TO0S PZC Vakbond FNV komt in actie tegen 'kapotbezuinigen' van economie PZC 66 Als Ibn Ghaldoun dicht moet, gaan we staken en in tenten op het schoolplein slapen IBN CHALDOUN Maak iemand abonnee! 2 IN HET NIEUWS COLOFON De Ibn Ghaldoun-school moet dicht, maar de vraag naar islamitisch middelbaar onderwijs zal blijven. REISVERZEKERING SMARTPHONIE HET MEEST CECUM* PAUL KUSTERS O T: 088-0139995 ROTTERDAM - Op Twitter hebben leerlingen als profielfoto een af beelding van een spandoek met de tekst: 'De trotse studenten van Ibn Ghaldoun'. Op het school plein schreeuwen ze het uit: 'Ibn Ghaldoun moet blijven'. „En als dat niet gebeurt, gaan we staken en in tenten op het schoolplein slapen", zegt leerlinge Saramira (16), omringd door vriendinnen. Want de Onderwijsinspectie kan wel zeggen dat het een slechte school is en de staatssecretaris kan wel besluiten vanaf novem ber geen geld meer te geven, de leerlingen zijn mordicus tegen de sluiting van hun islamitische school. Daar doet ook de grootste examenfraude in de Nederlandse geschiedenis niets aan af. Op het schoolplein in Rotterdam- Zuid zijn ze strijdbaar. „Dit is mijn tweede huis", zegt een jon gen. Saramira: „Op deze school voelen wij ons thuis. Hier doet niemand moeilijk over hoofddoek jes of lange rokken. Hier behande len we elkaar met respect." De is lam is belangrijk op de school. Een nieuwsbrief begint met 'Alle lof zij Allah, de Heer der werel den'. Vmbo-scholiere Saramira komt elke dag vanuit Den Haag naar Rotterdam, speciaal voor Ibn Ghaldoun, de enige islamitische middelbare school van Neder land. Een kwart van de leerlingen komt van buiten Rotterdam. Om dat hun ouders heel bewust kie zen voor islamitisch onderwijs. Net zoals gereformeerde leerlin gen vaak van heinde en ver naar gereformeerde middelbare scho len 'met Gods woord' komen. „Het aantal islamitische basisscho len in Nederland stijgt steeds ver der. Er zijn er nu 43, volgend jaar 46 of 47. Dan is het logisch dat ook de vraag naar islamitisch mid delbaar onderwijs stijgt", zegt Ze- ki Arslan, onderwijscoördinator bij Forum, instituut voor multi culturele vraagstukken. Arslan ziet daarmee een nieuwe zuil in het onderwijs: een islamitische, naast de al bestaande openbare, christelijke en gereformeerde. In dat nieuwe zit volgens hem direct een verklaring van het falen van de islamitische middelbare scho len tot nu toe (in 2011 moest een school in Amsterdam ook sluiten vanwege aanhoudende proble men). „Toen er voor het eerst reli gieuze scholen kwamen in Neder land, hebben die ook opstartpro blemen gehad. Dat geldt nu voor islamitische scholen: het is een leerproces, je moet zorgen dat je goede mensen hebt die dit kun nen opzetten. Daarom moeten ze nu niet overhaast een nieuwe school opzetten, maar eerst goed bestuderen wat er fout is gegaan." Als er dan een nieuwe islamiti sche middelbare school komt, kan dat ook goed zijn voor de integra tie van moslims in Nederland, stelt onderwijssocioloog Jaap Dronkers. Hij becijferde dat leer lingen op islamitische basisscho len relatief vaak goede cito-scores halen. Als dat wordt voortgezet op een middelbare school kan het leiden tot waardevolle deelname aan de Nederlandse maatschappij. Geert Wilders (PW) ziet dat heel anders. „Geweldig dat Ibn Ghal- dounschool dicht moet. Nu de rest van de islamofascistische scholen nog. Hoe minder islam in ons mooie land hoe beter!", twit- terde hij. Die tweet heeft ook het schoolplein bereikt. Saramira, boos: „Dat is zo respectloos." DEN haag - Het sociaal akkoord dat vakbonden en werkgevers met het kabinet hebben gesloten hangt aan een zijden draadje. Vak bond FNV dreigt het akkoord op te zeggen als het kabinet op Prins jesdag 'de fundamenten van die afspraak onderuit haalt', zoals de nullijn voor ambtenaren. De vakbond houdt op 30 novem ber een landelijke protestactie te gen de kabinetsplannen. Volgens FNV-voorzitter Ton Heerts zijn de effecten van de zes miljard eu ro aan bezuinigingen te heftig. „Het is nu tijd om te investeren, niet om de economie verder ka pot te bezuinigen", aldus de voor zitter. „Er moet niet gesloopt, maar gebouwd worden." De FNV uitte eerder ook al scher pe kritiek op de bezuinigingsplan nen. Tot nog toe leidde de kritiek alleen tot uitstel van enkele onder delen, maar nog niet tot afstel. De vakbond heeft ook grote moeite FNV dreigt akkoord op te zeggen als kabinet op Prins jesdag 'de fundamenten van afspraken onderuit haalt' met de 'schrijnende effecten' van de bezuinigingen op voorzienin gen voor chronisch zieken en ge handicapten. Verder moet het pensioenvoorstel dat nu in de Eer ste Kamer ligt, worden aangepast. Voor het kabinet zijn de afspra ken met de sociale partners een belangrijk instrument om plan nen door de Kamer te krijgen. Als de FNV het akkoord opzegt, wordt het voor de ministers een nog grotere klus om een meerder heid in het parlement, en met na me in de Eerste Kamer, te beha len. Minister Asscher (Sociale Za ken) wilde nog niet reageren op de kritiek van de FNV. iïi Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 www.pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via- www.pzc.nl/service. U ontvangt een toegangscode voor de E-paper. De krant wordt niet meer nabezorgd. U ontvangt restitutie. Vragen? Wijziging van uw adresgege vens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 u) Toets 2: informatie over uw abonnement of abonneevoordeel Toets 3: informatie over onze digitale pro ducten Maandag-vrijdag: 07.00 - 17.00 uur Zaterdag: 07.30 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor-een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 27,50 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee "Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. TOO!. HEMK O» *-»V— www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Op deze school door Cyril Rosman Saramira (16), scholiere Leerlingen van Ibn Ghaldoun giste ren op het schoolplein. Ze zijn te gen de sluiting van hun school waar islamitisch onderwijs wordt gegeven, foto Peter Hilz door Sandra Donker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70