Veerse bibliotheekbussen bieden meer dan boeken Cruise van ARGENTINIË naar DUITSLAND 22 WALCHEREN Opnieuw verdwijnen plannen voor uitbreiding van de Domburgse Golfbaan met bebouwing in de prullenmand. KRAS.NL Eerste paal starterswoningen in Zoutelande BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,5.„m DOMBURG - Veere wijst vier nieu we varianten voor de uitbreiding van de Domburgse golfbaan af. Die plannen zijn opgesteld door projectontwikkelaars betrokken bij het golfbaanproject. Grootste punt van kritiek is dat ze niet vol doen aan de randvoorwaarden die college van B en W en de gemeen teraad vorig jaar opstelden. Daar in wordt aangegeven wat wel en niet wenselijk is aan de rand van Domburg, voor de uitbreiding van de golfbaan met daarnaast be bouwing zoals hotel, villa's en ap partementen. Het Veerse college van B en W constateert nu 'met teleurstelling dat de vier nieuwe varianten wei nig toevoegen aan wat er al aan plannen ligt' en dat ze 'niet de ge wenste vermindering van bebou wing in het open buitengebied (naast de huidige golfbaan) nastre ven'. Bovendien staat de uitbrei ding van de golfbaan voor Veere voorop en heeft ze het gevoel dat de projectontwikkelaars daar on voldoende prioriteit aan geven. Eind vorig jaar doemde er een nieuwe gesprekspartner op in het al jarenlang lopende project: de Roompot met Hof Domburg en De Parel. Hiermee hoopte Veere op een vermindering van het aan deel 'rood' in het landschap. Met dat 'rood', de (recreatieve) bebou wing, moet het project gefinan cierd worden. De gemeente heeft van meet af aan duidelijk ge maakt zelf geen cent in de uitbrei ding te investeren. Bovendien zag het gemeentebe stuur met de nieuwe partner meer mogelijkheden voor een goe de verkeersafwikkeling, een com pactere L-vormige ligging van de golfbaan en een facelift voor Hof Domburg en De Parel. Nu lijkt het hele project terug bij af. Uit breiding van de golfbaan haaks op de huidige, had een te groot aandeel bebouwing en gaf een te zware verkeersdruk. Dat stuitte op veel bezwaren in de gemeente raad. Daaruit ontstond een twee de plan met een nieuwe baan Het Domburgse golfbaan project kent weer een te genvaller. De laatste plan nen zijn afgewezen. evenwijdig aan de huidige. Pro bleem daarin is de zeer prijzige verplaatsing van een boerderij. Bo vendien zou de baan een deel van de ecologische hoofdstructuur aantasten. Dat stuit op groot be zwaar bij de provincie. Zoals gebruikelijk blijft wethou der René Molenaar positief: „We komen er samen zeker uit. Er zijn voldoende aanknopingspunten. Maar hier zit geen meerwaarde in, dit is een optelling van wat in vorige plannen staat. We gaan hiermee niet naar de gemeente raad." Hij hoopt voor de verkiezin gen een gedegen plan te kunnen presenteren. Veere legt nu de bal weer bij de projectontwikkelaars en verwacht van hen een veel be ter plan. In tegenstelling tot de landelijke trend, worden er in Veere nog steeds veel boeken geleend. Uit de cijfers van de bibliotheekbus sen over de afgelopen drie jaar valt zelfs een, zij het geringe, stij gende lijn te zien in het aantal klanten. Jaarlijks zijn er rond de 75.000 uitleningen. Er zijn ruim 2600 leden van de bibliobussen. De gemeente zet in op handha ving van de ruim 22 biblio bus-uren. Binnen die tijd wil Veere ook proberen nog meer wo- zoco's aan te doen dan nu het ge val is. De Egelantier in Oostkapel- le wordt aan het rijtje toegevoegd. Wethouder Chris Maas: „De bi bliobussen voldoen duidelijk in de behoefte. Ze worden heel effi ciënt ingezet en kunnen zo een groot gebied bestrijken. Ze passen goed binnen ons beleid om men sen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen en functioneren. Bovendien voorziet de bibliobus ook in vroegschoolse en voor schoolse educatie. Die is erop ge richt om taalachterstand vroeg te signaleren en te verhelpen." Maas doelt op de inzet van de on derwijsbus, de Columbus. Die