Wyomi Masela is nog niet klaar SPORT 31 Zeeuwse surfers verliezen de eerste slag „Na de aanloop ging ik van een arabier naar een flikflak toe", blikt de turnster terug. „Ik hoorde het geluid ook. Maar je hebt dan zo'n snelheid, dat je de beweging wel af moet maken. Ik landde zelfs nog goed, na de sprong stond ik gewoon overeind. Pas op het moment van de uitstrekking naar de juryleden ging het mis. Toen zakte ik in elkaar." Twee dagen later. Het Acade misch Medisch Centrum in Am sterdam Zuid-Oost. Wat Wyomi Masela (19) eigenlijk die zondag middag in Hongarije al weet, wordt nu bevestigd. De achil lespees in haar linkerbeen is volle dig afgescheurd. Het ene deel zit in haar kuit, het andere -onder haar hiel. „Ik voelde direct dat het niet goed was. 'Shit, daar gaat m'n WK', schoot door mijn hoofd toen ik op de grond lag. Ik moest gelijk denken aan het WK van 2010 in Rotterdam. Vlak voor die wedstrijd raakte ik tijdens een eenvoudig trainingsoefeningetje geblesseerd aan m'n elleboog." Het is de tragiek van een topspor ter die op een dun koordje balan ceert. Helemaal in de turnwereld, waar een blessure altijd op de loer ligt. Een turnster zonder een was lijst aan blessures is eigenlijk geen turnster. De tweeling Sanne en Lieke Wevers kan er over mee praten, net zoals Céline van Ger- ner die na de Olympische Spelen in de lappenmand belandde en volgende maand in België ook af wezig is. „Het is zuur dat me dit juist nu overkomt", zegt Masela op een ge laten toon vanuit de behandelka mer van het Amsterdamse AMC-ziekenhuis. „Het WK was heel belangrijk voor mij, ik wilde dat per se halen. Toen ik in de WK-selectie werd opgenomen, was ik ook zo blij." Het mondiale toernooi moest een definitieve af rekening worden met een roerige tijd: het missen van de Olympi sche Spelen in Londen, de verhui zing vanuit Almelo naar Amster dam, de verandering van club en trainer na veertien jaar en een moeizaam einde van de relatie met haar inmiddels ex-vriend. „Ik turn nu een volledig nieuw pro gramma, wilde dat in Antwerpen ook heel graag aan iedereen laten zien. Het WK zag ik als een nieu we start van mijn turncarrière." Het gaat er niet van komen. Van daag gaat de Twentse onder het mes. Wat volgt, is een lange perio de van revalidatie. Na zes weken wordt het eerste gips vervangen door loopgips, dat opnieuw zes weken moet blijven zitten. Voor haar revalidatie staat zeker een half jaar. „Ik weet nog niet zo goed hoe ik me nu voel of daarop moet reageren, het is allemaal nog een beetje wazig voor me. Ik weet wel dat ik de eerste weken niet naar de turnhal ga. Daar wacht ik nog even mee", zegt ze over de fysieke én mentale strijd die wacht. „De tegenslagen die ik al heb gehad, hebben me in men taal opzicht wel gesterkt. Ik weet dat je terug kunt komen van een zware blessure." Want dat is wat Masela wil. „Ik stop niet met tur nen, ben nog niet klaar. De Spe len van Rio zijn mijn hoofddoel." In elke heat gaan vier surfers het water op. Zij moeten binnen ze ven minuten zes trucs uitvoeren, waarvan de beste drie tellen. Uit elke heat gaan de beste twee door. Rick Jendrusch uit Scharendijke en Tim Ruijssenaars uit Nieuwer- kerk hadden de pech dat ze in de zogenoemde 'single elimination' in dezelfde heat zaten. Van de twee ging alleen Jendrusch door naar de tweede ronde. Maar daar in viel ook het doek voor hem. Davy Scheffers uit Zierikzee, met zijn veertiende plaats op de we reldranglijst de beste Zeeuw, sneu velde eveneens in de tweede ron de. Maar alle drie zijn nog niet uitge schakeld voor een goed eindresul taat. Zolang er op de komende vier dagen wind is, zal er gesurft worden. Zaterdag zal pas de eind- balans worden opgemaakt. Er kon dinsdag alleen gezegd worden dat de Zeeuwen de eerste slag verlo ren hadden. Kiri Thode van Bonai re deed juist prima zaken. De nummer twee van de wereldrang lijst won al zijn heats. Voor vandaag wordt er weer veel wind voorspeld. Bij de Brouwers- dam gaat men verder met de 'dou ble elimination', waar dinsdag al een begin mee gemaakt werd. Aan deze tweede afvalrace begon nen Jendrusch en Scheffers weder om goed. Beiden overleefden de eerste schifting. Clinge oefent tegen A-junioren AA Gent Het eerste elftal van Clinge speelt woensdag op eigen veld een oefenwedstrijd te gen het Onder 19-team van AA Gent. Het duel tussen de zondag-vierdeklasser en de A-junioren van de Belgische profclub begint om 19.00 uur. Clinge, dat getraind wordt door Marco van Vlierberghe, begon de competitie afgelo pen zondag met een 3-1-ze- ge in en tegen Sluiskil. Winnende start van Wu Cue Clan Het poolteam van Roadhou- se Wu Cue Clan is het sei zoen goed in de tweede divi sie begonnen. Zaterdag werd met 3-4 gewonnen van Capelle en zondag werd Scooby s Good Fellas met een 5-2-nederlaag terugge stuurd naar Zevenbergen. Life Goes On uit Goes kreeg bij zijn debuut in de derde divisie een pak rammel van titelkandidaat De Dis, maar pakte tegen Team Bad Con tact ook de eerste zege (5-2). WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 Rafael Nadal kan het zelf maar moeilijk bevatten. In vier sets slaat hij zich langs de nummer één van de wereld Novak Djokovic en is na 2010 voor de twee de keer de beste in de US Open. foto Jason Decrow/EPA door Ralph Blijlevens AMSTERDAM - Een jurylid hoorde het zondagmiddag in de turnhal van het Hongaarse Szombathely: de achillespees van Wyomi Masela die afknapte. 'Pats!' Het gebeurde in de toestelfinale van de Grand Prix, in haar laatste beweging naar de sprong toe. door Roeland van Vliet BROUWERSDAM - Op zondag en maandag, de eerste twee dagen van de PWA World Cup Freestyle Windsurfen, was er totaal geen wind en kon er geen enkele heat gevaren worden. Dinsdag waaide het juist stevig. Bij de Brouwers- dam slaagde men er in liefst 33 heats af te werken. CLINGE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31