ZEEUWS-VLAANDEREN Regels het stadhuis Succesvol muziek-dance-event Jazz-a- Delic komt zomer 2014 met een grootse buiteneditie in centrum Terneuzen. Astrid is niet meer te redden almanak www.pzc.nl/filmbythesea Film by the Sea: Interviews, recensies, foto's en video's Ajax wil vertrouwen opdoen tegen FC Zwolle TERNEUZEN - Bij gebrek aan een ge schikte grote binnenruimte in Ter neuzen gaat het succesvolle mu- ziek-dance-festijn Jazz-a-Delic zo mer 2014 naar buiten. De organisa tie mikt op 1500 a 2000 bezoekers wat in latere jaren nog moet wor den uitgebouwd. „Succes verzekerd", durft één van de organisatoren Kevin Tanghe al te stellen. Hij weet waarover hij praat. Jazz-a-Delic begon in 2005 klein, in cultureel café Porgy Bess, verhuisde naar het Schelde- theater en later naar de skihal. De laatste grote editie met meer dan 1500 'dancers' was daar april 2012. De skihal kreeg een nieuwe ex ploitant, Nicky Broos, die zich uit sluitend wil toeleggen op sneeuw- activiteiten. Jazz-aDelic is terug in Porgy Bess, waar 9 novem ber het eerstvolgende event zal zijn. Driehonderd man kan erin. Vandaag, zaterdag, om 10. 00 uur begint de kaartverkoop. Jazz-a-Delic kon in korte tijd zo groot worden, vanwege de formu le (dance en live-muziek) en om dat er in Terneuzen voor jongeren niet veel te beleven valt. Tanghe: „Ik hoor het om me heen. Jonge ren uit Terneuzen en omgeving zoeken het ver weg, in Breda, in Rotterdam, in Eindhoven." Jazz- a-Delic wist juist jongeren terug te halen, jongeren die zijn uitge vlogen om buiten Zeeuws-Vlaan- deren te studeren. 'Jong bloed' vertrekt uit Zeeuws- Vlaanderen. De uit Terneuzen af komstige filosoof Ad Verbrugge (46) had het er deze week nog over in de Grote Kerk van Terneu zen bij de presentatie van een gro te ondernemersenquête. Hij ver trok op 18-jarige leeftijd. „Negen tig procent van mijn klasgenoten deed dat." Het is aldus de nu Am sterdamse hoogleraar een jaarlijk se aderlating met grote gevolgen. „Innovatief vermogen lekt weg." 'Investeren in jeugdcultuur' is één van de oplossingen, zei Verbrug ge. „Terneuzen moet zich manifes teren als creatieve stad." Het klinkt Kevin Tanghe van Jazz- a-Delic als muziek in de oren. Hij heeft niet de pretentie dat 'zijn' muziek-dancefeest het tij kan ke ren, maar alle beetjes kunnen hel pen. „We willen Terneuzen laten opleven." Met het oog op het bui- tenfeest zomer 2014 is de groep or ganisatoren alvast uitgebreid van vier naar acht vrijwilligers. De ge meente Terneuzen weigerde eer der mee te werken aan een Jazz- a-Delic-editie in sporthal De Vlie gende Vaart, omdat dit de horeca in de wielen zou rijden. Voor een buitenfeest gaat dat niet op. Tan ghe wil nog niet vertellen welke locatie in beeld is. Het Stadhuis plein is al eens genoemd. Tanghe: „We willen in elk geval ergens in de binnenstad." KERMIS IN TERNEUZEN KAMPERLAND - Het 95 jaar oude tallship Astrid van rederij Hori zon Sailing uit Kamperland is niet meer te redden. De bodem is volgens eigenaar Pieter de Kam 'voor driekwart kapot'. „Dan moet je praktisch een nieuw schip bouwen. Dat is niet te doen." De Kam zoekt in Ierland een sloper. Het schip liep in juli bij het Ierse Kinsale op de rotsen. Dinsdag is de tweemaster gelicht. Aanvankelijk had hij de hoop dat de Astrid nog kon worden gerepa reerd. „Dit is heel vervelend. Een enorme domper." Bij de Zeeuws-Vlaamse vestiging van het internationale concern wor den de regels steeds strenger. Nie mand komt het terrein nog op zon der veiligheidsschoenen, dito bril en helm en zelfs handschoenen. Voor al les geldt een protocol. En op de nale ving daarvan wordt door veilig heidsmensen streng gecontroleerd. Van enige souplesse kan geen spra ke zijn. Laatst was er brandalarm. Op zo'n moment treden ook weer al lerlei procedures in werking. Niet al leen de bedrijfsbrandweer werd ge alarmeerd, ook de gemeentelijke. Die stuitte echter op een gesloten be- drijfspoort. De portier van dienst streng: „Bezoekers dienen zich 24 uur voor hun komst te melden!" PZC ZATERDAG 14 September 2013 SPORT gaat naar buiten Jazz-a-Delic door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl 7 C\ ll nncy 31 C TERNEUZEN - Milan Susanna (32) is vrijdagmiddag één i-\J dl3 van de eersten die uit het reuzenrad op de pas geopende Terneuzense kermis komt, met zijn zesjarige zoontje Shayn. Hij heeft genoten. „Jammer van het weer", vertelt hij in de regen, „maar het uitzicht is werkelijk fantas tisch." Niet eerder was er in Terneuzen zo'n groot reuzen rad, 55 meter hoog en voorzien van 25.000 ledlampen. „Hoe vaak zijn we rond geweest?", vraagt Milan aan zijn zoontje. „Drie of vier keer", antwoordt hij. De Terneuzen se kermis telt in totaal 33 attracties en duurt tot en met zondag 22 september. Milan vindt het prachtig. „Met de kermis komt het kind in mij boven." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105