Euterpe centraal punt Monumenten Borsele FamilieVoordeel lOr korting op elk extra abonnement Goed bezette Veerse Meer Sloepenrace 22 BEVELANDEN en THOLEN BEZUINIGINGEN Beheerder van Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder verzet zich tegen sluiting van voorziening. kpri Files na ongeluk in de tunnel Zeilrace om de Veerse Meer Cup Keukens kopen alleen in Goes Veiliger fietspad Kortgene-Colijn kpn winkel kpn.com 0800 0115 ANNA JACOBAPOLDER - Het dorps huis in Anna lacobapolder moet blijven bestaan. Die noodkreet stuurt beheerder Nelleke Korte- kaas naar de leden van de gemeen teraad. Volgens haar is het idee om de dorpshuisfunctie elders on der te brengen overduidelijk ach ter een bureau bedacht. „Er zijn helemaal geen alternatieve loca ties in Anna Jacobapolder." In het bezuinigingsvoorstel van burgemeester en wethouders, waar de raad morgen een besluit over neemt, is de sluiting van de dorpshuizen in Anna Jacobapol der, Stavenisse en Poortvliet opge nomen. Door de dorpshuisfunctie in een ander gebouw onder te brengen, denkt het college de kos ten flink te verlagen. Volgens Kor- tekaas zijn er in Anna Jacobapol der helemaal geen alternatieven. „In de pastorie kunnen maar vijf tien mensen", zegt ze. „De kerk komt nota bene naar het dorps huis voor bepaalde dingen." Ook de hal van de school is vol gens de beheerder om meerdere reden niet geschikt voor de dorps huisfunctie. Deze aula zou even eens te weinig ruimte bieden en bovendien is er geen professione le keuken. „Ik acht een school ook geen geschikte locatie voor bij voorbeeld uitvaarten", stelt Korte- kaas. „En ik denk niet dat ze er blij zijn met bijvoorbeeld de mei den van Technika Tien, die toch best wat rommel maken." Kortekaas zegt dat de mogelijke sluiting voor aardig wat beroering heeft gezorgd in het ongeveer vierhonderd inwoners tellende dorp. „De mensen vragen mij dit tegen te houden. Ze snappen niet dat de gemeente een volwaardig dorpshuis bouwt en dat vijfjaar later alweer wil sluiten." De beheerder overhandigde vori ge week ruim tweehonderd in al lerijl opgehaalde handtekeningen van bezorgde dorpsbewoners aan de voorzitter van de commissie bestuurszaken. Ze sprak ook in tij dens deze vergadering. Daar kijkt ze met gemengde gevoelens op te rug. „Achteraf vond ik dat ik mis schien iets feller had moeten zijn, maar ik was ontzettend zenuw achtig. Ik stond te trillen als een rietje. Op een gegeven moment vroeg één van de raadsleden aan mij hoeveel uur per week het dorpshuis nou precies bezet is, maar daar was ik helemaal niet op voorbereid. Ik kon daar geen goed antwoord op geven." Volgens Kortekaas wordt het dorpshuis over het algemeen goed gebruikt. Gymles voor de on derbouw, biljarten, kinderrestau rant en het eten voor alleenstaan den zijn slechts een paar van de activiteiten die in het gebouw aan de Langeweg plaatsvinden. Ver der worden er regelmatig recep ties gehouden of verjaardagen ge vierd. „Ik ben nu drieënhalf jaar beheerder en sinds die tijd is het gebruik steeds toegenomen." Kortekaas zegt het jammer te vin den dat zij zelf geen activiteiten kan ontplooien. Dat mag van de gemeente alleen van anderen uit gaan. De beheerder zorgt uitslui tend voor de beschikbaarheid van de ruimte en doet de catering. „Ik zou zelf ook dolgraag eens een ac tiviteit opzetten, een bingomid dag bijvoorbeeld. Daarmee zou het gebruik van het dorpshuis al leen maar toenemen." Zoals gezegd staan ook twee ande re dorpshuizen op de nominatie om te worden gesloten. Beheer der Joke van de Pol van De Stove in Stavenisse wil daar nog niet op reageren. „Ik heb volgende week een gesprek met de gemeente en wil daar niet op vooruit lopen. Ik word er wel over aangesproken door inwoners. Dan zeg ik maar dat we in elk geval de komende vijfjaar nog niet dicht gaan." Het thema van de editie 2013 is Macht en Pracht. De versieringen in huizen, kerken, tuinen, voor werpen en kleding vertellen er ook over. Centraal informatie punt in de gemeente Borsele is het clubgebouw van Euterpe in Heinkenszand. Hier kunnen de belangstellenden terecht voor vra gen. Het clubgebouw is ook het startpunt van een wandelexcur sie. Binnen zijn tentoonstellingen over tuinen en over de geschiede nis van de buitenplaatsen. Verder is er een wandelroute spe ciaal voor kinderen. Activiteiten zijn er bij verschillende monu menten in heel Borsele. Het gaat met name om exposities van bij voorbeeld kunstwerken. De activiteiten