SPECTRUM 7 komen en zijn nu met een miljoen." Haar spirituele kant heeft zeker zijn oorsprong in die allesbepalende Indi sche jaren. „Ze zeggen dat mensen die, zoals ik, met de 'helm' zijn gebo ren, met het vlies nog over je hoofd, paranormaal begaafd zijn. Dat ben ik ook. Ik kon al heel vroeg mijn be schermengel horen." Hoe ze wist dat het haar beschermen gel was? „Nou, dat zei hij gewoon." Met haar oudste broer Rob kon ze ge dachten overbrengen. Dan gingen ze allebei in een aparte kamer zitten en schreven op wat de ander dacht. „Mijn moeder zei: 'Dat moet je niet doen, want dan kan er iets onge rijmds mee naar binnenkomen'." Ze hoorde haar oma en haar overleden broer Maurits. Toen ze in Nederland voor het eerst op de fiets zat, kreeg ze het gevoel dat ze dat ze al eerder had geleefd. „Mijn moeder zei: 'Dat zou heel leuk zijn, maar ik geloof er niets van.' Inmiddels heb ik geleerd samen te werken met mijn hele comité van engelen en zielen." Ze denkt dat het de taak is van men sen om licht te verspreiden als je el lende ziet of verdriet. „Dat heb ik van mijn engelen geleerd. Ik vroeg hen hoe dat dan moest? 'Nou', zeiden ze, 'Je moet denken dat je een vuurtoren bent en je licht op iets richt. Je kunt bij alles licht verspreiden. En dan kun nen wij dat versterken'." Op de voorzichtige vraag wat haar om geving van haar engelen vindt, rea geert ze zonder irritatie of gêne. Haar eigen man, zegt ze, kan zijn lachen soms maar net inhouden, al valt hij haar nooit af. „Maar ik vind het ook niet erg als mensen zeggen:Ja dahag met je engelen.' Sommige dingen zijn zo moeilijk te begrijpen. Het duurde tien jaar, voordat ik het snapte. En soms snap ik het nóg niet." ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 Geboren op 16 mei 1943 in Soerabaja. Volgde het Johan de Witt Lyceum in Scheveningen (niet af gemaakt), voltooide de opleiding tot kleuterleidster en deed twee jaar toneelschool. Bekend van radio en tv, maakt cd's en theaterprogramma's, schrijft boeken en illustreert. Getrouwd met psychotherapeut Theo Moody die twee kinderen uit een eerdere relatie heeft. In 1972 kregen ze samen zoon Alexander. Startte in 1963 bij de Nieuwe Komedie. Kwam in 1968 bij het gezelschap van Wim Kan. Speelde in 1971 in de jeugd serie 'Oebele'. Daarna de 'Stratemakeropzeeshow', 'JJ. De Bom voorheen De Kindervriend' en 'De Late Late Lien Show'. reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55