ZEELAND PHPD Oester ambassadeurs Het Arsenaal en Bambini zijn gisteren verkocht, het voetbalmuseum en Mini Mundi staan in de etalage. Overval op benzinestation in Terneuzen almanak www.pzc.nl/video Video: Grote brand in Goes Tweede Kamer is bezorgd over situatie rond Oosterschelde DONDERDAG 12 september 2013 vlissingen - Het Walcherse re- creatiebedrijf Zeeland Attracties houdt op te bestaan. Mede-eige naar Edgar Angelini maakte woensdag bekend dat de Vlissing- se onderdelen Het Arsenaal (pira- tenpark en zeeaquarium) en speelcircus Bambini verkocht zijn aan Corné Seijner, een onder nemer uit Meliskerke. Er zijn ver gevorderde gesprekken over de overname van Mini Mundi op het ZEP in Middelburg door een andere ondernemer. Het voetbal museum, de vierde tak van Zee land Attracties, staat sinds no vember vorig jaar in de etalage. Angelini en zijn compagnon Sven van Rijswijk legden in 1999 de kiem voor Zeeland Attracties toen zij Miniatuur Walcheren in Middelburg kochten. De eerste tien jaar ging het crescendo. Het Arsenaal werd overgenomen en later verbouwden ze het zwem bad in Vlissingen om tot speelcir cus Bambini. Vier jaar geleden verhuisde Miniatuur Walcheren naar het nieuwe ZEP-terrein aan de rand van Middelburg. Angeli ni en Van Rijswijk openden er ook de Voetbal Experience. De be zoekersaantallen vielen zwaar te gen. Het voetbalmuseum werd een molensteen om de nek van Zeeland Attracties. Mede door geld van gezonde bedrijfsonder delen naar het voetbalmuseum te sluizen kon Zeeland Attracties een faillissement voorkomen. De situatie werd deze zomer on houdbaar. De verkoop van het voetbalmuseum liet op zich wachten en door het mooie weer was het minder druk in de ande re attracties. „We hebben toen de knoop doorgehakt en besloten tot verkoop van alle attracties", al dus Angelini, die zelf als mana ger en woordvoerder voor Het Ar senaal en Bambini nu in dienst is van de nieuwe eigenaar. Hij is op gelucht dat de verkoop een feit is. Faillissementen zijn zo voorko men. Volgens Angelini gaat de overname van de Vlissingse at tracties niet gepaard met ontsla gen. „Gelukkig houdt iedereen zijn baan." Angelini heeft goede hoop dat volgende maand ook Mi ni Mundi een nieuwe eigenaar heeft. De naam van Frans Lie- vens wordt genoemd. Naast ex ploitant van de grote theaters in Zeeland is hij eigenaar van de evenementenhal op het ZEP. Lie- vens ontkent noch bevestigt inte resse te hebben in Mini Mundi. Voor hem hangt alles af van wat de Middelburgse gemeenteraad op 7 oktober beslist over de Stads schouwburg. Zijn hal op het ZEP is in beeld als (tijdelijke) theater locatie. OPENING OESTERSEIZOEN TERNEUZEN - Opnieuw is een ben zinestation in Terneuzen het doel wit geweest van een gewapende overval. Het pompstation aan de Mr F. Haarmanweg is woensdagavond rond kwart voor acht overvallen. De vermoedelijk met een vuurwa pen uitgeruste dader is volgens de politie gevlucht op een fiets. Slachtoffers zijn er niet. Er is geld meegenomen. Hoeveel geld de da der heeft buitgemaakt is niet be kend. In de wachtruimte van het zieken huis ontmoetten een huisarts in rus te en een oud-patiënt elkaar. De vra gen naar de wederzijdse gezond heidstoestand lagen voor de hand. Niet alleen uit beleefdheid, want waar moet je anders over praten wanneer je elkaar in een ziekenhuis na langere tijd weer tegen het lijf loopt. De gewezen medicus vertelde last te hebben van PHPD. Met droge ogen, gezicht strak in de plooi. De ander wist niet zo goed wat hij met die on verwachte mededeling aan moest en vroeg om verduidelijking van de hem onbekende medische term. „Pijntje Hier Pijntje Daar", klonk het gerustellende antwoord. ZEELAND Attracties valt uiteen Zeeland door Theo Giele pagina 28 en 29: einde van een jongensboek Tip? redactie@pzc.nl SLUIS - Frans Weisglas Marjon de Hond en Sjuul Paradijs zijn gisteren bij de officiële opening van het oesterseizoen in Sluis toegetreden tot het Gilde van de Vergulde oester. Het gilde is ingesteld door de Nederlandse Oestervereni ging. Voorzitter Cees van Liere staat hier achter de nieu we gildeleden. „Voor mij is het vandaag nog maar de tweede keer dat ik een oester at", zei Marjon de Hond (weervrouw). „Wij aten thuis eigenlijk altijd mossels of vis, maar oesters niet Ik moest even wennen aan de smaakt Waarom ze mij ge vraagd hebben? Omdat ik een bekende Zeeuwse ben?" „Het is voor mij heel speciaal", zei Frans Weisglas, voorma lig voorzitter van de Tweede Kamer. „Ik voel me verbon den met Zeeland, we hebben een huisje op Walcheren." En ook Sjuul Paradijs, hoofdredacteur van de Telegraaf heeft een huis in Zeeland, in Kortgene, „Elk excuus om in Zeeland te komen, vind ik mooi. Als de hoofdredacteur van de PZC opstapt, wil ik zijn baan wel." foto Peter Nicolaï pagina 22: Oesters zijn duur, maar duurzaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89