Tractorrodeo in Breskens Zeeland Attracties valt helemaal uit elkaar Indrukwekkende herdenking Oogstdag in kruidentuin ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Van Leeuwen Juweliers taxeert ook sieraden en gaat prat op hun service aan de klanten. Evelyn: „Er kwam eens een echtpaar met een antieke gouden ring die hele maal rondom bezet was met klei ne briljantjes. Wij keren aan de hand van het gewicht 8o euro uit voor die ring, terwijl hij op een veiling het tienvoudige kan op brengen. Dan adviseren wij de klanten toch echt eerst even ver der te kijken. Naar ons terugko men kan altijd nog." Is de goudprijs hoog, de zilver- prijs is dat niet. Voor een gram zil ver wordt slechts tussen de 25 en 30 cent uitgekeerd. Alleen oude zilveren rijksdaalders of zilveren guldens zijn nog een klein beetje interessant. Een zilveren gulden levert 2 euro op, dat is toch meer dan die 45 eurocent bij omwisse len. Om sentimentele redenen blijven antieke sieraden of erfstukken vaak bewaard. Ze gaan van oma op moeder op dochter en heel vaak van kast naar kast naar kast. Van Leeuwen wil daar van kast naar kast naar cash van maken. De ingeleverde sieraden worden Gebroeders Ko en De Sjonnies in Terneuzen Café Du Commerce in Terneu zen heeft in de kermisweek meerdere nationale toppers in de categorie 'feestmuziek' ge strikt. Op 15 september speelt Super Automatic om 16.00 uur, op 21 september zingen de Ge broeders Ko vanaf 22.00 uur en op 22 september staan Henk en Peter (16.00 uur) en De Sjon nies (18.00 uur) op de rol. Ook draaien er meerdere dj's. Gewonde bij ongeluk op bedrijventerrein Bij een botsing tussen twee au to's op bedrijventerrein Delta- hoek in Breskens liep de ver moedelijke veroorzaker woens dag nekklachten op. De Terneu- zenaar verleende geen voor rang en belandde in de sloot. De brandweer 'knipte' hem uit zijn wagen. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. Jeugdcentrum blijkt beschoten De vernielingen aan scholieren centrum Time Out in Oost burg, afgelopen weekeinde, zijn aangebracht met een lucht drukpistool, meldt de politie. De dader schoot meerdere ra men kapot. De vernielingen vonden plaats tussen zaterdag- en maandag ochtend. Getuigen kunnen zich melden via 0800-8844. Activiteitenmiddag basisschool Oostvogel Basisschool de Oostvogel in Lamswaarde houdt zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur een acti viteitenmiddag. Iedereen is welkom. Buiten is er een rom melmarkt. Binnen kunnen be zoekers een wafel eten en een gokje wagen bij het rad van for tuin of de loterij. Voor kinde ren zijn er diverse activiteiten. De kruidentuin in Graauw houdt zaterdag 21 september een oogstdag. Bezoekers kun nen deze dag royaal plukken van het vele moois dat in de tuin op de hoek van de Bego nia- en Irenestraat in Graauw bloeit. De basilicum, peterselie, selderij en rucola doen het zo goed dat dorpelingen en men sen van buiten Graauw er hun voordeel mee mogen doen. Op deze oogstdag geven de vrijwil ligers die de tuin onderhou den, uitleg over de tuin, over de verschillende kruiden en wat je er allemaal mee kunt doen. Gerda Leys, een van de tuiniersters, merkt dat veel mensen nog altijd denken dat de tuin privéterrein is. De krui dentuin is echter, ook op dagen dat er geen onderhoudsploeg aanwezig is, vrij toegankelijk. omgesmolten in een smelterij in Rotterdam en het goud komt weer op de markt. Net zoals bij een gewone juwelier is de beveiliging bij de Van Leeu wen vestiging