M. Een grasaar kent maar een weg: recht vooruit Bruidegom maakt bruidsboeket zelf Veiligheid voorop bij uitbreiding van Stadsraad wil behoud digitale dienstverlening in Terneuzen van nieuwsbrief Axel 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Lappenmand Een grasaar is een tenen krommend plantje. Let terlijk. Want een hond die zo'n vervelende grasspriet tussen zijn tenen krijgt, krijgt daar bijna al tijd een abces. Vooral op plaatsen waar het gras net is gemaaid, lopen honden ver hoogd risico om een grasaar op te lopen, vertelt dierenarts Johan de Vos. „In Terneuzen is de zeedijk een beruchte plek. De grasaar is een relatief onbekend fenomeen, waardoor baasjes vaak te laat naar de dierenarts gaan. Meer dan eens heeft een hond dan al een flinke onsteking." Grasaren hebben een scherpe punt aan de voorkant en aan de achterkant kleine weerhaakjes. Hierdoor kunnen ze makkelijk aan de vacht van een hond hech ten. Loslaten is geen optie meer, daar zorgen de weerhaakjes voor. En dus kan het plantje maar een kant op: vooruit, de hond in. „Wij noemden de grasaar vroeger altijd mouwkruipertjes. Dan gooiden we bij wijze van grap zo'n plantje in iemands kraag, zodat het in zijn nek begon te kriebelen. On schuldig natuurlijk, maar bij hon den kan het plantje echt vervelen de dingen veroorzaken. Het kan helemaal onderhuids kruipen. Tot in de longen aan toe. Hoe dieper, hoe erger", aldus De Vos. Het gros van de grasaarpatiënten krijgt last van een abces tussen de tenen. „Het plantje kan er uit zwe ren, maar mét antiobiotica en ba den in Biotex. Soms is een vrij langdurige behandeling nodig." Tüssen de tenen kan een grasaar bij elk hondenras voorkomen, maar langharige honden lopen nog een extra risico. Het plantje kan via de vacht ook zo in hun (hangende) oren terechtkomen. Met een flinke oorontsteking tot gevolg. De Vos: „Ik heb zelfs geval len gezien, waarbij de grasaar dwars door het trommelvlies stak. Ze kruipen namelijk steeds maar verder. En terug is echt geen op tie." Ook komt het voor dat grasaren worden ingeslikt en in de hals blij ven steken of via een neusope- ning naar binnen kruipen en daar veel ellende geven. De Vos heeft maar een remedie om de aar de baas te blijven: „Let op waar je je hond uitlaat. Pas op voor gemaai de velden en slootkanten met hoog, wild gras. En controleer vooral bij langharige honden de vacht na een uitlaatbeurt op zo'n terrein." Woordvoerder Marius Joensen: „Dit heeft ons handenvol geld ge kost. Het is een oeverloze strijd ge bleken en het is genoeg geweest. Alle partijen wezen jarenlang al leen maar naar elkaar, terwijl één van de betrokken aannemers toch duidelijk de schuldige was. Om gek van te worden." De proble men ontstonden kort nadat in 2001 een voormalig schoolge bouw in de achterliggende Wal- straat werd gesloopt. Een jaar la ter vernieuwde aannemingsbe drijf 't Gilde, in opdracht van de gemeente, de riolering en niet lang daarna bouwde aannemer Sprangers negen woningen op het terrein. Al snel na de riole- ringswerken werden de bewoners van de Scheldekade geconfron teerd met scheurvorming in hun huizen, verzakte deuren en losla tend tegelwerk. De gemeente bleek geen partij in de zaak, maar probeerde wel te bemiddelen tus sen de bewoners en 't Gilde. Te vergeefs. Joensen: „We hebben echt iedereen ingeschakeld, inclu sief de Zeeuwse Ombudsman. Al lemaal zonder resultaat." Toen ook een laatste procedure stuk liep op de weigering van de ge meente taxatierapporten beschik baar te stellen, besloten de bewo ners de handdoek in de ring te gooien. Joensen: „De binnenstads bewoners zijn gewaarschuwd. Als straks de nieuwe zeesluis wordt gebouwd, zal dat zeker ook leiden tot problemen. Daar dienen ze zich