Staal dendert door regenachtig Goes Boëtius kan rentree maken bij Feyenoord Herfstvakantie met 50#- p.p. Kassakorting! 32 SPORT REVALIDATIE Flinke stijging Luiten op KLM Open lÜBl Lange adem Met zevenmijlslaarzen denderde Staal door het Goese stads centrum. Hoewel de straten van wege de regen glibberig waren, hield hij zijn tempo hoog en fi nishte hij na acht kilometer in 25.04 minuten. Martijn de Kok uit Heinkenszand, de enige die hem in de vier rondjes nog een beetje kon volgen, moest uiteindelijk veertig seconden op hem toege ven. „Ik heb er hier een lekkere tempo training van gemaakt, met oog op het NK", zei Staal. „Met Martijn had ik hier nog wel een goede te genstander. Maar jongens als Tim Pleijte en Erwin Harmes waren er niet. Met hen erbij had ik het moeilijker gehad." Na de nationale titelstrijd op de weg richt Staal zich volledig op het crossseizoen. Tijdens de Til- burgse Warandeloop, tevens het NK, wil de Schouwse atleet zich plaatsen voor het EK voor junio ren in Belgrado. „En als me dat lukt, wil ik bij de beste vijftien ko men op het EK. Dat moet moge lijk zijn." Bij de vrouwen domineerde Lau- rey van den Berge uit Nieuwe Tonge de achttiende editie van de Stadsloop in Goes. Met haar eind tijd van 28.29 minuten bleef ze Anjolie Engels-Wisse uit Middel burg (29.17) en Frederique Ver- sluijs uit Zuiddorpe (29.22) ruim voor. Van den Berge won eerder dit jaar ook al de Ladiesrun in Goes. Boëtius liep in april tijdens een training een zware knieblessure op. Vorige week maakte hij zijn rentree in een oefenduel met RKC Waalwijk. „Als ik hem zie spelen, denk ik: misschien moe ten we hem al opstellen. Alleen moeten we niet vergeten dat hij er maanden uit is geweest, dus we zullen geen risico's met hem nemen." NEC speelde na de dramatische openingsmaand in de eredivisie enkele oefenduels, waarin aan koop Jakob Jantscher al in actie kwam. Net als de Belgische verde diger Marnick Vermijl en de Slow aakse middenvelder Samuel Stefa- nik, de andere nieuwelingen bij de Nijmeegse ploeg, krijgt ook de Oostenrijkse aanvaller mogelijk direct al een basisplaats. Voorlopig richt ik me op het EK van volgend jaar Als over twee weken het WK in Antwerpen begint, zit turner Anthony van Assche op de tri bune. De 24-jarige Sassenaar had zó graag meegedaan aan het toernooi bij hem om de hoek, maar hij is nog herstellende van een zware kniebles sure. Die liep hij in april op in Moskou, twee dagen voor het EK. „ik heb inmiddels al geaccepteerd dat ik straks vanaf de zijlijn moet toekijken", vertelt hij in zijn nieuwe woning in Zwijndrecht. „Je kunt wel blijven balen, maar dat heeft geen zin. Je moet je energie daar niet aan verspillen. Al je ener gie heb je nodig voor je revalidatie." Hoe gaat het met je herstel? „Goed. Ik ben drie weken geleden weer be gonnen met trainen op de toestellen. De eer ste anderhalve week moest ik er nog in ko men, maar daarna ben ik alweer vooruit ge gaan. Ik voel me momenteel met de dag ster ker worden." Maar je hebt nog wel een lange weg te gaan. „Dat klopt. Meestal zeggen ze dat je er met een afgescheurde kruisband ongeveer negen maanden uit bent. Ik weet niet hoe dat bij mij gaat lopen. Voorlopig richt ik me op het Europees kampioenschap van volgend jaar, in mei. Ik wil er bij de kwalificatiewedstrij den daarvoor weer staan. Maar ik neem geen enkel risico, hoor. Als ik niet 100 pro cent fit ben, doe ik niet mee. Van Mitch Fen- ner, de bondscoach, hoeft dat ook niet per se. Hij heeft al gezegd dat hij me later dat jaar op het WK wel eens nodig zou kunnen hebben en dat ik daarom niets moet force ren." Op een ernstige blessure zit natuurlijk nie mand te wachten, maar de timing is niet eens zo verkeerd. Eind 2014 begint immers pas de kwalificatieprocedure voor de Olympische Spe len van 2016 in Rio de Janeiro. Zie jij dat ook zo? „Nou, nee. Heel veel mensen redeneren zo. Omdat die kijken naar het belang van het