staan in de algeme ne folder die het comité Open Mo numenten Dag Borsele speciaal voor dit weekeinde heeft uitgege ven. Deze folder is te downloaden via de website van de gemeente Borsele. conversation Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen,>'sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- AUes-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt betlen/sms'en 4 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou De start en finish liggen in de monding van het havenkanaal van Kortgene, bij camping De Paardekreek. De route voert langs de vluchthaven Geersdijk. De roeiers keren rond de Zandkreek- plaat, even voor De Piet, voor het ronden van de Schelphoekplaat en de terugtocht naar de jachtha ven van Wolphaartsdijk, waar de eindsprint begint. De roeiteams starten vanaf 13.30 uur twee aan twee, steeds een paar minuten na elkaar. Er wordt BORSSELE - De Westerscheldetun- nel is dinsdagmiddag ongeveer an derhalf uur dicht geweest tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Be veland na een eenzijdig ongeluk. Een automobilist die al uit de oos telijke tunnelbuis was, reed rond half één op de tunnelweg bij Bors- sele tegen de vangrail in de mid denberm aan. Voorzover bekend raakte er bij het ongeluk niemand gewond maar de ravage was groot. Het schoonmaken van het wegdek duurde tot twee uur. Kilo meterslange files waren het ge volg. geroeid om de winst in de hoofd klasse van de Federatie Sloep roeien Nederland en voor de eer ste, tweede en derde klasse voor herenteams. De race wordt 's avonds afgeslo ten met een avondvlootschouw: de sloepen met versiering, verlich ting en uitbundig uitgedoste be manning door het havenkanaal en een rondje over het Veerse Meer vanaf 21.00 uur. Het thema is dit jaar Oktoberfest: bratwurst, biergarten, burschen en dirndl. Een jury - geplukt uit het publiek - beloont de ploeg met het meest creatieve voorkomen. De omstandigheden voor de edi tie 2014 lijken sportief te worden: 20 graden Celsius met af en toe een bui en een zuidwesten wind kracht 4. KORTGENE - Watersportvereniging Kortgene is zondag 29 september gastheer voor de Veerse Meer Cup-zeilrace, ook wel de Veerse Meer Bokaal. Een vloot van kleine zeilbootjes, Valken en Ynglings, met teams van drie personen aan boord, zeilt in vier races over het Veerse Meer. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking bij camping De Paardekreek in Kortgene. Er zijn Valken beschikbaar voor snelle inschrijvers. Aanmelden kan tot 22 september. kapelle - Grote spullen die men sen maar eens in de zoveel tijd ko pen, zoals keukens en meubels, mogen niet op de bedrijventerrei nen in Kapelle worden verkocht. Gedeputeerde staten stellen in een reactie op de Kapelse Struc tuurvisie dat dat soort artikelen al leen in het Marconigebied in Goes mogen worden verhandeld. Kapelle had in de Structuurvisie plaats gemaakt op de bedrijventer reinen voor dergelijke handel. GS schrijven de gemeente ook dat uitbreiding van glastuinbouw in de Willem Annapolder er niet in zit. Nieuwe glastuinbouw gaat eerst naar de Kanaalzone en die is nog bij lange na niet vol. WISSENKERKE - Waterschap Schel- destromen wil over drie jaar nieu we fietspaden aanleggen tussen Kortgene en Colijnsplaat en van de bushalte Noordlangeweg en De Tol aan de Deltaweg. In 2017 moeten die klaar zijn. De gemeen te Noord-Beveland heeft toege zegd daar 150.000 euro aan mee te betalen. Het Waterschap en de ge meente werken samen aan veilige re fietsroutes tussen de Noord-Be- velandse dorpen om fiets- en au toverkeer over de dijkwegen beter te scheiden. Deze zomer werd de fietsroute tussen Kamperland en Wissenkerke compleet, eerder al die tussen Geersdijk en Wissen kerke. De gemeente heeft ook toe gezegd bij de provincie een be roep te doen op de Brede Doeluit kering Verkeer en Vervoer. ^SAMSUNG 'Dorpshuis door Rob Paardekam door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De macht van de 'belangrijke mensen' in de gemeen te Borsele is zaterdag en zondag te rug te vinden bij de deelnemers aan de Borselse Open Monumen tendag. doet 't gewoon door Claudia Sondervan KORTGENE - De veertiende Veerse Meer Sloepenrace, zaterdag 14 sep tember, kent een goed bezet deel nemersveld. Er komen 34 sloepen aan de startlijn voor de race van ze ventien kilometer over de lengte van het Veerse Meer. www.veersemeerrace.nl www.veersemeercup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54