goed tegen te wapenen." RETRANCHEMENT - Bruid Charla Van Houte (21) uit Terneuzen was vrijdagmiddag in de wolken met het het boeket dat ze kreeg aange boden van haar aanstaande. Een bruidsboeket hoort al eeu wenlang bij een bruiloft. Volgens de etiquette zoekt de bruidegom het zelf uit, bekostigt het en over handigt het op de dag van het hu welijk aan zijn geliefde. Bruide gom Joris (28) had echter een bij zondere manier bedacht om aan zijn boeket te komen. Bij Lijsbert de Koeijer van Crea Trends in Ret- ranchement had hij enkele maan den geleden een cursus gevolgd om zelf een bloemstuk te kunnen samenstellen. Het resultaat viel bij de bruid in goede aarde. „Ik had niet verwacht dat het zo mooi zou zijn. Het is uniek en het ziet er schitterend uit. Doordat Jo ris het zelf heeft gemaakt krijgt het een bijzondere betekenis. Joris toonde zich opgetogen over de reactie van zijn bruid. „Dit is echt een stukje van mezelf wat ik er in verwerkt heb. Dat ze het zo mooi vindt is toch super leuk." Om het feest compleet te maken vond de huwelijksvoltrekking plaats in de kerk van het idylische Sint Anna ter Muiden. Allerlei waarborgen zijn ook inge bouwd, zeker bij identificatiedo cumenten als id-kaart en pas poort. Wie die documenten wil aanvragen, zal daarvoor altijd nog naar het stadskantoor in Terneu zen of Axel moeten komen, in te genstelling tot gisteren gemeld. Ook na t december als de gemeen te Terneuzen de openingstijden van de balies voor vrije inloop fors terugbrengt; op werkdagen van 12.00 tot 16.30 uur, tegen nu van 8.30 tot 16.30 uur en vrijdag zelfs tot 20.00 uur. Hier staat tegenover dat het moge lijk blijft voor bijvoorbeeld het aanvragen van een paspoort via de computer een afspraak te ma ken op ruimere tijden. Afspraken worden op werkdagen ingepland van 8.30 tot 16.30 uur en vrijdag tot 18.00 uur. De maatregelen moeten jaarlijks een besparing op leveren van 125.000 euro. Volgens hem is de nieuwsbrief ge doemd te verdwijnen, als eind dit jaar de Stadstafel (een brede over- legkoepel) wordt opgeheven. De Stadsraad acht de nieuwsbrief on misbaar en vraagt de gemeente raad mee te werken aan behoud. Het periodiek zou voortaan twee keer per jaar moeten verschijnen, één keer in het voor- en één keer in het najaar. Hessing: „We wer ken al jaren aan de samenstelling van de brief mee. Hij wordt enorm goed gelezen en de res pons is groot." door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: grasaar. Vergeefse strijd door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van huizen aan de Scheldekade in Terneuzen staken de procedures om schade door scheurvorming en verzakkin gen vergoed te krijgen. Ze voerden twaalf jaar strijd tegen aannemers én de gemeente Terneuzen, maar schadeclaims werden nooit gehono reerd. bewoners van de Scheldekade in Ter neuzen probeerden twaalf jaar lang de schade aan hun woning vergoed te krijgen. Tevergeefs. Nu staken ze te leurgesteld de strijd. Charla kijkt goedkeurend naar de creatie van haar echtgenoot foto Mark Neelemans door Frank Gijsel Honden lopen grasaren vaak op tussen hun tenen, met een abces als ge volg. TERNEUZEN - Nee, de krakers van de ov-chipkaart zijn nog niet uitge nodigd om het computersysteem van de gemeente Terneuzen te tes ten. Dat is volgens wethouder Co van Schaik ook helemaal niet no dig, ook al slaat Terneuzen steeds meer de digitale weg in. „Onze ac countant controleert op digitale veiligheid." AXEL - De Stadsraad Axel pleit voor behoud van de nieuwsbrief, die de gemeente periodiek uit brengt. Het is een belangrijke infor matiebron voor de Axelaars, oor deelt secretaris Johan Hessing in een brief aan de gemeenteraad van Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 108