richt zich alleen op de basisscho len. Leesbevordering staat hierin centraal en de kinderen kunnen er ook begeleiding krijgen bij het maken van huiswerk en werkstuk ken. De bus is voorzien van een multitouch computertafel, compu ters en internet. Het aanbod wordt afgestemd met de scholen, er kunnen zelfs lessen gegeven worden. De Veerse Columbus startte twee jaar geleden in Vrouwenpolder en Aagtekerke, vanaf deze maand staat de onderwijsbus ook in Oostkapel le en Grijpskerke. Het succes valt onder meer af te lezen aan de toekenning van de 'Passie op het plattelandsprijs' dit jaar. In Veere rijdt naast de traditione le boekenuitleenbus met postze gelverkoop en OV-kaartoplader ook een biblioservicebus met rol- stoellift en diensten als geld pin nen, servicepunt PostNL, verkoop wandel- en fietskaarten en een di gitale informatiezuil. De Veerse bibliobussen gaan een grotere rol spelen in het informe ren van burgers. Maas: „Ze kun nen een bijdrage leveren in de communicatie over alle verande ringen op het gebied van zorg en de WMO. Ik verwacht dat de bus sen nog jarenlang in een behoefte voorzien, ondanks de komst van digitale boeken. Dat gaat niet zo heel snel." INCLUSIEF Compleet verzorgde 24-daagse reis inclusief cruise per MSC Poesia Unieke vaarroute via Brazilië, Lanzarote, Madeira, Spanje en Denemarken waarom zou je meer betalen ZOUTELANDE - De bouw van acht starterswoningen via het Collec tief Particulier Opdrachtgever schap Zeeland (CPOZ) in Zoute lande gaat maandag van start. Wethouder Chris Maas slaat om 16.00 uur de eerste paal voor de huizen. Het gaat om twee blok ken van vier-onder-een-kaphui- zen in het nieuwbouwplan De Tienden II in Zoutelande. De ge meente heeft actief meegewerkt aan dit project. Dit is het tweede project in de ge meente Veere dat via het CPOZ wordt gerealiseerd. In de Brouw- pit in Meliskerke zijn zes wonin gen aan de Molenwerf gebouwd. Er liggen nu ook plannen voor acht woningen op een kavel van 1300 vierkante meter in de uitbrei ding van wijk Sandenburg in Zanddijk. Daarvoor zijn inmid dels zes belangstellenden. Veere wijst plannen golfbaan af door Annemarie Zevenbergen Schoolkinderen in de onderwijsbus, de Columbus, foto Zeeuwse Bibliotheek door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De functie van de drie bibliotheekbussen in de gemeente Veere gaat verder dan het uitlenen boeken. vliegreis KLM 3 hotelnachten Buenos Airos met ontbijt en 2 excursies 20 nachten cruise alle maaltijden aan boord MSC Poesia yètérib ■9 V NIEUW in ons programma: deze 24-daagse reis inclusief unieke cruise vanuit Argentinië naar Duitsland Vanaf 1749 reist u compleet verzorgd inclusief KLM-vlucht, transfers, alle maaltijden aan boord, 3 hotelnachten Buenos Aires met stadstour én excursie Argentinië! Grijp deze kans en boek nu! Dag 1: vliegreis Buenos Aires, transfer hotel voor 3 nachten. Dag 2-3: stadstour Buenos Aires en bezoek Argentijnse Ranch. Dag 4: transfer naar de haven voor inscheping. Trossen los! Dag 5-7: na 2 zeedagen tijd voor sambastad Rio de Janeiro. Dag 8-9: dag op zee en volle dag in Salvador de Bahia Dag 10-15: transatlantische oversteek richting Europa. Dag 16: ontdek het Canarische eiland Lanzarote. Dag 17: dag in Funchal op bloemeneiland Madeira. Dag 18-19: na een zeedag, aankomst in Vigo in Noord-Spanje. Dag 20-21: na een zeedag, tijd voor Zeebrugge, nabij Brugge. Dag 22-23: dag op zee, dag in sfeervol Kopenhagen Dag 24: ontscheping Warnemünde, transfer Hamburg, vlucht terug. Het luxe MSC Poesia***** beschikt over allerlei faciliteiten voor jong en oud: restaurants, bars, een theater, casino, zwembaden, een wellnesscenter en vele sportfaciliteiten. Klantbeoordeling een 8,1! Binnenhut Buitenhut 18 april 2014 1749 €1849 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2-persoonshut. Zie www.kras.nl/37095 Balkonhut v.a. 1949 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22