SPORT 37 EN DE LOPERS KOMEN UIT Opvallend veel startnummers voor de hardloopmarathon wer den dit jaar naar Kapelle opge stuurd. Vanuit de Bevelandse plaats zullen liefst 37 atleten zich op 5 oktober bij de start in Burgh-Haamstede melden om de oversteek naar Zoutelande te ma ken. Ook vorig jaar was de hard loopmarathon er al populair en haalden 28 Kapellenaren de fi nish. In de plaatsen die de Kust marathon aandoet zijn er grote verschillen in het aantal lopers dat gaat starten. Vooral het ver schil tussen Oostkapelle en West- kapelle valt op. Beide Walcherse badplaatsen hebben ongeveer evenveel inwoners (Westkapelle: 2677, Oostkapelle: 2438), maar Westkapelle telt meer dan twee keer zoveel Kustmarathonlopers (34 tegen 15). Dat komt vooral om dat Westkapelle veel hardlopende vrouwen telt. Met een score van elf is dat er zelfs nog één meer dan Vlissingen, waar tien mara thonvrouwen starten. Ook de lage score voor startplaats Burgh-Haamstede (4356 inwo ners) is opvallend. Serooskerke (1760 inwoners) heeft bijvoor beeld zelfs nog twee lopers meer aan het vertrek: 17 tegen 15. De strijd tussen België en Duits land is vooralsnog gewonnen door de Noorderburen: 79 tegen 75. Het aandeel buitenlandse atle ten groeit ook dit jaar. Bijna ne gen procent van alle marathonlo pers komt inmiddels van over de grens. Voor de marathon hebben zich in totaal 1862 lopers inge schreven. In de rubriek: Even bijpraten met... blikken we vooruit op de Kustmarathon. Vandaag Leonard van Putten, de begeleider van ti telverdediger Hicham el Barouki. Is El Barouki er klaar voor? „Het is nog maar zeer de vraag of Hicham aan de start zal staan. Hij is al een aantal weken gebles seerd. M'n vrouw heeft 'm vorige week nog aan de telefoon gehad. Hij heeft de afgelopen weken niet goed kunnen trainen. Na de mara thon van Klazienaveen heeft hij klachten gekregen." Waar hangt hij momenteel uit? „Hij zit in Marokko. Ik vlieg van daag (vrijdag) er naartoe en deze week ga ik met hem koffie drin ken in Rabat. Dan weet ik meer. Wat ik wel weet, is dat hij dol graag weer mee wil doen. Hij vond de Kustmarathon erg bijzon der. Hij is wel wat gewend, maar was toch erg onder de indruk. Bo vendien kan hij nog een stuk har der lopen, want vorig jaar is hij niet voluit gegaan. Alleen het strand ligt hem niet zo." Waarom had je El Barouki vorig jaar aangemeld? „Ik zag dat Athamna (winnaar 2011) weer meedeed. Die zou waarschijnlijk weer makkelijk hebben gewonnen en het leek me leuker als ie een beetje tegen stand zou hebben. Anders had ik El Barouki nooit aangemeld, want ik zat niet op gezeur te wachten over buitenlandse atleten." Is El Barouki bekend in Marokko? „Dat is hij zeker. Hij is een echte persoonlijkheid. Ik hoop dat hij nog op tijd fit wordt." Aantal deelnemers Kustmarathon ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 Kustmarathon is erg El Barouki twijfelgeval populair in Kapelle door Maurice Steketee MIDDELBURG - Ze waren de afgelo pen dagen in groten getale op Face- book en Twitter te zien. Zo'n beet je iedereen die over drie weken meedoet aan een van de onderde len van de Kustmarathon vond de ze week zijn startnummer in de brievenbus, maakte er een foto van en postte 'm op sociale media. De marathonkoorts loopt op. door Maurice Steketee HERKOMST AANTAL LOPERS Tijdens de eerste editie van de Kustmarathon in 2003 stonden er bijna alleen maar marathonlopers uit Zeeland aan de start. Tien jaar later is dat beeld totaal veranderd. Uit heel het land en ver daarbui ten komen atleten naar de Zeeuwse kust voor de tocht van ruim 42 kilometer. De hoofdmoot komt echter nog steeds uit Zeeland. Op de kaart hieronder ziet u uit welke Zeeuwse plaatsen de marathonlopers dit jaar komen. De aantallen zijn gebaseerd op de officiële startlijst en onder voorbehoud van afmeldingen of startnummer- overnames. Nederland België Duitsland Frankrijk Oostenrijk Gambia Marokko Slowakije Zwitserland Israël Verenigde Staten Totaal Nederlandse plaatsen met de meeste deelnemers Rotterdam Amsterdam Den Haag Veenendaal Utrecht Dordrecht Gouda Hellevoetsluis Velden Bergen op Zoom Breda Top vijf Nederlandse marathons in 2012 (finishers) 1. Amsterdam Marathon 2. Rotterdam Marathon 3. Kustmarathon 4. Eindhoven Marathon 5. Leiden Marathon finishers Voor de Kustmarathon van 2013 hebben 1862 hardlopers zich aangemeld. Dat aantal zal echter nooit finishen omdat veel atleten niet komen opdagen of niet kunnen starten dooreen blessure. De dip in het aantal finishers in het jaar 2009 is te verklaren door het slechte weer op de wedstrijddag. Storm en regen teisterden destijds de lopers waardoor er extreem veel uitvallers waren. aanmeldingen infographic Willem Adriaansens en Maurice Steketee bron marathonzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37