Vlugtenburg te koop Gas in pinautomaat nog raadsel DuurzaamRood stopt in 2014 FamilieVoordeel l lOr korting op elk extra abonnement 37.50 5 Recron: Stop uitbreiding aantal mini-campings <£- /T I m t 22 WALCHEREN PvdA-fractie roept leden op mee te denken over schouwburg Wkc*#* 10:35 kpn winkel I kpn.com 0800 0115 Verbouwing van de schouwburg kost 12 miljoen euro. „Da's een hoop geld en dat in tijden dat "al lerlei sociale voorzieningen onder druk staan en er ook nog nieuwe bezuinigingen worden aangekon digd", schrijft De Doelder op de website. Anderzijds zegt hij dat ook het belang van het cultuur aanbod in de gaten moet worden gehouden. Hij noemt het ZEP, maar mogelijk moet Middelburg wel op zoek naar 'een nieuwe vorm van hoe en waar we theater, dans en cabaret organiseren'. De PvdA-fractie is er nog niet uit „Er zijn vele vragen en wij zijn er nog niet uit", aldus de voorman van de grootste raadsfractie. De toekomst van de Middelburg se stadsschouwburg wordt op maandag 7 oktober besproken door de gemeenteraad. OOST-SOUBURG - Aan de monu mentale gevel van Hof Vlugten burg komt nog dit jaar een te koop-bord te hangen. Wat de Souburgse boerenhoeve moet op leveren, is nog niet bekend. Het idyllische hof staat er al ja ren vervallen bij aan de Schroe- weg. De gemeente Vlissingen heeft het in 2000 gekocht van de familie Ovaa om het in te passen in de nieuwbouwwijk Souburg- Noord. Van dat laatste is het nooit van gekomen. Voorlopig komt het er ook niet van, zegt wethouder Lambert Prevoo. Daar om heeft de gemeente besloten Vlugtenburg 'in de markt te zet ten'. „Een makelaar bereidt de verkoop voor. In principe het he le perceel, dus met landbouw grond, maar er zijn meerdere mo gelijkheden. Er hebben zich gega digden gemeld." Die hoeven niet aan te komen met de sloopha mer, om er nieuwe huizen neer te zetten. „Daarvoor hebben we nog genoeg andere grond binnen de gemeente. Wij gaan voor her stel van het monument." De politie Zeeland spreekt van een mogelijk defect. De Rabo bank denkt er mogelijk crimine len actief zijn geweest. De bank spreekt het vermoeden uit dat ge probeerd is een plofkraak te ple gen. Feit is dat de hulpdiensten uitruk ten toen bij de politie een alarm binnen kwam. Dat gebeurt auto matisch als er gas in een pinauto maat wordt aangetroffen. De brandweer kwam met veel ma teriaal, waaronder twee tankauto spuiten, ter plaatse. De Vol kerakstraat werd voor het publiek afgesloten. „Na onderzoek bleek er weinig aan de hand te zijn. Er is wat gas vrijgekomen. Mogelijk ging het om een defect aan de apparatuur, vertelde een woordvoerster van de politie gisteren. Een woordvoerster van de Rabo bank, de eigenaar van de pinauto maat, wist gisteren niet wat er af gelopen maandagavond precies is gebeurd. „Feit is wel dat criminelen gas ge bruiken om een plofkraak te ple gen. Ze sluiten de automaat her metisch af en spuiten vervolgens gas naar binnen om de pinauto maat te laten ontploffen. Ik weet het niet helemaal zeker, maar het vermoeden bestaat wel dat in Sint Philipsland is geprobeerd een plof kraak te plegen." Dat het niet is gelukt, ligt volgens de woordvoerster waarschijnlijk aan de beveiligingsmaatregelen van de bank. „Behalve de overlast voor de buurt is een ontplofte automaat een behoorlijke schadepost voor ons. Het gaat dan niet alleen om het geld maar ook om de schade aan de apparatuur en aan de direc te omgeving. Wij treffen daarom steeds meer maatregelen om dit te voorkomen." Volgens de woordvoerster van de politie zijn geen sporen van braak- schade bij de pinautomaat aange troffen. MIDDELBURG - De naam Duur zaamRood verdwijnt na de verkie zingen van 2014 uit de Middel burgse politiek. De twee raadsle den, Jeannette de Vis en Henriëtte Minekus, stellen zich niet verkiesbaar. De twee werden in 2010 als raadsleden voor de SP gekozen. Vanwege een conflict over de afdrachtregeling stapten ze op en gingen in de raad verder als DuurzaamRood. Een echte po litieke organisatie is Duurzaam Rood nooit geworden. Er wordt dus ook niet gezocht naar kandi daten die onder deze naam aan de verkiezingen van 2014 mee gaan doen. Het einde van de politieke loopbaan van De Vis en Minekus is daarmee ook het einde van DuurzaamRood. 