FamilieVoordeel 1 Or korting op elk extra abonnement 37.50 Zaamslagse graven in beeld gebracht Bouw wijk Wittebrug Hulst vandaag van start 22 ZEEUWS-VLAANDEREN a o kpn winkel kpn.com 0800 0115 Eerlijker dan vooraf betalen, vindt Hulst. Exact tijdstip van invoeren 'mobiel parkeren' is nog niet bekend. /mnd' /mna 1 v- Onbeperkt belten/sms'en 2000 MB met AG, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Sony Xperia Z Nu eenmalig €19,- Alles-in-I Mobiel Standaard Onbeperkt beüen/sms'en 2000 MB met AG, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Zowel vanuit de middenstand als vanuit bezoekerskringen van Hulst is er een grote wens om ge bruik te kunnen maken van deze voorziening. De gemeente zelf hoopt met de invoering van 'mo biel parkeren' een forse investe ring in de huidige apparatuur te kunnen ontlopen. Met ingang van 2015 verdwijnt de chipknip. Als de gemeente alle automaten moet laten aanpassen van chipknip naar pin kost dat minstens 150.000 euro. „Door het invoeren van mobiel parkeren en het even tueel toekomstig succes kan moge lijkerwijs een grote extra investe ring in een pin-voorziening wor den bespaard", schrijft wethouder Clen de Kraker aan de gemeente raad. Veel gemeenten waar mo biel parkeren al een tijdje loopt, halen een deel van hun automa ten weg. Of dat in Hulst ook kan, zal volgens De Kraker afhankelijk zijn van het succes. Dan moet on geveer een derde van de parkeer- gelden binnengehaald worden via mobiel parkeren. De eenmalige introductiekosten worden becijferd op 4700 euro. Daar komt nog een jaarlijks be drag van 600 euro bij voor de aan passing van de handterminals van de parkeerwachters. Ook moet de gemeente geld afdragen aan de drie providers waarmee men in zee wil gaan. Op basis van de erva ringscijfers van de providers is de verwachting dat de eerste vijf jaar maximaal twintig procent van de bezoekers gebruik zal maken van mobiel parkeren. In dat geval zou den de kosten voor de gemeente ongeveer 5000 euro bedragen. De afgelopen periode is het ter rein van de voormalige hockeyvel den langs de Grote Kreekweg bouwrijp gemaakt. In totaal ko men er 79 woningen van verschil lende types in de 'witte wijk', die in meerdere fasen gebouwd wor den. Vandaag start de eerste fase en die behelst de bouw van 34 wo ningen, waarvan de eerste zestien nu aan de beurt zijn. Tien daar van zijn verkocht en op twee an dere rust een optie. Van Damme zal om 16.00 uur de symbolische eerste paal 'slaan' van Wittebrug. Vervolgens gaat het gezelschap op scooters een tochtje maken door de toekomstige wijk. Tlissen 17.00 en 19.00 uur is het voor alle belangstellenden moge lijk het bouwterrein te komen be zichtigen en te kijken hoe bijvoor beeld de verkaveling is ingedeeld. Inmiddels is ook de verkoop ge start van de appartementen in wijk Wittebrug. In eerste instan tie gaat het om een gebouw met 24 appartementen aan de rand van de wijk. Het project leeft in Zaamslag. Za gras hield onlangs een bijeen komst waar meer dan vijftig men sen kwamen luisteren, onder an deren naar David Scheele. Hij is afkomstig uit Hendrik Ido Am bacht en pleitte begin dit jaar voor behoud van oude graven in Zaamslag die een culturele waar de hebben. Scheele kwam hier mee, omdat vele van zijn naamge noten in Zaamslag begraven lig gen en hij veel interesse heeft in oude graven. Het pleidooi van David Scheele wekte sympathie, maar tot uitvoe ring zal het niet komen. Vandaar dat er is gekozen voor een andere manier om de graven vast te leg gen. Een aantal dorpsbewoners heeft zich verenigd in Zagras. Op het oude gedeelte van de begraaf plaats van Zaamslag hebben zij de grafzerken stuk voor stuk schoon gemaakt. Vervolgens is elke steen één of meer keren gefotografeerd. Ook zijn de teksten op de zerken overgenomen. Bij bezoeken aan de Zaamslagse begraafplaats trof het Scheele dat de stenen zo eenvoudig zijn. De sobere levensstijl van de van origi ne hervormde en gereformeerde inwoners van Zaamslag laat zich erin lezen. Scheele zei daarover begin dit jaar: „Zulke eenvoud vind je niet in bijvoorbeeld Fries land. Dat is een karakteristiek cul tureel kenmerk." Hoe sober ook, zeker in vergelij king met rooms-katholieke be graafplaatsen, de Zaamslagse graf stenen laten - heeft de werkgroep Zagras ontdekt - meer variatie zien dan verwacht. Ze zijn voor zien van wilgentakken, lauwer kransen, kruisen en ankers. Uit teksten spreekt in een geloof in de opstanding, zoals Ook deze doode zal weer leven. De werkgroep Zagras wil nog dit jaar een boek uitbrengen met een selectie van de foto's en teksten van de grafstenen, de geschiede nis van de begraafplaats en het oude kerkhof rond de kerk op het Plein. Intekenen kan nog tot en met 28 september. Voorinteke naars en sponsors krijgen een ver melding. Wie meer informatie wil, ook over de fotoselectie, kan contact opnemen met Jannie de Putter (0115-431239 of jan.jannie@ de putter.nl). Het initiatief is op tijd genomen. De grafruiming in Zaamslag zal op z'n vroegst in het najaar van 2014 gebeuren. REGIOACENDA AMSUNG Start - the [conversation Samsung Galaxy SA Mini Gratis Alles-in-1 Mobiel Standaard doet 't gewoon Parkeergeld betalen met app en sms door Eugène Verstraeten HULST - Bezoekers van Hulst kun nen binnen afzienbare tijd in het betaald-parkeergebied ook betalen via een 'app' of 'sms'. Via dat tele foonsysteem betalen ze alleen de werkelijke parkeertijd en dat is eer lijker dan vooraf geld in de parkeer automaat gooien. T> Cf HULST - De Hulster wethouder Dia na van Damme geeft vanmiddag het startsein voor de bouw van de nieuwe woonwijk Wittebrug in Hulst. Te ruimen graven op de begraafplaats van Zaamslag. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf ZAAMSLAG - Op termijn zal een aantal graven op de begraafplaats in Zaamslag worden geruimd, zoals op meer begraafplaatsen in de ge meente Terneuzen. Toch zullen ze in Zaamslag niet volledig verdwij nen. Een speciale werkgroep, de werkgroep Zaamslagse Graven Spreken (Zagras), heeft de graven in beeld gebracht. Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 11 SEPTEMBER AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Blaauwe Hoeve, 11.00 uur: Kookgroep; De Lieve, 13.30 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; PHILIPPINE - De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN - De Warande,13.30 uur: Schieting; 20.00 uur: Bijeenkomst KVO; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten bie den, bingo; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Bin go; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rond leiding;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62