Nederlands team op de lange termijn. Maar ik had heel graag iets moois willen laten zien in Moskou. Ik had echt een stijgende lijn te pakken en had daar de allroundfinale willen halen. De meerkamp was een tijdje bij mij uit beeld, maar nu zat-ie er weer he lemaal in. Ik had misschien wel meer dan 85,00 punten kunnen halen en dan had ik dicht bij de top tien kunnen eindigen. Ik had willen laten zien dat ik met mijn inzet baarheid op alle toestellen in de komende ja ren nog heel belangrijk kan zijn voor het team." Maar het liep anders. Tijdens de podiumtrai ning landde je ongelukkig bij het onderdeel sprong. Wist je toen gelijk dat het goed mis was? „Nee, eigenlijk niet. Het deed wel pijn, maar na vijf minuten zei ik nog tegen mijn trainer: ik denk dat ik de rest van de po diumtraining oversla en tijdens de wed strijd een aangepaste sprongoefening doe. Maar op weg naar het ziekenhuis - ze wil den toch een foto laten maken - ging m'n knie steeds meer pijn doen. En op de Eerste Hulp heb ik de dokter, die het eerst niet no dig vond om een foto te laten maken, weg geduwd toen hij te veel aan mijn knie zat te trekken. Hij had geen idee wat er aan de hand was. Toen dacht ik al: ik wil zo snel mogelijk terug naar Nederland en m'n knie daar zo snel mogelijk laten onderzoeken." En dat is ook gebeurd. „Ja, ik vloog de volgende dag terug naar Ne derland, landde om 21.00 uur op Schiphol en zat een kwartier later in het AMC. Toen ZANDVOORT - Joost Luiten heeft vrijdag een prima tweede ronde gelopen op het KLM Open. De Ne derlandse troef voor de eindzege op het golftoernooi op de Kenne- mer in Zandvoort ging rond in 65 slagen, 5 onder par. De prof uit Bleiswijk steeg daardoor van de 31e plek naar een positie in de top tien in de rangschikking. Wil Besseling viel op de tweede dag ver terug. De Noord-Hollan der kon zijn uitstekende eerste ronde op donderdag (-3) geen pas send vervolg geven. Mede dankzij drie bogeys had hij 71 slagen (+1) nodig en kwam daarmee op een totaalscore van -2, net voldoende om de 'cut' te halen. Ook amateur Rowin Caron verzekerde zich daar van. Maarten Lafeber en Ro- bert-Jan Derksen kwamen een slag tekort om ook in het weekein de mee te mogen doen. Turkije - Marmarïs urkse Rivïè BMB door Roeland van Vliet GOES - Over twee weken is het Nederlands kampioenschap 10 kilometer. Daar wil Tommy Staal, afkomstig uit Nieuw-Haamstede en woonachtig in Apeldoorn, impone ren. De WEA Stadsloop van Goes was vrijdagavond een mooie gele genheid om zijn vorm te testen, ROTTERDAM - Feyenoorder Jean-Paul Boëtius maakt zondag mogelijk zijn rentree in het compe titieduel met NEC. De vleugelaan valler is na vijf maanden blessure leed door trainer Ronald Koeman bij de wedstrijdselectie gehaald, al zal hij niet in de basis starten. „We zullen hem de komende weken rus tig brengen", aldus Koeman. Jean-Paul Boëtius 'Hierna ben ik sterker dan ik was' Anthony van Assche door Roeland van Vliet App. Club Dena* Klantbeoordeling: 7,2 8 dagen, logies Per persoon v.a. App. Ark Suite4* Klantbeoordeling: 7,5 8 dagen, logies Costa del Sol App. Bajondillo" Klantbeoordeling: 8,0 8 dagen, logies Gran Can aria Bungalow Parque Bali" Klantbeoordeling 7,6 8 dagen, logies Per persoon v.a. Per persoon v.a. App. Don Paco Castillo*** Klantbeoordeling 7,9 8 dagen, logies Htl. Green Nature***** Klantbeoordeling: 8,0 pp. Paphos Gardens Klantbeoordeling: 7,5 dagen, logies App. Tenerife Sur Klantbeoordeling 7,9 8 dagen, logies 8 dagen, All Inclusive Per persoon v.a. Per persoon va Per persoon v.a. Per persoon v.a. App. Golden Gate Klantbeoordeling 8,2 8 dagen, logies Aparthotel Grand Uysal Al! inclusive Htl. Dreamplace Noelia Sur Klantbeoordeling 8.4 8 dagen, haifpension Per persoon va. 649^ Htl. Dunas Mirador Maspalomas Klantbeoordeling: 7,7 dagen, All Inclusive Per persoon va. Per persoon v.a. Per persoon va.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32