Hopeloze strijd 'Anyone but Bach' SPORT 29 Bach is de negende IOC-voorzit- ter sinds de oprichting in 1894 en de achtste uit Europa. Hij leidt de sportkoepel in ieder geval de ko; mende acht jaar. Bach, die als flo retschermer goud won op de Spe len van 1976 in Montreal, gold al tijden als grote favoriet voor de erebaan. Hij zit sinds 1991 in het IOC, is vicepresident. en leidt het Duitse nationaal olympisch comi té. De advocaat werkte lange tijd bij Adidas en Siemens. Een man met een keurig cv, zo lijkt het. Wie op zoek gaat naar antwoor den op de vraag waar deze nieu we IOC-baas precies voor staat, wordt niet veel wijzer. Algemeen heden als verdere modernisering van het olympisch programma en zero tolerance als het gaat om do ping hadden alle zes de kandida ten in hun standpunten staan. Bach wil daarnaast een wereld wijd toegankelijk olympisch tele visiekanaal optuigen. Veel meer aandacht werd deze week in de media besteed aan de lobby's vóór en tegen Bach. Sinds april is er een vage beweging in touw die opereert onder de naam 'ABB': Anyone but Bach. Wie er precies achter zit, is onduidelijk, maar de Duitser heeft kennelijk niet louter vrienden. Rogge zelf zou, volgens de Duitse pers, twee van de vijf tegenkandidaten heb ben aangespoord mee te doen aan de verkiezing. De vijf spanden in de laatste fase min of meer samen tegen Bach, zonder succes. Wat is er dan mis met deze zo keurig ogende man? Bach wordt ervan beschuldigd als schermer begin jaren zeventig te hebben vals gespeeld door natte hand schoenen te dragen, om zo het au tomatische scorebord te foppen. In zijn tijd bij Adidas zou hij spor ters en teams extra hebben be taald om het sportmerk nog meer exposure te geven. En toen was daar het Duitse dopingonderzoek, dat een grootschalig gebruik van stimulerende middelen door West-Duitse sporters in de jaren zeventig blootlegde. Bach zei 'wel eens wat gehoord te hebben', maar zelf schoon te zijn. Dat ver haal gelooft lang niet iedereen, al is het waar dat Bach zich in diver se IOC-commissies hard heeft ge maakt voor eerlijke sport. Het meeste tegengas kreeg hij ech ter vanwege de steun van sjeik Ahmad al-Fahad al-Sabah. Het in vloedrijke IOC-lid uit Koeweit maakte er, tegen de regels van het IOC in, geen geheim van Bach te steunen. Hij werd daarvoor be rispt, maar liet zich de mond niet snoeren. En zo werd het 125e IOC-congres, als vanouds, een po litiek spel op topniveau. Bach had eerder deze week (blijkbaar) ge stemd voor Tokio als gastheer in 2020 en verloor daarmee de Spaan se stemmen voor zijn eigen ver kiezing. Het bleek uiteindelijk niets uit te maken. En er zijn na tuurlijk ook veel sporters en be stuurders blij met Bach. De olym pische status van hockey stond op de tocht, maar is met een Duitser aan het roer in één klap veilig. Volleybalsters uitgeschakeld op EK De Nederlandse volleybal sters zijn er dinsdag niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken bij het Europees kampioenschap. Kroatië was in het Duitse Halle in een spannende vijfsetter net te sterk: 23-25 25-11 22-25 25-2315-11. Oranje leek in de vierde set op weg naar een plaats bij de laatste acht, maar gaf een voorsprong van drie punten (21-18) als nog uit handen. Massa bevestigt vertrek bij Ferrari De Braziliaanse Formule i-coureur Felipe Massa heeft dinsdag bevestigd dat hij na dit seizoen vertrekt bij Ferra ri. De 32-jarige Massa is sinds 2006 in dienst bij de Italiaanse renstal, waarvoor hij elf Grands Prix won. Naar alle waarschijnlijkheid maakt Ferrari op korte ter mijn bekend dat de Finse coureur Kimi Raikkönen de Braziliaan volgend seizoen opvolgt. Jordanië stap dichter bij WK De nationale voetbalploeg van Jordanië is nog één stap verwijderd van de eerste deelname aan het WK. Jorda nië rekende in de Aziatische kwalificatiereeks over twee duels af met Oezbekistan. Beide duels eindigden in 1-1. In de strafschoppenserie wa ren de Jordaniërs het geluk kigst: 9-8. De ploeg speelt in november tegen de num mer vijf van Zuid-Amerika om één WK-ticket. Pat McQuaid krijgt aanval te verduren Pat McQuaid zou samen met Hein Verbruggen geld heb ben aangenomen om het wielrennen in een land te promoten, hij zou de doping- regels hebben gebogen voor Lance Armstrong en Alberto Contrador. Twee weken voordat hij hoopt te worden herkozen tot voorzitter van de wielrenunie UCI staan de ze aantijgingen in een 54 pa gina's tellend dossier. Mc Quaid Ier meldt dat het dos sier gebaseerd is op leugens. Inwoners Oslo willen Spelen De inwoners van Oslo heb ben zich uitgesproken voor het binnenhalen van de Winterspelen van 2022. Na het sluiten van de stembus sen bleek 55 procent van de inwoners het evenement graag naar de Noorse hoofd stad te zien komen, waar door de kans is gegroeid dat Oslo zich kandidaat stelt. Al leen de Kazachse stad Al ma-Ata is nu kandidaat, ter wijl München en Barcelona een bid overwegen. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013 Met twee doelpunten kort na rust zette Robin van Persie het Nederlands elftal op het juiste spoor tegen Andorra. Van Persie heeft nu nog twee goals ach terstand op Oranjes topscorer aller tijden, Patrick Kluivert. foto Koen van Weel/ANP door Rik Spekenbrink BUENOS AIRES - Het viel deze week op in Buenos Aires, de permanente lach op het gezicht van Thomas Bach. Alsof hij wist dat het niet fout kon gaan. En inderdaad, het In ternationaal Olympisch Comité (IOC) koos de 59-jarige Duitser dinsdag tot 's werelds hoogste sportbaas en opvolger van de Belg Jacques Rogge. Al in de tweede stemronde had hij een meerder heid van 49 stemmen. HALLE MONZA TASJKENT RIJSWIJK OSLO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29