Vanaf 182.700 Strandpark Duynhille 34 SPORT Zeeuw moet hongerig, blanco en onbevangen bij een nieuwe ploeg binnenstappen als destijds bij Vacansoleil. Ouddorp 0 Meld u nu aan www.duynhille.nl MIDDELBURG - Als er één renner symbool staat voor de opkomst en neergang van wielerploeg Va cansoleil, is dat Johnny Hooger land. De Zeeuw stond in 2009 voor de magie waarmee het team het profpeloton binnenkwam. Even geruisloos en onopgemerkt sluiten ze nu vijfjaar later samen het boek van hun beider avon tuur. Getroffen door een lucht weginfectie, gaf Hoogerland er gis teren de brui aan in de Vuelta. Bondscoach Johan Lammerts heeft hem nog wel geselecteerd voor het WK, maar in en rond Flo rence zal hij over twee weken moeten knechten voor kopman Bauke Mollema en beschermde renners als Robert Gesink en Pie- ter Weening. De tijd dat gehoopt werd dat juist Hoogerland het voor Nederland moest doen in de finale, ligt achter hem. Hoe anders was het gevoel in 2009. Ogenschijnlijk vanuit het niets bracht de toen 25-jarige laat bloeier Hoogerland het publiek in vervoering met sterke optredens in de Ronde van Vlaanderen (twaalfde), de Ronde van Spanje (twaalfde), het WK (veertiende) en vooral de Ronde van Lombar- dije, waarin hij als vijfde over de streep kwam. Die Johnny heeft datzelfde pu bliek al jaren niet meer aan het werk gezien. Aan zijn inzet lag het niet. Integendeel. Maniakaal trainde hij zich in de winter na 2009 in de Spaanse bergen het schompes om de stap naar het po dium van de grote koersen te ma ken. Hij begon 2010 nog wel sterk in de Ronde van Middellandse Zee, maar vervolgens ging Hooger land jojoën. 'Overtraind' luidde een veelgetrokken conclusie. Wat hij daarna ook probeerde, de ba lans keerde nooit meer echt terug in zijn rijden. Veel in de aanval, grote wilskracht, maar de betove ring van 2009 kwam niet meer bo ven. Nog één keer, in 2011, kreeg zijn populariteit een enorme boost. Omdat de chauffeur van een volg- wagen hem in de Tour in het prik keldraad reed. De manier waarop de Zeeuwse Leeuw vechtend te gen zijn tranen die pijn en ellen de overwon, deed Nederland an dermaal smelten. Een bandje maakte spontaan een nummer voor hem (Go Johnny Go) en 40.000 mensen volgden hem op twitter. Op dat moment was Hoo gerland echter al lang niet meer de renner die ging voor het aller hoogste. Hij ging tussendoor voor de nevenprijzen, de bolletjestrui bijvoorbeeld. Ook niet niks, maar het was niet waar hij in de Spaan se winter van 2009/2010 van droomde toen hij zichzelf afbeul de in de heuvels rond Benidorm. Dat bleek ook wel toen Hooger land maanden na die bewuste Tour aangaf dat hij niet langer zijn nieuwe koosnaampje 'Johnny Prikkeldraad' wilde horen. Omdat hij bekend wilde zijn door zijn prestaties en niet door die ene spectaculaire val. Precies dat is nu de tragiek in de carrière van Hoo gerland. Op die ene nationale titel die hij eind juni veroverde in Kerkrade na, kwam er immers nooit meer een sportief moment dat het prikkeldraad oversteeg. In Vlaanderen zingt het gerucht de ronde dat Hoogerland nog geen nieuwe ploeg heeft gevon den omdat hij blijft vasthouden aan de prijs van de oude Johnny. Mensen binnen de ploeg van Va cansoleil zeggen een ander geluid te hebben gehoord. De man die binnenkort voor het eerst vader wordt, wil op de eerste plaats cou reur blijven. Dat is hij immers in hart en nieren. Hoogerland weet dat hij weer terug bij af is. De Zeeuw moet weer net zo honge rig, anoniem, blanco en onbevan gen bij een nieuwe ploeg binnen stappen als destijds bij Vacanso leil. Daan Luijkx gaf hem in 2009 de herkansing waar hij zo lang op had zitten wachten. Wie weet komt de oude Johnny pas weer te rug bij een volgende herstart. Hij is tenslotte pas dertig jaar oud. HORNER GRIJPT LEIDING In Ouddorp aan Zee wordt het stijlvolle Strandpark Duynhille gerealiseerd. Genieten in een sfeervolle badplaats met de rust en ruimte binnen handbereik. Meer dan 2/3 van het project is reeds verkocht, dus wacht niet langer. Kies nu het nog kan! STRANDPARK 1>IYV i L OÜDD^. ip Vrijstaande luxe duinvilla's (4 tot 6 personen) Geschikt voor eigen recreatief gebruik en/of verhuur Top belegging aan de Noordzeekust Waardevaste bestemming voor spaartegoed Royale percelen eigen grond Tal van recreatie- en watersportmogelijkheden in de directe omgeving Uitstekende verhuurmogelijkheden middels Roompot Vakanties www.duynhille Meld u nu aan! .nl info@duynhille.nl T. 0118 - 641500 /V arcus c Hoogerland is de oude niet meer BESCHOUWING door Ad Pertijs Johnny Hoogerland in actie tijdens de Tour de France, foto Joel Saget/AFP De Spaanse wielrenner Joaquim Rodriguez heeft vrijdag de negen tiende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De coureur van Katoesja kwam na 181 kilometer als eerste boven op de Alto del Na- ranco, een korte maar steile klim van tweede categorie. In de achtergrond reed de Ameri kaan Chris Horner zes seconden weg van rodetruidrager Vincenzo Nibali. De 41-jarige nummer twee van het klassement zette zo de achterstand van drie seconden om in een voorsprong van drie secon den, waardoor hij vandaag de laat ste bergetappe, met aankomst op de befaamde Alto de l'Angliru, als leider ingaat. Rodriguez was in deze editie van de Vuelta nog zonder ritzege. Aan de vinnigheid te zien waarmee op een kilometer van de streep aan zette, stak dat hem. Op de demar rage van de Catalaan had geen en kele andere renner een antwoord. Let op! U belegt bulten AFM-toezIcht. Geen vergunnlngpllcht voor deze activiteit. R r. 5 O H T s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34