Ideeën genoeg voor nieuwe recreatie Hulst laat teugels voor plannen vieren ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Stadhuis HULST - De eerste inloopbijeen komst met tekst en uitleg over de plannen voor de Hedwigepolder in Nieuw-Namen, had best wat reacties opgeleverd. Dat zei woordvoerster Anick Cremers van de Provincie Zeeland die gis termiddag in Hulst een tweede in loopbijeenkomst hield. „De provincie heeft altijd nee ge zegd tegen ontpolderen, maar nu gaat het toch door. Daarom zeg gen we: laat ons er het beste uitha len. Samen met mensen uit de streek." Volgens Anick Cremers zijn er inmiddels redelijk wat ideetjes voor de inrichting van vooral het randgebied binnenge komen. „We willen zoveel moge lijk goede recreatiemogelijkheden scheppen. Zodat straks zoveel mo gelijk mensen van het gebied kun nen genieten. Misschien kan er wel ergens een paviljoen neerge zet worden om maar wat te noe men. Er zijn in ieder geval onder nemers uit de streek die zeggen: hou ons op de hoogte. Dat zullen we na een inventarisatie zeker doen." Zo'n aanvraag hoeft dan niet meer eerst naar de gemeenteraad om een 'verklaring van geen be denkingen', maar burgemeester en wethouders kunnen dan naar eigen goeddunken vergunning ge ven. Dat gaat ook op voor woning bouwprojecten tot maximaal twintig woningen. Een omgevingsvergunning voor het afwijken van het bestem mingsplan kan volgens de wet al leen worden verleend als de ge meenteraad een verklaring van geen bedenkingen heeft afgege ven. Dat moet niet één maar twee keer. Als de raad zo'n verklaring geeft moet het hele plan zes we ken ter inzage worden gelegd. Ge durende die termijn kunnen be zwaren worden ingediend. Daar na buigt de raad zich over even tuele zienswijzen en geeft dan vervolgens wel of geen definitie ve verklaring van geen bezwaar. Inmiddels is er dan wel een aan tal maanden verstreken. De raad kan zelf besluiten om in een aantal gevallen de bevoegd heid bij B en W te leggen. Er is vo rig jaar zo'n lijstje gemaakt, maar nu blijkt dat er toch nog veel plan nen, die nauwelijks of geen ruim telijke impact hebben, aan de raad moeten worden voorgelegd. Dat heeft voor initiatiefnemers tot gevolg dat procedures aanzien lijk meer tijd in beslag nemen. B en W stellen nu voor het lijstje opnieuw aan te passen. Voortaan worden alleen nog maar zaken die planologische gevolgen heb ben aan de gemeenteraad voorge legd. Het voorstel is met enige argwaan ontvangen door de ondernemers vereniging Hulst Vestingstad. Voorzitter Ed Peerbolte vroeg zich in de commissie Ruimte af of daarmee via een omweg toch vestiging van winkels in het om streden tussengebied tussen Mor- res en de binnenstad mogelijk wordt gemaakt. De discussie gaat er over of in het gebied ook win kels kleiner dan ïooo vierkante meter gevestigd mogen worden. Maar die discussie heeft volgens het college niets met het voorstel te maken. „We doen dit om het de burgers gemakkelijker te ma ken", aldus wethouder Diana van Damme. Wethouder Adri Totté: „Het college gaat dit echt niet als achterdeur gebruiken, na alle dis cussie. Gek zijn we nog niet." Tlinnel uren dicht door auto-ongeluk De Westerscheldetunnel is dinsdagmiddag ongeveer an derhalf uur dicht geweest tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. Een auto mobilist die al uit de tunnel was, reed rond half één op de tunnelweg bij Borssele te gen de vangrail in de mid denberm aan. Voorzover be kend raakte niemand ge wond. Het schoonmaken van het wegdek duurde tot twee uur. Kilometerslange files waren het gevolg. Rommelmarkt in Den Dullaert Hulst In Den Dullaert in Hulst is zaterdag de eerste rommel markt van het nieuwe sei zoen. Inschrijven voor deel name kan niet meer, want al le plaatsen zijn gereser veerd. De rommelmarkt is van 9.00 tot 15.00 uur en de toegang is gratis. Grootkoor Zeeland zingt in Grote Kerk Het Grootkoor Zeeland, met 150 leden uit de hele provin cie, houdt vrijdag vanaf 20.00 uur een concert in de Grote Kerk. The Martin Mans Formation, 20 goed ge trainde zangers, leveren de solisten voor diverse num mers. Grootkoor en Forma tion zingen koorwerken, mu sical- en operaffagmenten. Hoogstamfruitdag bij de Morelleput Landschapsbeheer Zeeland houdt vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur hoogstamfruitdag bij B B In de Morelleput. Mensen kunnen appels en peren laten persen in de Mo- bipers, oude fruitrassen van eigen bomen laten benoe men en een rondleiding vol gen om 11.00 of 14.30 uur. Tentoonstelling Jennie Ekkebus In de Passerelle van het stad huis in Terneuzen loopt nog tot en met 21 oktober de ex positie Gebaande Signale van Jennie Ekkebus. Ze laat objecten van industrieel touw en een collectie zeer fragiel keramiek zien. De werken zijn geïnspireerd op haar eigen levensloop. Ontmoetingsgroep mantelzorgers In Terneuzen begint de ge meente morgen, donderdag, een ontmoetingsgroep voor mantelzorgers. Er zijn zes bijeenkomsten voor belang stellenden, telkens van 13.30 tot 15.30 uur in het gemeen tehuis. Aanmelden via info@aan-z.eu of 0115-563015. Deelname aan de ontmoe tingsgroep is gratis. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 absoluut niet op! Magda de Feijter van Red onze Polders overhandigt burgemeester Jan-Frans Mulder een brief om de gemeente Hulst een hart onder de riem te steken in de strijd „om onze en uw dierbare Hertogin Hedwigepolder" droog te houden, foto's Mark Neelemans door Romain van Damme door Eugène Verstraeten HULST - Wie in Hulst in strijd met het bestemmingsplan een winkel, horecabedrijf of ander zakenpand wil bouwen of uitbreiden tot maxi maal 1000 vierkante meter kan straks sneller een omgevingsver gunning op zak hebben. BORSSELE HULST TERNEUZEN NIEUWVLIET TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61