werk met handgetekende platen, onder meer van Job Baster, de Zie- rikzeese geneesheer waarover de film De Bijbel van Baster is ge maakt. Deze film gaat bij Film by the Sea in première. De Frieslandhoeve is na de Waters noodramp gebouwd als model boerderij. Ook over de plek waar het echt paar woont, weet Backhuys van al les te vertellen. Net als Anke heeft hij Zeeland na de verhuizing uit Oegstgeest in zijn hart gesloten. Anke: „We vinden het heerlijk hier. De mensen zijn behulpzaam en gastvrij." De Schouwse Schatkamer is door jong en oud op afspraak te bezoe ken. Afspraken zijn te maken via 0111-672975 of via info@backhuys.com. spullen en verhalen Willem en Anke Backhuys, hier midden in de Schouwse Schatkamer, genieten ook nog zelf elke dag van alle wonderen uit de natuur foto's Dirk-Jan Gjeltema funda Ben jij bereid om je voor 100% in te zetten voor M2 Makelaars? Dan wordt je misschien onze nieuwe collega! Want wij zijn op zoek naar een nieuwe, zeer comtnerciéle collega die onze positie in de regio Bevelanden gaat uitbouwen. Bij jij een aanpakker die er klaar voor is om met vol enthousiasme zich in een nieuw avontuur te storten? Kijk voor meer info op www.m2makelaai s.nl. door Joeri Wisse SEROOSKERKE - Serooskerke heeft tijdens de volgende straö weer een travalje. Een gloednieuw exem plaar, want restauratie van de origi nele paardenhoefstal die jarenlang bij de smederij op het Dorpsplein stond bleek onbegonnen werk. BROUWERSHAVEN DREISCHOR BURGH-HAAMSTEDE GOES GOES KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87