De 'koopclubs' zijn weer aaibaar SPORT 31 Het imago van zowel FC Twente als PSV brokkelde af. De charman te clubs 'uit de provincie' waren 'koopclubs' geworden, die smeten met geld en hun beste spelers van buiten haalden. En het succes? Dat bleef uit. Ajax ging er weer eens met de titel van door en Feyenoord kreeg voor het tweede jaar de credits, omdat er een ploeg stond met veel spelers uit de eigen jeugd. Bij FC Twente en PSV ging het te vaak over ver velende randzaken. Dit seizoen lijkt alles opeens weer een stuk zonniger bij de clubs. FC Twente en PSV hebben waar mogelijk afscheid genomen van de te dure jongens, orde op zaken gesteld en jonge teams op het veld staan. Het spel is frivoler, jeugdiger en vrolijker. Daar hou den de Nederlandse supporters van. „Dat zag je bij Twente-Heeren- veen. Twente speelde aanvallend en het publiek genoot. Achteraf hoorde je amper geklaag over twee gemorste punten", reageert Arnold Bruggink, tv-analist bij Fox en oud-speler van FC Twente en PSV. Waarom is een goed imago zo im mens belangrijk voor een voetbal club? Volgens Frank van den Wall Bake, de bekendste sportmarke- teer van Nederland, associëren sponsors en supporters zich graag met succes, sympathie en warm te. „Is dat er niet meer dan zie je dat terug op de tribunes en in de skyboxen." Het kan bijzonder snel verkeren in het voetbalcircus, weet hij. „Want in het algeheel heersende opportunisme van de voetbalwereld staat het imago snel ter discussie." Fred Rutten, oud-trainer van zo wel FC Twente als PSV, weet als geen ander dat beeldvorming je kan helpen, maar ook genadeloos tegen je kan werken. „Soms klopt het beeld volledig niet met de werkelijkheid. In de huidige tijd speelt de televisie daar een grote rol in. Ik merkte dat altijd bij de tankstations. Daar hoorde ik de mening uit de praatprogramma's als de enige waarheid. Terwijl je zelf, als je midden in de materie zit, vaak een heel ander beeld hebt. Imago wordt gecreëerd door derden. Dat zie je nu heel sterk bij Louis van Gaal. Daarin zijn sommigen helemaal doorgesla gen. Hoe hij wordt benaderd, heeft niets meer met objectiviteit te maken." Kan een afbrokkelend imago di rect invloed hebben de resulta ten? „Ja, dat zag je vorig seizoen vooral aan PSV", zegt ervarings deskundige Rutten. „Al het gedoe maakte de ploeg onrustig, onze ker. Maar andersom is dat ook het geval. Hier in de regio praten de mensen weer positief over Twen te en dat kan vanavond net een be slissende factor zijn als de ploeg de steun van het publiek nodig heeft. Ik weet nog dat we er bij FC Twente na de historische zege op Ajax in 2000 heel goed opston den. De week erna kwamen we te gen Utrecht met allemaal jonkies op het veld met 2-0 achter. Dank zij de geweldige steun van de sup porters scoorden we in het laatste kwartier nog vier keer." Gesink sprint naar zege in GP Quebec Robert Gesink heeft vrijdag de Grand Prix de Québec ge wonnen. De klimmer van Belkin was in de Canadese WorldTour-koers na 201 kilo meter over een glooiend cir cuit de snelste in de eindsprint Gesink klopte on der anderen de Slowaak Peter Sagan. De Franse kam pioen Arthur Vichot werd tweede, net voor de Belg Greg van Avermaet Voor Ge sink is het zijn eerste zege van het seizoen. Drogba redt punt voor Galatasaray Galatasaray heeft vrijdag slechts één punt overgehou den aan het thuisduel met Antalyaspor. De landskam pioen, die zonder de licht ge blesseerde Wesley Sneijder maar met oud-PSV'er Nor- din Amrabat aantrad, mocht Didier Drogba dankbaar zijn. De Ivoriaanse spits zorgde voor de gelijkmaker: 1-1. Galatasaray heeft na vier speeldagen pas één zege ge- boekL Bakkali inzetbaar tegen TWente PSVer Zakaria Bakkali is weer fit en daardoor zater dag inzetbaar in de topper te gen FC Twente. Trainer Phil lip Cocu heeft in zijn wed strijdselectie weer een plaats ingeruimd voor de Belg, die enkele weken kampte met een lieskwet suur. Mogelijk start de vleugelaan valler zelfs in de basis. Cocu kan in ieder geval niet beschikken over verdediger Karim Rekik. Vos wint etappe na fotofinish Marianne Vos heeft vrijdag weer een ritzege aan haar erelijst toegevoegd. In de tweede etappe van de Ron de van Toscane was de wiel- renster van Rabobank-Liv/ Giant de snelste. Daar moest wel een fotofinish aan te pas komen, nadat eerst de Ame rikaanse Shelley Olds als winnares was uitgeroepen. Vos won ook al de proloog en gaat nog steeds aan kop van het klassement Totti verlengt contract AS Roma Francesco Totti weet van geen ophouden. De 36-jarige Italiaanse voetballer heeft zijn contract bij AS Roma verlengd tot medio 2016, waarmee hij op zijn minst tot vlak voor zijn veertigste verjaardag verbonden blijft aan de club waar hij al zijn gehele carrière speelt. Totti debuteerde in 1993 in het eerste elftal van Roma, waar mee hij in 2001 de Italiaanse landstitel veroverde. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 Thiemo de Bakker schreeuwt het uit van vreugde na zijn gewonnen wedstrijd tegen Jurgen Melzer tijdens de Davis Cup. foto Sander Koning/ANP door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Image, imago... volgens de Dikke van Dale: indruk die de buitenwereld heeft van iemand of iets. Vanavond staan in De Grolsch Veste twee ploegen tegenover el kaar die er vorig jaar niet zo goed opstonden bij de buitenwacht. QUEBEC ISTANBUL EINDHOVEN PONTEDERA ROME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31