43r5tr Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou j» D ,i El Sony Xperta Z Nu eenmalig 19, Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou zierikzee - Uitbreiding van het aantal mini-campings is slecht voor zowel de reguliere campings als de huidige mini-campings. Dat betoogt Ed Troost, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duive- land van de Recron. De organisa tie die de belangen behartigt van recreatieondernemers op het ei land vindt dat het gemeentelijk beleid er juist op moet zijn ge richt om het aantal toeristische plekken terug te brengen. Momenteel is juist het omgekeer de het geval. Het college van B en W sprak zich onlangs nog positief uit over een plan voor een nieuwe mini-camping tussen Scharendij- ke en Den Osse. Volgens Troost past het plan weliswaar in het be leid dat Recron jaren geleden heeft afgesproken met de gemeen te. „De afspraak was dat het aan tal mini-campings kon toenemen tot 150. Nu zijn het er iets meer dan 135. Daar waren wij het ook mee eens. Maar als de feiten voort schrijdend inzicht opleveren, moet je toch ook beleid kunnen veranderen?" Troost doelt op de rap afgenomen belangstelling voor kamperen. De afgelopen tien jaar is volgens de Recron het aan tal kampeervakanties met met 10,9 procent gedaald, terwijl lan delijk gezien het aantal kampeer plaatsen in diezelfde periode met 14,8 procent toenam. „Het aanbod moet dus, ook op Schouwen-Dui- veland elk jaar wat minder wor den. Dat kan door geleidelijk en warm te saneren." De grote campings kunnen dit be werkstelligen door kleine plaat sen samen te voegen tot grotere plaatsen. Reductie van het aantal toeristische eenheden is voor de hele sector positief, meent Troost. Niet alleen hoeft de steeds klei ner wordende koek over minder ondernemers te worden verdeeld, ook blijft er geld over om te inves teren in de kwaliteit van cam pings. In dat licht is Troost niet al leen voorstander van een stop op nieuwe campings, ook met de ruimte die mini-campings heb ben om uit te breiden van 15 naar 25 plaatsen is hij kritisch. Rinus van 't Westeinde, voorzit ter van de Zeeuwse kampeerboe- ren (VeKaBo), vindt dat er ruimte moet blijven voor agrariërs om een mini-camping te beginnen. „Het is de weg van de minste weerstand bewandelen om te wij zen naar de mini-campings", vindt hij. „Het is beter om de hand in eigen boezem te steken. Ook reguliere campings moeten ondernemen en inkomsten gene reren door een beautysalon te ope nen of een treintje te laten rij den", zegt hij. Volgens hem valt het wel mee met de toename van het aantal mini-campings. „Wij hebben ook best leden die in de zeventig lopen en er in de toe komst mee ophouden. Volgens Troost moet het voor boe ren mogelijk blijven om nieuwe wegen te zoeken om te onderne men. Van 't Westeinde denkt dat het verstandig is om met de colle ga's van de Recron samen op te trekken in de promotie van Zee land. „We kunnen heel goed naast elkaar bestaan, zoals een Lidl en een Albert Heijn elkaar ook kunnen versterken." middelburg - Wat is wijsheid in het Middelburgse theaterdossier? PvdA-fractievoorzitter Peter de Doelder roept op de website van zijn partij de lezers op mee te den ken over deze vraag. door Wendy Wagenmakers door Frank van Cooten SINT PHILIPSLAND - Het is nog steeds niet helemaal duidelijk hoe er maandagavond gas in een pinau tomaat van de Rabobank aan de Volkerakstraat in Sint Philipsland terecht is gekomen. Samsung r. T> C3 door Joeri Wisse doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22