Tientallen bezwaren tegen plan Kustwerk Cruise van ARGENTINIË naar DUITSLAND chten 22 ZEEUWS-VLAANDEREN DORPSSUPERMARKT giü KRAS NL Trucks rollen weer door regio Buen°s *11 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Roompot wil de drie campings sa menvoegen en er een deel van de naastgelegen Nieuwenhovepolder bij trekken. Dat moet een flinke kwaliteitsverbetering opleveren, onder meer door het vergroten van de plaatsen. Met name eigenaren van omlig gende recreatiewoningen zijn bang voor verkeersoverlast, onder meer doordat een groot deel van het park maar één ingang krijgt. Verder voorzien ze wateroverlast en een minder fraai uitzicht. De Toetsingscommisie West Zeeuwsch-Vlaanderen, die advies uitbrengt aan de Gebiedscommis- sie, is wel postitief over het plan. Wel moet Roompot duidelijkheid geven over de toekomst van de huidige jaarplaatshouders en over toeristisch kamperen op het nieu we park, vindt de commissie. Daarnaast moet de inpassing van het park in de omgeving meer aandacht krijgen. De Commissie voor de Milieuef fectrapportage, die bekijkt of de consequenties voor het milieu goed genoeg onderzocht zijn, vindt dat Roompot de gevolgen voor broedvogels in het naastgele gen natuurgebied Verdronken Zwarte Polder onvoldoende heeft beschreven. In dat gebied wordt het straks, door de uitbreiding van het park, immers drukker. Zonder extra onderzoek mag het bestemmingsplan niet worden goedgekeurd, meent de commis sie. Alle reacties worden door de gemeente Sluis bekeken en al dan niet ingepast in het definitieve be stemmingsplan. Dat moet door de gemeenteraad worden goedge keurd. '.M Roger Blommaert (52), manager van supermarkt Attent in Vogel waarde, kan wel de hele dag lo pen zwaaien, want hij kan geen drie stappen zetten of hij komt wel een bekende tegen. Iedereen kent Roger en Roger kent ieder een. Veertien jaar bestiert hij nu de supermarkt in de Esdoorn- straat en hij is trots op wat hij in al die jaren heeft opgebouwd. De winkel is licht en, sinds de ver bouwing een klein halfjaar gele den, ook heel ruim. De diagonaal geplaatste schappen waren een idee van Roger zelf. „Het ziet er zo echt prachtig uit. Vooral als we klaar zijn met spiegelen (alle pro ducten netjes op een rij met het etiket naar voren in het schap zet ten, red) en het ziet er lekker strak uit, dan loop ik echt te genie ten." Roger gaat altijd met plezier naar zijn zaak. Om zes uur 's och tends staat hij al binnen. „Kopje koffie, Edwin Evers op de radio en dan ga ik lekker brood afbak ken." Ws Maak net mee W'a In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag liep de verslagge ver van dienst een dagje mee in een dorpssupermarkt van Roger Blom maert in Vogelwaarde. Tips voor ac tiviteiten die aandacht verdienen? Mail dan naar: redtern@pzc.nl Roger heeft negen parttime mede werkers (het zijn eerder fulltime vrienden) in dienst. Onder de vak kenvullers is ook Harm, een jon gen met het Syndroom van Down van Stichting Tragel die een paar dagen per week komt helpen. Ro ger haalt hem thuis op en zet hem weer af. „Een gouden jon gen, echt. Draait volledig mee. Hij helpt klanten om de boodschap pen naar hun auto te dragen en zelfs naar huis als het in de buurt is." De Attent in Vogelwaarde verwel komt dagelijks zo'n 350 klanten in de zaak, in de zomer, als cam ping De Vogel vol zit, is het een toptijd. Maar er is altijd tijd voor een praatje. „Gaat het al een beet je de goede kant op met je gezond- Compleet verzorgde 24-daagse reis inclusief cruise per MSC Poesia INCLUSIEF Unieke vaarroute via Brazilië, Lanzarote, Madeira, Spanje en Denemarken heid? Hoe was het op vakantie?" Roger: „Klanten waarderen dat enorm. Trouwens: 'nee' verkopen we niet. Wil een klant iets wat niet in ons assortiment zit, dan zorg ik dat het er komt. In de zo mer krijgt trouwens ieder kind dat hier in de winkel komt, een gratis ijsje. Leuk toch?" Roger deelt vaker uit. Tijdens kerst ver raste hij bewoners van woonzorg centrum De