=l»r ZEELAND 25 tt We krijgen een zalfje tegen de muggen, je gelooft het niet, maar het is aambeienzalf! ii Een mailtje naar de Zeeuwse collega's is zo verstuurd. Je krijgt ook meteen antwoord... deuken erin. Zomerse klanken dus in Point Blanche... We verheugen ons al op een avond je swingen, maar helaas neemt ze ook een blokfluit mee naar huis... De rest van de dag bezorgt ze ons hoofdpijn met haar pogingen om er een zuivere toon uit te krijgen. Isa krijgt vandaag de cijfers van haar toetsen hoofdrekenen en Engels te horen en ze is zo trots als een pauw! Voor hoofdrekenen heeft ze een dikke 8 en voor Engels zelfs een 10! Zelfs de jongens en meisjes uit haar klas ver tellen aan iedere juf en meester op school dat het zo knap en bijzonder is dat een Neder lands kind, dat hier net drie weken is, een to haalt voor Engels! Vrijdag Ik heb me vandaag weer in de wondere we reld van het intranet gestort. Volgende week heb ik afgesproken met de man die de website heeft ontworpen, dus ik moet me natuurlijk wel een beetje voorbereiden. Gelukkig heb ik nog wat hulplijnen in Nederland achter de hand, een mailtje naar de Zeeuwse collega's is zo verstuurd en je krijgt zelfs meteen een ant woord! Dan is het net of je om de hoek zit... Edwin heeft vandaag weer een late dienst (van 15.00 tot 23.00) en hij verricht zijn eerste aanhouding. Samen met een lokale collega houdt hij een verdachte van huiselijk geweld aan. Dat gebeurt hier jammer genoeg veel. Vrijdag is 'payday' en dan gaan veel mensen de kroeg in om hun loon op te drinken, de thuisblijvers zijn vaak niet gelukkig met pa die 's avonds laat dronken (en zonder geld) thuiskomt. Zaterdag Vandaag wordt het hele eiland in een mist van antimuggenspray gezet. Nu is dus dé tijd om hierheen te komen als je dat wilt! Er zijn normaal gesproken veel muggen hier en de lo kale bevolking ziet altijd meteen of iemand een toerist is, of een inwoner van Sint Maar ten. Ze zien dat aan hun benen. De 'toeristen benen' zitten namelijk he-le-maal onder de muggenbulten. Wij hebben er ook alle vier er ge last van gehad. Gelukkig hebben ze probate middeltjes tegen de jeuk. Op advies van een apotheker hebben we een zalfje gekregen dat heel goed helpt. Je gelooft het niet, maar het is een aambeienzalf! Het werkt écht! Na verloop van tijd schijn je gelukkig immuun te worden tegen die rotbeesten, maar ik ben blij dat ze gaan sprayen. Ben ik ook van mijn toeristenbe nen af. (Volgens de krant hier moet iedereen zijn ramen en deuren geopend houden tij dens het spuiten, want binnen zitten er ook een hoop.) Het hele eiland ruikt citroentjes fris. Helaas komen ze volgend jaar gewoon weer terug... Zondag Vanmorgen met z'n viertjes heerlijk ontbijten in The Ocean Lounge bij het Holland House Beach hotel. Heerlijk! We hebben een rot- nacht achter de rug, want Isa werd een beetje ziek. Niets ernstigs hoor, vanmorgen was ze al weer opgeknapt. En na het heerlijke ontbijtje met superlekkere 'french toast' (wentelteef jes) is ze weer helemaal tiptop in orde. Daarna nog even door de stad geslenterd. Ondanks het feit dat er weer een megagroot cruiseschip is aangekomen, zijn er maar weinig winkeltjes open vandaag. Daarna nog even genieten van het zwembad voor onze deur en dan mag Edwin weer aan het werk. Ik begrijp uit berichten vanuit Ne derland dat het nu een beetje klaar is met de zomer, maar wij zomeren hier nog lekker twee jaar door! ZATERDAG 14 SEPTEMBER 2013 warm gevoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25