in Terneuzen zeer uitgebreid met zowel zichtbare als onzichtbare alarmsystemen en camera's. Niet alleen de taxateurs, maar ook de klanten zitten er dus veilig. Evelyn: „Klanten komen in eerste instantie soms schuchter binnen, maar na een kopje koffie en als ze zien hoe transparant wij werken, is dat gauw over." BRESKENS - Omdat de Oldtimer dag van het Agrarisch Jongerern Kontakt West Zeeuws-Vlaande- ren méér voorstelt dan alleen het tonen en laten rijden van oude tractoren, is de naam veranderd. Het evenement heet voortaan Far mers got Talent. De eerste editie vindt zondag plaats, op het terrein tegenover Het Heem aan de Langestraat bij Breskens. Vanaf 13.30 uur zijn er ploegwedstrijden en tractoractivi teiten als boomstamsiepen en ringsteken. Nieuw is de tractorro deo, waarbij tractoren bij elkaar banden proberen af te rijden die achter de voertuigen hangen. Daarnaast zijn er demonstraties met oude en moderne tractoren. Voor de kinderen staat een spring kasteel klaar. Het evenement wordt voorafge gaan door een rondrit met oude tractoren. Die begint om 9.00 uur in Sluis en eindigt in Breskens. Er zijn vergevorderde gesprekken over de overname van Mini Mun- di op het ZEP in Middelburg aan een andere kandidaat. De naam van Frans Lievens (Scheldetheater Terneuzen) zingt rond. Het voet balmuseum, de vierde tak van Zeeland Attracties, staat al sinds november vorig jaar in de etalage. Angelini en zijn compagnon Sven van Rijswijk kochten in 1999 Mi niatuur Walcheren in Middel burg. De eerste tien jaar ging het goed. Het Arsenaal werd gekocht en het zwembad in Vlissingen werd verbouwd tot speelcircus Bambini. Vier jaar geleden ver huisde Miniatuur Walcheren naar het nieuwe ZEP-terrein in Middel burg. Het duo opende daar ook de Voetbal Experience. De bezoekers aantallen vielen zwaar tegen. Met de overnames is een faillissement van Zeeland Attracties voorko men. Het ZEP is in beeld als (tijde lijke) theaterlocatie. Dit feit wordt elk jaar benadrukt tijdens het voorlezen van alle na men en het vermelden van hun leeftijd tijdens de indrukwek kende herdenking. Voor het eerst sinds 1994 werd de bijeenkomst gehouden in de SOW kerk. Negentien jaar gele den werd het monument aan de Steenoven ingewijd. Gisteren moest men uitwijken wegens het slechte weer. Het werd improvise ren in de kerk, vooral tijdens het leggen van de bloemenkransen. Namens de gemeente Sluis deed dit burgemeester Annemiek let ten, met assistentie van Jesse Vriends en Meivin Berkhey uit groep acht van de OBS Breskens. Andere kinderen uit groep acht la zen zelfgemaakte gedichten voor. foto Peter Nicolai DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2013 kast naar cash I Evelyn zoekt met haar loep naar het keurmerkje. Bij 14 karaat staat er vaak de code 585, al of niet in een eiken blad, en 18 karaat wordt aangeduid met 750 of het plaatje van een tulp. foto Mark Neelemans TERNEUZEN BRESKENS GRAAUW OOSTBURG LAMSWAARDE VLISSINGEN - Het Walcherse recra- tiebedrijf Zeeland Attracties houdt op te bestaan. Mede-eigenaar Ed gar Angelini maakte bekend dat de Vlissingse onderdelen Het Arsenaal (piratenpark en zeeaquarium) en speelcircus Bambini verkocht zijn aan Corné Seijner, een onderne mer uit Meliskerke. BRESKENS - Van luttele maanden oud tot op hoge leeftijd: de slacht offers van het noodlottige bombar dement op 11 september 1944 kwamen uit alle lagen der bevol king en waren van alle leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 139