ZEEUWS-VLAANDEREN - 7 J ij**» N61 open tijdens aansluiting Ruiten kapot bij almanak van rondweg Schoondijke jongerencentrum 'Red onze Polders' stapt naar de politie om aangifte te doen van een dreigend milieudelict. In de Hedwigepolder. www.pzc.nl/opmerkelijk Video: Labradorpuppy helpt bij opvoeden cheeta's Nieuwe kotter luidt nieuw tijdperk in voor Loodswezenx Rafael Nadal bewijst weer terug te zijn HULST - De Stichting Red onze Pol ders doet binnenkort aangifte van een dreigend milieudelict in de Hedwigepolder. „Deze polder zal door het Rijksinpassingsplan ver vuild worden met slib dat boven de normen vervuild is met giftige stoffen die DNA beschadigen en/of kankerverwekkend zijn." De beschuldigende vinger wijst naar de Nederlandse overheid die na jaren soebatten over de Hedwi gepolder enkele maanden geleden de knoop doorhakte. De Hedwige polder wordt deels onder water gezet. Tot groot verdriet van de ve le tegenstanders die zich gister middag in een kletsnat Hulst ver zamelden op de Markt. Om er het Rijksinpassingsplan te verbran den. „De fik erin, want van dat plan deugt helemaal niets", ver woordde een als altijd strijdbare Magda de Feijter van de stichting Red onze Polders. Leendert van Melle van de stichting had verte genwoordigers van de provincie toen al laten weten dat er aangifte wordt gedaan. „Er worden belang rijke onderzoeken genegeerd", zei Van Melle. „Onze zorgen komen niet zomaar uit de lucht vallen. Wij baseren ons op informatie uit de milieueffectrapportage die ui teraard verplicht is." Het leverde enigszins verbaasde gezichten op bij Dik Kruis en Eva Haverkorn van de provincie Zee land die de Hedwigepolder in hun portefeuille hebben. „Al in 2010 is er een rapport verschenen waarin staat dat alles binnen de normen blijft. Bovendien is de kwaliteit van het Westerschelde- water de laatste tijd aanzienlijk verbeterd. In het water zitten trou wens altijd metalen en andere stoffen. Maar als alles binnen de normen blijft, kan dat geen kwaad en lopen, mensen, dieren en planten geen gevaar." De provinciemedewerkers waren naar Hulst gekomen om tekst en uitleg te geven tijdens een zogehe ten inloopbijeenkomst over het Rijksinpassingsplan voor de Hedwigepolder. De tweede bij eenkomst. Eerder was er in Nieuw-Namen een inloopbijeen komst. „We blijven ons verzet ten", vertelde Magda de Feijter die iedereen opriep het bijna 7000 pagina's tellend plan in twee vuurkorven te gooien. Daarnaast konden de tegenstan ders een verkorte zienswijze on dertekenen. De Feijter: „Het is de bedoeling om die later in Middel burg aan te bieden aan de provin cie. Dat zullen er veel zijn, want er zijn nog altijd veel tegenstan ders die het verschrikkelijk vin den dat de Hedwigepolder onder water wordt gezet." De Feijter zei tevreden te zijn met de opkomst in Hulst. Onge veer twintig tractoren stonden voor het stadhuis van Hulst. Als eerbetoon aan de polder waar dankzij de regen niet gewerkt kon worden. „Natuurlijk scheelt dat. Vergeet niet dat we alles in onze vrije tijd moeten doen en dat de Vogelbescherming die voor ont- polderen -is, alle tijd heeft." SCHOONDIJKE - De N6i tussen IJzendijke en Schoondijke wordt toch niet afgesloten om de rond weg Schoondijke aan te sluiten op de bestaande N6i. Het inzetten van verkeerslichten volstaat, vindt Rijkswaterstaat. Dat ge beurt donderdag en vrijdag tus sen 9.00 en 16.00 uur. Het gaat om een tijdelijke situatie: de defi nitieve aansluiting vindt plaats als de N61 richting IJzendijke ook is aangepakt. Vrijdagavond wordt een laatste veiligheidscontrole uit gevoerd. Als daarbij blijkt dat aan alle eisen is voldaan, gaat de rond weg maandag open. Zo niet, dan wordt het later. OOSTBURC - De politie zoekt getui gen van vernielingen aan scholie rencentrum Time Out aan de To- renweidelaan in Oostburg. Daar werden afgelopen weekeinde rui ten vernield, zo werd maandag ontdekt. Dat moet tussen zater dag 10.00 uur en maandag 9.00 uur zijn gebeurd. Getuigen kun nen zich melden via 0800-8844. 'Door Eendrachtig Samenwerken Profiteren Allen Regelmatig', da's wat 'De Spar' betekent. En dat 'Al- di' komt van Albrecht Discount, weet oma Matty uit Wissenkerke ook. En dat Attent een galante ver wijzing is naar aandachtige dienst verlening. Het kwam allemaal voor bij in de hoogst actuele supermarkt- discussie die kleindochter Guusje (4) met haar oma voerde. Maar de C van C1000, daar kwam oma niet uit. Het Romeinse cijfer 100? Nee, Operatie Calculatie 1000, vond oma uit. Guusje adopteerde dat begrip soepel als 'een boel'. Wijzend naar een bloeiend veld riep ze: 'Kijk eens hoeveel bloemen daar! Wel C1000!" PZC WOENSDAG 11 september 2013 ZEELAND SPORT Vurig pleidooi op Hulster Markt door Romain van Damme pagina 20 en 21: „We geven absoluut niet op" I Actievoerders tegen de ontpoldering van de Hedwige gooien uit protest het Rijksinpassingsplan in vuurkorven op de Markt in Hulst, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57