SPECTRUM 11 U daalt, lijkt VI TV nog harder te moe ten scoren. En dus riep RTL Van der Gijp niet tot de orde, toen die zei dat voetbal geen sport is voor homo's, om dat die al lang kapper zijn geworden. Nee, 'Gijp' ging er een dag later nog eens dunnetjes overheen. RTL is blij met de kijkcijfers, die richting de mil joen kruipen. En hallo, de mensen aan tafel worden betaald om hun me ning te geven! Van Gaal noemde de beledigingen aan zijn adres mensonte rend en schandalig. Met deze bonds coach is het zo: je bent vóór of tegen. Wie hem niet pruimt, zal zeggen dat Van Gaal het over zichzelf afroept met zijn vaak tenenkrommende optre den in de media. Maar dat praat de huidige heksenjacht van VI op de bondscoach niet goed. Die kan zich niet verweren als hij op maandag- of vrijdagavond weer eens bij zijn enkels wordt afgezaagd. Niemand aan tafel neemt het voor hem op. Er zou eens moeten worden stilge staan bij de verantwoordelijkheid die je als zender en programmamaker hebt. In de voetbalkantine blijft een foute grap of grove schoffering nog binnen vier muren. Misschien zegt ie mand er wel iets van. In de tv-kantine van Voetbal International wordt alles via de camera's rechtstreeks bij de kij ker gedropt. Als die hoort dat Louis van Gaal een doorgeslagen idioot is, uit de mond van een machtige voet baljournalist, denkt hij misschien wel dat het waar is. En dan is de scheids rechter van dit weekend misschien ook wel een idioot. Je zou denken dat de voetbalwereld zich langzaam tegen VI TV zou keren. Niets is minder waar. De talloze malen beschimpte Wesley Sneijder ontving Derksen vo- Van Gaal komt soms niet goed over. Media vergroten dat uit om te scoren rige maand met open armen in Istan bul. En Van Gaal gaat, onder druk van zijn contract, na iedere wedstrijd braaf voor de microfoon van Hans Kraay, dan ineens SBS6, staan. Hij heeft er geen zin in, snauwt een paar zinnen en de kijker denkt: inderdaad, die spoort niet. Kijken wat Derksen en Van der Gijp ervan vinden. En de KNVB? Die kijkt toe. Directeur Bert van Oostveen betreurt het dat Van Gaal soms niet goed overkomt. Maar 'de media vergroten dat uit om te sco ren'. Precies, doe er wat aan. Loop Kraay een keer voorbij na de wed strijd. Ga in gesprek met RTL. Kom met een statement. Want dit gaat van kwaad tot erger. En het legt een bom onder het goedbedoelde actieplan. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 t een lesje in fatsoen De Vl-stamtafel met van links naar rechts Hans Kraay jr., Rene van der Gijp, Johan Derksen, gast Dennis van der Geest (judo ka) en presentator Wilfred Genee. foto Robin Utrecht/ANP KIPPA KNVB-directeur Bert van Oostveen reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59