'Bijna geen boerderij meer zonder mini-camping' SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Veertig 'hits' bij explosievenscan Rollandthof In een brief aan het college van B en W en aan de gemeenteraad lui den ze 'de noodklok'. J. Stigter, op richter van de camping en vader van de huidige eigenaar, telde in het hem omringende gebied (grof weg omsloten door de Grevelin- gen, Delingsdijk en Schelpweg) 22 mini-campings die samen goed zijn voor 385 plaatsen. Daar komt er als het aan het college van B en W ligt nog één bij. „Terwijl er nu al bijna geen boerderijen zonder camping meer zijn", zegt Stigter. Mochten alle bedrijven gebruik maken van het recht om uit te breiden tot 25 plaatsen, dan komt het totaal uit op 525 plekken, bere kende hij. „Dan kunnen we wel sluiten, bij wijze van spreken." Volgens Stigter kunnen de mi ni-campings veel goedkopere (sei- zoens)plaatsen bieden. „Ik gun ie dereen zijn bedrijf, maar in deze teruglopende markt is dit voor ge wone campings als Den Osse een aanzienlijk probleem." In tegen stelling tot de boeren, heeft de camping geen andere inkomsten bron en zijn er wel grote investe ringen gerealiseerd, betoogt Stig ter. Ook als het weer gunstig is zo als afgelopen zomer, lukt het nau welijks om de camping vol te krij gen. „Met hooguit anderhalf week end per jaar heb je het wel ge had." Het werven van gasten is niet alleen een kwestie van goed ondernemerschap. „Het is crisis. Veel gasten die in de regio van Den Osse kamperen zijn kritisch op de prijzen", zegt Stigter. Wethouder Ad Verseput laat in een reactie weten dat het plan van de familie Capelle aan de wet telijke eisen voldoet en in het gel dende bestemmingsplan Buiten gebied past. „Daarin is opgeno men dat we tot 150 mini-cam pings kunnen groeien." Verseput ziet geen aanleiding om dit be stemmingsplan, dat begin 2009 is vastgesteld, nu aan te passen. Marco Capelle, initiatiefnemer van de nieuwe camping zegt dat hij zich op een 'verdringings- markt' begeeft, maar ziet deson danks goede kansen. „Dat grote campings mini-campings tegen willen houden is een terugkeren de discussie", reageert hij. intratuin Maandag stond in de PZC een be richt over de verhoging van de toeristenbelasting van 1,05 naar 1,07 euro per persoon per nacht in 2014. Het totale bedrag dat de gemeente jaarlijks int was echter foutief weergegeven. De juiste be grote opbrengst toeristenbelas ting voor 2014 is 4.640.000 euro. HOUTERMAN ZIERIKZEE - Onderzoek naar even tuele aanwezigheid van niet-ge- sprongen explosieven in de Zierik- zeese haven heeft veertig 'hits' op geleverd. Dat zegt verantwoorde lijk wethouder Wim Stouten. Volgens hem maakt de aannemer deze week een plan bekend hoe de veertig voorwerpen worden verwijderd. De scan naar 'bom men en granaten' is uitgevoerd omdat voor de aanleg van een nieuwe steiger ter hoogte van Rol landthof moet worden gebaggerd. Volgens planning moet dat de ko mende tijd gebeuren. De nieuwe steiger moet nog voor het eind van het jaar gereed zijn. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Swinging organ op orgeldag Huisorganist Marien Stou ten bespeelt komende zater dag het Van Vulpen-orgel in de Grote Kerk in Brouwers haven. Dit in het kader van Nationale Orgeldag. Stouten brengt een programma on der de titel: Swinging Or gan, waarin het orgel zal klinken als hedendaags in strument. Toegang is gratis. Dansen in zomer- of wintersoos De danssoos in Sirjansland houdt verschillende dans- middagen die duren van 14.00 tot 17.00 uur. Op maan dag 16 en 30 september is er nog een zomersoos. Met in gang van maandag 7 oktober is er elke week tot en met april een wintersoos. Bij vol doende deelname 85 euro per stel. Expositie van de Tekenaars Schilderclub de Tekenaars uit Bruinisse exposeert deze maand in streek- en land bouwmuseum Goemans- zorg in Dreischor. De leden van de club krijgen geen cur sus, maar leren van elkaar. Goemanszorg is elke dag open. Ma t/m vrij van 11.00 tot 17.00 uur en zat en zon van 13.00 tot 17.00 uur. Flugelparty in café Bommenede In café Bommenede in Zon- nemaire wordt zaterdag 14 september een flugelparty gehouden. Dj Adriaan en dj Benjamin Scott presenteren de avond en verzorgen de muziek. Het café wordt om getoverd in après skisferen. Dresscode après ski mag, maar is niet verplicht. Aan vang 21.00 uur. Vriendendag op manege Balans De Stichting Paardrijden Ge handicapten Schouwen-Dui- veland houdt zaterdag 14 september de jaarlijkse Vriendendag op manege Ba lans in Dreischor. Met onder meer een optreden van de Zwarte Parels. Ook niet-le- den zijn welkom om een kijkje te nemen. De dag be gint om 11.00 uur. Files na ongeluk in de tunnel De Westerscheldetunnel is dinsdagmiddag anderhalf uur dicht geweest na een eenzijdig ongeluk. Een auto mobilist reed rond half één op de tunnelweg bij Borsse- le tegen de vangrail in de middenberm aan. Schoon maken van het wegdek duur de tot twee uur. Kilometers lange files waren het gevolg. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 Camping Den Osse telt ruim driehonderd plekken, evenveel als de 22 mini-campings in de omgeving tezamen, foto Dirk-Jan Gjeltema DEN OSSE - „Het beleid omtrent mi ni-campings op Schouwen-Duive- land is volledig uit de hand gelo pen." Dat stellen de eigenaren van camping Den Osse, een reguliere camping met 325 plaatsen. Tulpenmix Inhoud 100 b extra dikke bc Per zak 14?» Heurt je leven Bij NADERINGEN 50 JAAR ERVARING S-GRAVENP010ER 0113-311221 WWW AJHOUTERMAN NI BROUWERSHAVEN SIRJANSLAND DREISCHOR ZONNEMAIRE DREISCHOR BORSSELE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47