'Yab Yum verlichting' is doorn in oog van buur FamilieVoordeel I 10r korting op elk extra abonnement Van ZIerik tot Zee gevierd op fiets 22 SCHOUWEN-DUIVELAND 'Strand De Punt wordt bewust niet opgeruimd' kpri winkel kpn.com 0800 0115 Het Welzijnshuis Schouwen-Dui veland is failliet. Kinderopvang Koos houdt de deuren nog even open. De Pvd A-fractievoorzitter ver wonderde zich tijdens een lande lijke opruimactie van haar partij dat het zuidelijkste stukje Noord zeestrand van Schouwen geen af valbakken te vinden zijn. In de raadscommissie vroeg ze Verse put om opheldering. Volgens hem heeft de gemeente op dit stuk strand bewust geen bakken geplaatst en maken de .tractoren hier ook niet schoon. Vanwege de nabijheid van de stormvloedkering staat er een ster ke stroming en is het gevaarlijk om te zwemmen. Bovendien wordt een deel van het strand ge bruikt als zeewierdepot. Al met al geen ideale omstandigheden voor recreatie. Door afvalbakken achter wege te laten, wil de gemeente dit dan ook bewust ontmoedigen, legde Verseput uit. Gisteren werd in de commissie be zwaarschriften het bezwaar be handeld dat ze had aangetekend tegen het feit dat het college van B en W haar buurman een omge vingsgunning heeft verleend voor het aanbrengen van verlichting op de voorgevel van zijn monu mentale pand. Toen ze vorig jaar in augustus terugkwam van een vakantie merkte ze de verlichting tot haar verbazing op. Haar buur man had die aangebracht zonder daarvoor een vergunning te heb ben aangevraagd. Nadat de ge meente hem sommeerde dit als nog te doen, werd de vergunning in juli van dit jaar door B en W goedgekeurd. Tot onvrede van Ver schoor, die vindt dat de gemeente het er te snel doorheen gejaagd heeft. Ze liet een contra-expertise uitvoeren door architectenbureau de Steunbeer en presenteerde dat gisteren aan de bezwaarcommis- /mnd* BURGH-HAAMSTEDE - Tijdêns de Oosterscheldeweek op donderdag 12 september wordt een fietstocht langs de zuidkust van Schouwen gehouden ter afsluiting van het project Van Zierik tot Zee. Dit project diende om de beleef- baarheid en eigenheid van Schou- wen-Duiveland te versterken voor inwoners en toeristen. Zo zijn onder meer verschillende en trees langs de kust gerealiseerd. De fietstocht is een initiatief van Natuurmonumenten, Staatsbosbe heer en Recron. Vertrek- en eind punt is Golfclub Molenberg in Burgh-Haamstede. Er wordt een route van 25 kilometer gefietst. Aanmelden kan via Paul Begijn: telefonisch via 0113-644044 of p.begijn@natuurmonumenten.nl. komt." Ondertussen wordt beke ken hoe op de langere termijn een oplossing kan worden gebo den. De curator verwacht voor het eind van deze maand duide lijkheid te hebben. Wat de welzijnstaken van het Welzijnshuis betreft wordt van daag (woensdag) overlegd met de gemeente Schouwen-Duiveland, die daarin een centrale rol speelt. In een brief aan de gemeenteraad hebben Raad van Toezicht en di rectie van het Welzijnshuis eer der laten weten te hopen dat de 'binding met vele vrijwilligers en samenwerkingspartners blijft be staan, werkgelegenheid en kennis behouden en materiële activa be schikbaar blijven en producten worden voortgezet zonder ont staan van hiaat'. Als oorzaken van het faillissement wordt verwezen naar onder meer de moeilijke kin- deropvangmarkt en de wijziging in subsidiëring van peuteropvang. Intern speelden onder meer de ve le wisselingen op managementni veau, de ontslagvergoeding van de voormalig directeur en geno men bedrijfsrisico's een rol. Om iedereen zo veel mogelijk rust, duidelijkheid en zekerheid te bieden Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- Onbeperkt betlen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik ZIERIKZEE - Kinderopvang Koos van het dinsdag failliet verklaarde Welzijnshuis Schouwen-Duive land gaat voorlopig met de op vang van kinderen door. Curator Benne van Leeuwen van Van Leeuwen De Waard Advo caten in Goes streeft ernaar 'zo veel mogelijk alles te continueren zoals het is'. „Om iedereen de ko mende dagen en weken zo veel mogelijk rust, duidelijkheid en ze kerheid te bieden. Dat is op dit moment een belangrijk doel." Koos verzorgt de opvang van on geveer vierhonderd kinderen op Schouwen-Duiveland. Die kun nen volgens Van Leeuwen van daag gewoon op het vertrouwde adres terecht. „Wat gisteren ge bruikelijk was, moet ook morgen gebeuren." De ouders worden van daag van deze aanpak op de hoog te gebracht. Dinsdagavond is het personeel van het Welzijnshuis via een be sloten bijeenkomst geïnformeerd over wat hen te wachten staat. „Zij hebben er recht op dat er zo snel mogelijk duidelijkheid Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt betlen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou door Joeri Wisse WESTENSCHOUWEN - Het is beleid dat het strand bij De Punt bij Wes- tenschouwen niet wordt schoonge maakt. Dat heeft recreatiewethou der Ad Verseput laten weten op vragen van Petri d'Anjou. ZIERIKZEE - „Zodra het donker be gint te worden, doe ik de gordijnen dicht. Het is anders net alsof ik te gen Yab Yum aan zit te kijken", ver telt D. Verschoor, bewoonster van een pand aan het Havenpark in Zie- rikzee. sie die zich nu over de kwestie De verlichting op de voorgevel van deze momumentale woning aan het Havenpark ziet Verschoor het liefst verdwij- gaat buigen. nen. foto Dirk-Jan Cjeltema conversation Koos nog even door Curator Benne van Leeuwen Alles-in-1 Mobiel Standaard MB's geen extra kosten Toestel is van jou door Esme Soesman Samsung Galaxy S4 Mmi Gratis doet t gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48