Dwangsom voor Gesprek over gestolen scooter met gebruik hagelkanon buurtgenoot loopt uit de hand WALCHEREN 29 Het college besloot deze week de telers een dwangsom op te leggen van elk 55.000 euro. Iedere fruitte ler die de generator gebruikte om een mogelijke hagelbui te voorko men, krijgt deze dwangsom in de bus. Borsele moet dat doen omdat de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) de ge meente heeft verzocht handha vend op te treden. Volgens vaste jurisprudentie van de Raad van State is het college verplicht tot handhaving over te gaan. Volgens wethouder Conny Mier- mans is het nog maar de vraag of de gemeente de dwangsom daad werkelijk gaat innen. De gemeen te is bezig met het legaliseren van het gebruik van de schokgolfgene ratoren. Zodra het dossier com pleet is kan de gemeente de nood zakelijke vergunningen gaan afge ven. Miermans verwacht dat deze procedure binnenkort opgestart kan worden. „Als er uitzicht is op legalisering hoeft de gemeente de dwangsom niet te innen." Volgens de advocate zou de buurt bewoner in de tuin van de Middel burger zijn geweest, iets hebben meegenomen, en zou hij ook ge zegd hebben dat de zoon van de verdachte de scooter van zijn dochter had gestolen. Davids be nadrukte dat haar cliënt iemand is die conflicten uit de weg gaat en zijn kinderen voorhoudt dat ze zich aan de regels moeten hou den. Hij was dan ook samen met zijn zoon, aldus de advocate, naar de buurtbewoner gegaan om de zaak uit te praten. Want hij is er nog steeds van overtuigd dat zijn zoon zoiets niet heeft gedaan. Dat gesprek liep volledig uit de hand en de Middelburger zou daarbij de buurtbewoner hebben gesla gen, aldus officier van justitie G. van der Hofstede. De advocate wees erop dat de buurtbewoner de zoon eerst een klap tegen het hoofd had gegeven en dat de vader vervolgens, vooral om te dreigen, zijn stok had ge bruikt. Ze benadrukte dat hij het conflict wilde ontlopen maar dat de buurtbewoner achter hen aan was gekomen toen de twee merk ten dat het niet lukte om met de man te praten over de scooter. De officier eiste dat de rechtbank de verdachte veroordeelt tot een werkstraf van 120 uur waarvan 40 uur voorwaardelijk. Volgens hem heeft de man de openbare orde verstoord en gevochten op de openbare weg. Ook eiste hij dat de man geen contact meer mag opnemen met de buurtbewoner. Uitspraak op 25 september. Documentaire over bijen in Cinema More than Honey is morgen vanaf 19.00 uur te zien in Ci nema Middelburg. De docu mentaire van Markus Im- hoof gaat over bijen. Voorzit ter Jan Bruurs van de Groep Zeeland van de Nederlandse Bijenhouders Vereniging leidt de film in. Na afloop is er een gesprek over de situa tie voor bijen in Zeeland. Ge spreksleider is Nico Lands man, voorzitter van de Im kersvereniging Walcheren. Ruilbeurs munten en ansichtkaarten De Numismatische Kring Zeeland houdt zaterdag een ruilbeurs in de zaal van het winkelcentrum Dauwendae- le. Aangeboden worden munten, penningen, bankbil jetten en ansichtkaarten. Munten worden ook gratis getaxeerd. De beurs is ge opend van 09.00 tot 15.30 uur. Toegang is gratis. Fietsrommeltocht op herhaling Het Polderhuis in Westka- pelle herhaalt zaterdag de zo genaamde fietsrommeltocht van afgelopen juli. Inwoners van Westkapelle bieden van 11.00 tot 17.00 uur hun 'rom mel' aan: in garage, schuur of op de oprit. Per fiets kun nen liefhebbers langs die koopjes. De route is vanaf 10.00 uur op te halen bij mu seum het Polderhuis. Zomermarkt Scheldehof Zorgcentrum Scheldehof in Vlissingen houdt morgen een zomermarkt. Er is die dag live muziek en er zijn prijzen te winnen met het Rad van Fortuin. IJsboerde- rij de Koehoorn verkoopt ijs, er is een palingrokerij en er worden Zeeuwse babbelaars gebakken. Geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. OPKOMST EN ONDERGANG VAN ZEELAND ATTRACTIES DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 L HEINKENSZAND - Tien fruittelers in de gemeente Borsele krijgen ieder een fikse rekening van het gemeen tebestuur omdat ze het antihagel- kanon enkele weken geleden zon der vergunning hebben gebruikt. MIDDELBURG - Een veertigjarige Middelburger snapt niet dat een ge sprek met een buurtbewoner zo uit de hand kon lopen, zei advoca te R. Davids gisteren tegen de le den van de Middelburgse recht bank. De man stond terecht omdat hij in maart dit jaar met een wan delstok die buurtbewoner zou heb ben geslagen. MIDDELBURG MIDDELBURG WESTKAPELLE VLISSINGEN 1999: de compagnons Edgar Ange- lini en Sven van Rijswijk kopen Mi niatuur Walcheren in Middelburg en leggen zo de kiem voor Zee land Attracties. 2001:'Piratenpark en zeeaqua rium Het Arsenaal in Vlissingen aangekocht. 2004: Zeeland Attracties exploi teert de beklimming van de Lange Jan. 2005: Zeeland Attracties begint speelcircus Bambini in het voorma lig Baskensburgbad. 2009: Miniatuur verhuist naar het ZEP, wordt uitgebreid en krijgt de naam Mini Mundi. 2009: Het voetbalmuseum Voet bal Experience opent zijn deuren op het Zeeuws Evenenementen (ZEP) Podium aan de rand van Middelburg. 2011: De ontwikkeling van ZEP valt stil, mede doordat de evene mentenhal nog geen invulling heeft gekregen. ZEP wordt een zorgenkindje. 2012: Tegenvallende bezoekerscij- fers dwingen Zeeland Attracties om het voetbalmuseum te koop te zetten. Het bedrijf raakt finan cieel in zwaar weer. 2013: Corné Seijnen koopt Bambi ni en Het Arsenaal. Ook Mini Mun di staat in de etalage. Zeeland At tracties valt uiteen. een jongensboek Guus Hiddink opent met een klap op een bal in december 2009 de Voetbal Experience, geflankeerd door de eigenaren van Zeeland Attracties, Sven van Rijswijk (links) en Edgar Angelini (rechts), foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97