Geen pardon verkrachters I semi All Inclusive Altijd de beste prijzen! i BUITENLAND 7 Cruise Thailand, Maleisië en Vietnam**** 4 stipreizen.nl ...grensverleggend! (stip üb ten heeft afgeschoten. Ondanks al le ontkenningen van betrokken heid heeft Assad geen enkel be wijs kunnen leveren om zijn on schuld te staven, zo draait HRW de bewijslast om. Het Russische voorstel is een 'positieve ontwik keling' die een militaire interven tie van de VS in Syrië mogelijk overbodig maakt, erkende Obama gisternacht al in een interview met CNN. De VS en de bondgeno ten blijven wel sceptisch over het plan. Het moet volgens Obama geen mogelijkheid voor president Assad zijn om tijd te rekken. De VS zullen daarom druk blijven uit oefenen op Syrië, aldus Obama. De president sprak vannacht (on ze tijd) de bevolking toe over Sy rië. De oppositie tegen de rege ring van Assad eist van het Wes ten nog steeds een keiharde ver- geldingsaanval. Politicus opent vuur in parlement Een Jordaanse gedeputeerde heeft dinsdag geschoten tij dens een debat in het parle mentsgebouw van Jordanië. Niemand raakte gewond. De ge deputeerde had een verhitte discussie met een collega, toen hij naar zijn auto liep en terug kwam met een kalasjnikov. Veel Engelsen willen van Schotland af Bijna een kwart van de Engel sen is voorstander van de onaf hankelijkheid van Schotland. Dat is relatief meer dan Schot ten die onafhankelijkheid wen sen, zo staat in een jaarlijkse studie van de Britse regering naar de sociale houding en mentaliteit van de eilanders. Pakistan laat kopstuk van Taliban vrij Pakistan laat Mullah Abdul Ghani Baradar vrij, de voorma lige nummer twee van de Af ghaanse Taliban, om het vre desproces in buurland Afgha nistan op weg te helpen. Waar schijnlijk komt hij later deze maand op vrije voeten, zei een Pakistaanse topambtenaar. Roemenië stemt voor doden zwerfhonden Het Roemeense parlement heeft gisteren toestemming ge geven voor het afmaken van naar schatting 65.000 zwerf honden. Vorige week brak het debat over de dieren opnieuw los nadat een jongetje (4) door straathonden was doodgebeten in een park in Boekarest. Op 16 december vorig jaar ver krachtten en mishandelden zij sa men met twee andere mannen een 23-jarige studente in een bus. Het slachtoffer overleed enkele da gen later in een ziekenhuis in Sin gapore. Voordat ze aan haar ver wondingen overleed kon ze een belastende verklaring afleggen. De Indiase pers noemt haar Nirb- haya, want haar echte naam mag nog steeds niet bekend gemaakt worden, De bestuurder van de bus, Ram Singh, werd al voordat de rechts zaak begon dood in zijn cel aange troffen. Een andere verdachte bleek na een botonderzoek min derjarig te zijn. Hij werd begin de ze maand veroordeeld tot 3 jaar jeugdgevangenis. De familie van de studente had via de Indiase media laten weten de doodstraf te willen voor alle verdachten in de zaak. „Het maakt ons niet uit of hij minderja rig is of niet. We verwachten dat de andere vier wel de doodstraf krijgen", aldus de moeder van het slachtoffer. Direct na de uitspraak kondigde de advocaat van twee van de ver dachten aan in beroep te zullen gaan. Zijn cliënten zouden de be wuste nacht niet aanwezig zijn ge weest in de bus. Hij zei verder dat de rechtbank onder hoge druk stond van de media en het pu bliek, wat een eerlijk vonnis bij voorbaat uitsloot. Akhila Singh van de All India De mocratie Womens Association ziet dat anders. „We hebben geen enkel moment er aan getwijfeld dat de verdachten schuldig zou den worden bevonden. Het be wijs tegen alle zes mannen is wa terdicht." Opmerkelijk was dat de rechter enkele lovende woorden richtte tot de politie van New Delhi die de verdachten door 'snel hande len' had opgepakt. Het waren juist de politiemannen en politici die het mikpunt waren van de woede tijdens hevige protesten door het hele land in de dagen na Slachtoffers durven vaak geen aangifte te doen, omdat de politie hen niet altijd serieus neemt de verkrachting. De Indiase poli tie zou er juist niet genoeg aan doen om de straten veiliger te ma ken voor vrouwen. Vorige maand werd een jonge journaliste in Mumbai door vijf mannen verkracht terwijl ze met een mannelijke collega op reporta ge was. Nadat de mannen opge pakt waren, bleek dat dezelfde groep meerdere malen vrouwen misbruikte op dezelfde plek. Slachtoffers in India durven vaak geen aangifte te doen, omdat ze op het politiebureau niet altijd se rieus worden genomen. Na Nirbhaya's dood werd de wet aangepast om de doodstraf voor verkrachters mogelijk te maken. Ook stalking en intimidatie van vrouwen werden duidelijker gede finieerd als strafbaar in de wet. Voor deze delicten zijn speciale snelrechtbanken opgezet. Maar dat zijn er nog te weinig naar de zin van Akhila Singh. „Onze orga nisatie is geen voorstander van de doodstraf. Liever willen we dat dit snelrecht geldt voor elke mis- bruikzaak. Niet alleen voor zaken met een hoog mediaprofiel." Vandaag wordt de straf bekend. Het Indiase publiek ziet de vier mannen het liefst hangen. In het verleden riskeerden alleen de zwaarste terroristen de strop. Sinds december kent de publieke opinie echter geen pardon. -21% complete 17-daagse cruise 23% Cruisen metAIDA: Dubai, Oman, Abu Dhabi Bahrein"" ir WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 'taakstraf 'n publieke opinie India door onze correspondent Devi Boerema I Minister Lilianne Ploumen van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssa menwerking sprak gisteren met Syrische vluchtelingen tijdens een bezoek aan een opvangkamp in Libanon. Volgens Ploumen worstelt Libanon met de grote toestroom aan vluchtelingen, foto Martijn Beekman/ANP AMMAN LONDEN ISLAMABAD BOEKAREST NEW DELHI - Een speciale snelrecht- bank in New Delhi heeft gisteren vier verdachten van de wereld schokkende verkrachtingszaak in de Indiase hoofdstad schuldig be vonden. De hoogte van de straf wordt vandaag bekend. Al DA Cruises: 2249 ,'.2?'CHINA AHtUNES Verlrek dec. t/m mrt. Inclusief: vliegreis, transfers, 15-daagse cruise per 4-sterren AIDAaura o.b.v. semi-all inclusive en citytour door Bangkok. Ga nu voordelig mee op deze prachtige cruise langs dé hoogtepunten van Thailand, Maleisië en Vietnam. Zie stipreizen.nl/cratm Langs prachtige temmln 9-daagse cruise per AIDAdiva Vertrek dec. t/m mrt. IncL: vliegreis, transfers en 8-daagse cruise naar o.a. Dubai, Muscat en Abu Dhabi. Zie stipreizen.nl/cr Sportieve en informele sfeer 'top entertainment 1 'Groot aanbod van (sportieve) excursies Cmirates vnort^houden ÖOe/f OP'line Of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7