Foutmarge BEDWANTSEN effeweg.nl 4 BINNENLAND Bedwantsen rukken op door vliegverkeer Whoopi wil eigen 'College Tour' v n komt ze nu vrijwel wekelijks te gen. Ook bestrijdingsbedrijven zien de aanvragen toenemen. „In 2000 deden we één bestrijding per maand, in 2012 zijn dat er ge middeld dertig", zegt Rentokil. Bedwantsen zijn parasieten die zich vooral 's nachts voeden met bloed. Sinds 1995 groeit het aantal wereldwijd. Dat komt vooral door de groei van het internationale vliegverkeer. Martin Homminga van Eurodogs dat bedwantsen met honden opspoort, verwacht dat ze kunnen uitgroeien tot een onuitroeibare plaag, als niet ade quaat wordt ingegrepen. „Geen enkele regio blijft gespaard. Ik schat dat een op de drie hotels er mee te maken heeft." DORTMUND. BIELEFELD EN MUNSTER 3 busreis 9 TOMMY WIERINCA Op 8 augustus jongstleden werd op Schiphol een Neder lands echtpaar gearresteerd om dat de douane meende dat een tube verzorgingscrème cocaïne bevatte. De krant schrijft dat ze in het bezit waren van de aan koopbon, beiden een goede baan hadden en niet in contact zijn geweest met justitie. Ver der hebben ze twee minderjari ge kinderen en zorgen ze voor inwonende ouders. Modelburgers. Niettemin zaten ze 52 dagen vast vanwege een verdacht ruikende tube. Niet meer dan een vermoeden, dat in het licht van hun keurige le vens waarin niets op criminali teit of strafbare feiten wees, nooit had mogen uitmonden in een gevangenschap van bijna vijf weken. De verstopte neus van een ambtenaar was voldoende om het bestaan van een echtpaar en hun verwan ten te ontwrichten. De brutaliteit om mensen vast te zetten vanwege een raar luchtje wordt nog overtroffen door de brutaliteit om hen 32 dagen te laten wachten op de uitkomst van het laboratorium onderzoek. Dit gaat het begrip te boven. Een wekenlange gevangen schap voor een testje dat niet langer dan een paar minuten kan duren. Ambtelijke onver schilligheid is hier niet meer te onderscheiden van kwaadaar dig getreiter. De woordvoerder van het OM in Haarlem liet weten dat de test jaarlijks ruim duizend keer wordt uitgevoerd op Schiphol, en dat 'in minder dan 1 procent van de gevallen de uitslag on juist blijkt'. De rentree van de foutmarge. Ook bij de trajectcontroles eer der deze zomer was er sprake van een foutmarge, toen bleek dat duizenden automobilisten ten onrechte boetes hadden ge kregen voor verkeersovertre dingen. Niet de burger zat fout maar de apparatuur boven zijn hoofd die zijn snelheid mat, maar minister Opstelten vond de foutmarge aanvaardbaar. Dat getuigt van een kwalijke principeloosheid, die een mi nister van Veiligheid en Justi tie niet past. De Nationale Om budsman zei daarop dat fout marges niet in een rechtsstaat thuishoren. Al eerder is gebleken dat princi piële rechtsstatelijke gedach ten de minister en zijn staatsse cretaris vreemd zijn. Ze accep teren ambtelijke fouten als een bedrijfsongeval en maskeren justitiële willekeur achter sta tistiek. Daarmee reduceren ze zichzelf tot twee onverschillige klusjesmannen die je nog geen lamp zou laten ophangen, laat staan dat je ze een rechtsstaat toevertrouwt Het wantrouwen tussen bur ger en overheid is intussen ge heel wederzijds. Tegenover een overheid die haar burgers beschouwt als verdachten die ze naar believen kan afluiste ren, beboeten en opsluiten, is een principieel en onverzoen lijk wantrouwen de enige ver standige houding die je kunt aannemen. NEW YORK - Het televisieprogram ma College Tour krijgt mogelijk een Amerikaans zusje. Actrice Whoopi Goldberg wil het pro gramma gaan namaken voor de Amerikaanse markt. Goldberg was eerder dit jaar te gast in de vorige reeks van het pro gramma. „Ze raakte zo enthousiast dat ze meteen aankondigde ook zoiets te willen doen", aldus College Tour-presentator en bedenker Twan Huys. Goldbergs advocaten vinden het geen uniek format. Huys: „Dus ze gaat het zonder ons doen. Dat is niet erg." BREDA - Het aantal meldingen van bedwantsen in Nederland stijgt explosief. Hoe groot het probleem is, is onbekend. Hotels zwijgen, particulieren schamen zich en een meldpunt ontbreekt. Vijfjaar geleden werd nog maar spora disch melding gemaakt van een bedwantsenplaag. Het Kenniscen trum Dierplagen in Wageningen Vertrek: 6 december L139 KERSTSHOffiN Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2* ontbijtbuffet, 2* dinerbuffet. Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider, Vervoer per Tourist Class touringcar U verblijft in een 3' hotelalle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift De top voor wat betreft kerstmarkten in Duitsland! Met Dortmund 'één van de mooiste en grootste kerst markten van Duitsland', de sfeervolle kerstmarkt in Bielefeld en de knusse kerstmarkt in Münster. DE MOOISTE BUSREIZEN VOOR DE BESTE PRIJS! Boek nu: WWW EFFEWEG.nl of bel 0529 - 46 96 67 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en 18, reserveringskosten per boeking. op zoek naar Selma Jensen van het bedrijf Eurodogs met speurhond Chance bedwantsen. foto René Castelijn Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen www.dejongintra.nl/vlieg-busrondreizen Reissom exci. caiamiteitenfonds en zfëfa 4^ Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4