Dagbladbezorger PZC Wolphaartsdijk Realisatie wandelnetwerk Ringen voor plasticafval 66 Het zou verboden moeten zijn om roofvogels te houden zonder ermee te werken naar een bijbaan? ...voor een kleurrijk voorjaar... BEVELANDEN en THOLEN 21 Trek moet ze hebben, geen honger en ook geen volle maag. Pas met trek kan Jord Jamai laten vliegen. Brand na inslag OP ZOEK E HOUTERMAN intratuin De eerste stappen voor een wandelnetwerk in Tholen wor den deze maand tijdens de startbijeenkomst gezet. Het gaat om de tot standkoming van een wandelnetwerk van 75 kilometer met bewegwijzering en voorzieningen op het noor delijke gedeelte van Tholen en Sint-Philipsland. De startbij eenkomst voor de realisatie van het wandelnetwerk is op 26 september van 19.00 uur tot 22.00 uur in het gemeentehuis in Tholen. Alle inwoners die aan het project mee willen wer ken kunnen zich voor maan dag 23 september aanmelden. wemeldince - Buteo Jamaicensis is de officiële naam, maar Jord Feijtel heeft er Jamai van ge maakt. „Eigenlijk in de veronder stelling dat ze een mannetje was, want als mannetje hebben ze haar drie jaar geleden aan mij ver kocht. Ze was toen een maand of zeven, nog in haar jeugdkleed. In middels is ze zo groot, dat ze wel een vrouwtje moet zijn. Bij een roodstaartbuizerd zijn de vrouw tjes aanmerkelijk groter dan de mannetjes." Jord mag dan nog maar vijftien zijn, hij heeft Jamai gedurende drie jaar zo getraind dat ze altijd bij hem terugkomt. Al vanaf klein ventje is Jord gefas cineerd door vogels. Kippen, gan zen, een tamme kraai: hij ver zorgt ze allemaal in hokken en rennen achter het huis in Wemel- dinge. „Op een gegeven moment kwam hier een man in de buurt wonen, die roofvogels hield en bij hem heb ik het virus gekregen. Ik ben er alles over gaan lezen en drie jaar geleden heb ik lamai ge kocht. Ze is gevangenschap ge kweekt. Ik heb er bewust voor ge kozen om haar niet als kuiken te kopen, want dan gaan de vogels heel erg schreeuwen. Je blijft dan de opvoeder, die ze voortdurend roepen. Met Jamai heb ik daar geen last van. Ze is gelukkig in haar hok en met haar dieet van eendagkuikens." „Een hobby", zegt Jord met over tuiging, „dat is het en dat zal het blijven. Om professioneel aan de slag te gaan, heb je meer vogels nodig en er is helemaal geen markt voor. Er zijn al profs ge noeg." Toch heeft Jord, nu in Ha- vo-4, voor een B-pakket gekozen, want in de richting van de biolo gie zou zijn beroepskeuze wei eens kunnen gaan. Jagen doet hij niet met Jamai. „Al leen verjagen. In de boomgaard van mijn ouders laat ik lamai, als de peren zacht zijn, door de rijen vliegen. Alle vogels zijn dan met een vertrokken." Telkens als lord Jamai meeneemt voor een rondje, moet de vogel worden gewogen. „Ze moet trek hebben, geen honger. Als ze hon ger heeft, is ze te zwak om te vlie gen en heeft ze de buik volgege ten, wil ze helemaal niet vliegen." Sinds kort heeft lord ook nog een slechtvalk, maar die moet nog veel leren. „Het is een moeilijke vogel om af te richten, maar wel de snelste op de wereld: meer dan 300 kilometer per uur kan hij ha len." Het bezit van een roofvogel geeft verantwoordelijkheid, vindt Jord. „Je moet natuurlijk alle papieren hebben en er goed voor zorgen, maar eigenlijk zou het verboden moeten zijn zo'n beest alleen maar in een hok te houden. Ze moeten kunnen werken, dat wil len ze graag." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl In de omgeving van enkele woonzorgcomplexen gaat de gemeente Tholen als proef tien 'kroonringen' aanbrengen op lantaarnpalen. De kroonring is een soort ring om een lantaarn paal die het eenvoudig maakt om zakken met plastic afval vast te binden en zo te voorko men dat ze wegwaaien. De kroonringen zijn bevestigd aan lantaarnpalen in de omgeving van De Vliethof en Dalemhof in Tholen en Maartenshof in Sint-Maartensdi j k. Diverse inwoners uit de omge ving hadden namelijk geklaagd over de wegwaaiende zakken. Containers verplaatst naar Havenplein In verband met de verbouwing van de supermarkt in de Spui straat in Sint-Annaland zijn de twee glasbakken en de kleding- container verplaatst. De containers staan nu tijdelijk op het Havenplein. Zodra de werkzaamheden aan de super markt afgerond zijn, worden de containers teruggeplaatst op de Spuistraat. Wandelen met 'Elke stap telt' Het wandelproject 'Elke stapt telt" gaat in oktober van start in Kapelle. Het project is vooral gericht op de minder ervaren wandelaars. Elke deelnemer werkt op zijn of haar eigen ni veau aan de conditie. Inwoners uit de gemeente Kapelle kun nen zich tot 19 september aan melden voor het project via martine.westveer@kapelle.nl In een huis in Colijnsplaat is dins dagochtend rond zes uur brand uitgebroken na een bliksemin slag. Door de inslag raakte de ka- bel-tv en telefonie in de omge ving verstoord. S-GRAVENPOlOfR 0.113-311221 WWW. AJ HOUTERMAN NI Tulpenmix Inhoud 100 bollen per zak, extra dikke bollen. Per zak 14?* Intratuin Koudekerk® Galgeweg 5. 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nt WGGGNGR Media Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 THOLEN j agen met J amai THOLEN door Mieke van der Jagt Jord Feijtel (15) uit Wemeldinge met Jamai (4). Jord heeft Jamai zelf afgericht, niet om te jagen, maar om vogels te verjagen. foto Marcelle Davidse Jord Feijtel SINT-ANNALAND KAPELLE De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53