Blaauwe Hoeve met een gratis gourmetavond en toen in de zomer de mussen van het dak vielen, reed hij erheen met ijs jes. „Ik vind dat gewoon leuk, joh! Zo leuk! En die mensjes zijn zo blij!" Sinds zo'n zes jaar bestiert Roger ook een bezorgdienst. Hij bezorgt boodschappen aan huis en heeft ook grote klanten, zoals het Rey- naertcollege in Hulst (waar hij de boodschappen bezorgt voor on der meer de kooklessen) en diver se woongroepen in de Blaauwe Hoeve. Dat is de eerste klus van die och tend. Ik mag mee op ronde. Met fikse tred (ik houd hem amper bij) levert Roger zakken en dozen vol boodschappen af. Bij de dagbe steding in De Blaauwe Hoeve gaan ze zo te zien aan de bestel ling pannenkoeken bakken die middag. „Heyü Roger!!", verwelko men de dames van de dagbeste ding hem. Waar Roger zijn ge zicht laat zien, verschijnt een lach. Hij is een graag geziene vent. Eentje die veel meer doet dan alleen obligaat zijn super markt bestieren. Zo houdt hij de week voor Koningsdag altijd bloe- metjesmarkt voor de zaak en gaan er grif 1800 geraniums doorheen. terneuzen - Alweer voor de 26e keer houdt de stichting Truckroll Zeeland de Delta-Truckrolldag in Zeeuws-Vlaanderen. Maar liefst 235 (verstandelijk) ge handicapten hebben zich bij de stichting aangemeld voor de rit door de regio. Niemand hoefde te leurgesteld te worden, want in de 230 trucks en vier brandweerwa gens die meerijden, is plaats ge noeg. De deelnemende wagens worden verdeeld over vier groe pen. Om het kwartier vertrekt er één. De eerste colonne vertrekt om 9.45 uur vanaf het Business Park Terneuzen aan de mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen. Bur gemeester Jan Lonink verricht om 9.00 uur de officiële opening. Na de tocht is er voor iedere deelne mer een lunchpakket en een ijsje met aansluitend een muzikaal programma, met optredens van Ed Anita uit Tholen en Biervlie- tenaar Sjakco de Braai. door Martijn de Koning NIEUWVLIET-BAD - Tientallen omwo nenden hebben bezwaar ingediend tegen het plan voor de uitbreiding van de campings Pannenschuur, Boshoeve en Hof ter Willigen bij Nieuwvliet-Bad. Waar de klant nog koning is 3 ».4,j,':'»7jf i' f-fj M door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De grotere super marktketens maken zich op voor een nieuwe prijzenoorlog om de gunst van de consument. De kleine buurt- en dorpssupermarktjes leg gen het prijstechnisch af tegen de 'grote jongens', maar hebben zo hun eigen unieke manier van klan tenbinding. En dat gaat soms heel ver. &3SË?v.v! vliegreis KLM NIEUW in ons programma: deze 24-daagse reis inclusief unieke cruise vanuit Argentinië naar Duitsland. Vanaf 1749 reist u compleet verzorgd inclusief KLM-vlucht, transfers, alle maaltijden aan boord, 3 hotelnachten Buenos Aires met stadstour én excursie Argentinië! Grijp deze kans en boek nu! Dag 1vliegreis Buenos Aires, transfer hotel voor 3 nachten. Dag 2-3: stadstour Buenos Aires en bezoek Argentijnse Ranch. Dag 4: transfer naar de haven voor inscheping. Trossen los! Dag 5-7: na 2 zeedagen tijd voor sambastad Rio de Janeiro. Dag 8-9: dag op zee en volle dag in Salvador de Bahia. Dag 10-15: transatlantische oversteek richting Europa. Dag 16: ontdek het Canarische eiland Lanzarote Dag 17: dag in Funchal op bloemeneiland Madeira Dag 18-19: na een zeedag, aankomst in Vigo in Noord-Spanje. Dag 20-21: na een zeedag, tijd voor Zeebrugge. nabij Brugge. Dag 22-23: dag op zee. dag in sfeervol Kopenhagen Dag 24: ontscheping Warnemünde, transfer Hamburg, vlucht terug. Het luxe MSC Poesia***** beschikt over allerlei faciliteiten voor jong en oud: restaurants, bars, een theater, casino, zwembaden, een wellnesscenter en vele sportfaciliteiten. Klantbeoordeling een 8,1! Binnenhut Buitenhut Balkonhut 18 april 2014 1749 1849 v.a. 1949 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2-persoonshut. Zie www.kras.nl/37095 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitentonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110