Regels Ondernemers op Marktplein De Astrid is niet meer te redden almanak Verkamman en Borst willen hun idee, ballen en shirts terug en beginnen een nieuw voetbalmuseum in Roosendaal. www.pzc.nl/filmbythesea Film by the Sea: Interviews, recensies, foto's en video's Ajax wil vertrouwen opdoen tegen koploper FC Zwolle ZATERDAG 14 september 2013 middelburg - Na het echec van de Voetbal Experience van Zeeland Attracties in Middelburg, richten de journalisten Matty Verkam man en Hugo Borst een nieuw voetbalmuseum op in het Hersta co-station van RBC in Roosen daal. Liefst met de spullen uit Middelburg, maar als Zeeland At tracties hun bod van 225.000 euro niet snel accepteert, dan maar zon der. Het duo heeft de volledige medewerking van de eigenaar van het stadion, de Middelburgse ondernemer Paul Hermsen en de gemeente Roosendaal. Borst en Verkamman stonden aan de wieg van de Voetbal Experien ce. Met twee collega's leurden ze jarenlang met hun idee voor een voetbalmuseum. De gemeente Middelburg zag er brood in, voor al als publiekstrekker op het nieu we ZEP-terrein. Er kwam een stichting Voetbal Totaal die van het kwartet museumstukken zo als de EK-shirtje van Marco van Basten en het concept kocht. De gemeente koppelde de stichting aan Zeeland Attracties als com merciële partner. In 2009 ging de Voetbal Experience open. On danks de hoge waarderingscijfers, lukte het niet om van het voetbal museum een commercieel succes te maken. De bezoekersaantallen bleven ver achter bij de verwach ting. De hoge waarderingscijfers geven Verkamman en Borst het vertrouwen dat het museum toch kans van slagen heeft, mits het dichter bij de Randstad ligt en in een echte voetbalomgeving wordt geplaatst, zoals het RBC-station. Verkamman wil op zeer korte ter mijn antwoord op het bod. „Ik had het nu al willen hebben." Hij voelt er niets voor om zich door Zeeland Attracties tegen andere kandidaten te laten uitspelen. Verkamman gaat ervan uit dat als Zeeland Attracties hun bod accep teert, ook de spullen die onder de hoede van de stichting Voetbal To taal zijn, meeverhuizen. Borst en Verkamman stellen dat zij hoe dan ook recht hebben op terugga ve van de spullen als het museum in Middelburg sluit. Volgens Ver kamman is in 2009 aan hen slechts een vergoeding voor het in bruikleen geven betaald en zijn de museumstukken niet ver kocht. Dat geldt ook voor het con cept van de combinatie van een museum met voetbalattracties. Verkamman beseft dat niet alle betrokkenen deze visie delen. Hij zegt binnen het bestuur van de stichting Voetbal Totaal steun te hebben voor zijn visie. Stichtings voorzitter Jos Kouwer doet nog geen definitieve uitspraak, maar zegt dat het in de lijn der ver wachting ligt dat de spullen van de stichting meegaan met de Voet bal Experience. WOMEN WITH POWER KAMPERLAND - Het 95 jaar oude tallship Astrid van Rederij Hori zon Sailing uit Kamperland is niet meer te redden. De bodem is volgens eigenaar Pieter de Kam 'voor driekwart kapot'. „Dan moet je praktisch een nieuw schip bouwen. Dat is niet te doen." De Kam zoekt in Ierland een sloper. Het schip liep in juli bij het Ierse Kinsale op de rotsen. Dinsdag werd de tweemaster ge licht. Aanvankelijk had hij de hoop dat De Astrid nog kon wor den gerepareerd. „Dit is heel ver velend. Een enorme domper." Bij de Zeeuws-Vlaamse vestiging van het internationale concern wor den de regels steeds strenger. Nie mand komt het terrein nog op zon der veiligheidsschoenen, dito bril en helm en zelfs handschoenen. Voor al les geldt een protocol. En op de nale ving daarvan wordt door veilig heidsmensen streng gecontroleerd. Van enige souplesse kan geen spra ke zijn. Laatst was er brandalarm. Op zon moment treden ook weer al lerlei procedures in werking. Niet al leen de bedrijfsbrandweer werd ge alarmeerd, ook de gemeentelijke. Die stuitte echter op een gesloten be drijf spoort. De portier van dienst streng: „Bezoekers dienen zich 24 uur voor hun komst te melden!" SPORT biedt op voetbalmuseum Duo door Theo Ciele OUDDORP - Een vrouw geeft een demonstratie in zelfver dediging tijdens het Marktplein Women with Power bij beachclub 't Gorsje aan de Brouwersdam. Dertig vrouwelijke ondernemers uit Zeeland en Zuid-Hol land bundelden daar vrijdag hun krachten. Tijdens het eve nement konden bezoekers, bestaande uit voornamelijk vrouwen en hier en daar een man, snuffelen tussen de standjes met onder meer wimperextensions, voeding, lin gerie en kunst. De nieuwste najaarsmode werd gepresen teerd tijdens een modeshow en belangstellenden konden workshops volgen zoals cupcakes versieren, yoga/pilates en huidverzorging, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17