PJ&1IJ& Wêt 'Eigenlijk hoop ik dat niemand ze wil kopen' Ambtenarenregeling Sluis staat op losse schroeven Terneuzens danskoppel naar WK Meerderheid raad voor archief in Oostburg Swegtuèa n 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Activiteiten bij openstelling monumenten Wethouder Conny Almekinders presenteerde maandag de plan nen voor een vrijwillige vertrekre- geling voor ambtenaren van zes tig jaar en ouder. Raadsleden rea geerden verbijsterd en boos: het college zou beloofd hebben dat de raad betrokken zou worden bij de besluitvorming. Dinsdagavond volgde spoedberaad tussen colle ge en raad. „Dat was een pittige bijeenkomst", gaf Almekinders gisterochtend aan. „We hebben als college aangegeven dat we een fout hebben gemaakt. We hebben de raad te laat en onvoldoende in gelicht. Dat kwam door de tijds druk: we moeten die regeling dit jaar doorvoeren, daarna kan het niet meer. Daarbij zijn we over haast te werk gegaan." De raad dwong af wel degelijk mee te mogen praten over de rege ling en neemt daar op 26 septem ber tijdens de openbare vergade ring een besluit over. Of het plan het haalt, is nog maar de vraag. Veel raadsleden zijn kritisch. „Mensen worden door de politiek verplicht langer door te werken, mensen van 62 jaar die ontslagen worden, moeten verplicht sollici teren, en dan komen wij hiermee op de proppen. Daar heb ik grote moeite mee", reageert Robert Evers (PvdA). Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebelang) is het daarmee eens. „Bovendien moe ten we opletten dat er niet te veel mensen en ervaring weggaan. We krijgen er als gemeente alleen maar taken bij." Franqois Babijn zegt sowieso tegen te stemmen. Ondanks de kniebuiging van het college zijn veel raadsleden nog steeds boos. Gevolgen voor de po sitie van Almekinders lijkt dat echter niet te hebben. Lijst Babijn wil eind deze maand een 'motie van afkeuring' indienen. Maar als die wordt aangenomen, moet die als niet meer dan 'een standje' worden gezien. Wie: André Janse uit Terneuzen Wat: Meerdere modelschepen Gezien op: Markplaats.nl André Janse uit Terneuzen komt geregeld thuis met een nieuw schip. Sinds een aantal jaren heeft hij name lijk een liefde voor modelsche pen. Via Marktplaats speurt hij naar nieuwe exemplaren voor zijn collectie. Eenmaal gevonden reist hij stad en land af om ze op te halen bij de aanbieders. Hij heeft er inmiddels al zeventig gekocht. De schepen zijn kant en klaar. „Bouwen kan ik niet: dat is echt te veel gepruts. Ik repareer wel eens wat en maak de sche pen schoon." Na de opknapbeurt zet hij de schepen terug op Marktplaats om ze te verkopen. „Ik mag er van mijn vrouw maar twintig hebben. De mooiste be waar ik. De rest staat wel op Marktplaats, maar eigenlijk hoop ik dat er niet op wordt geboden." De modellen zijn gebaseerd op schepen uit de 17e en 18e eeuw. Janse heeft het liefst 'joekels' van meer dan een meter. Zijn favo riet is een scheepsmodel van een Franse galei uit 1670, La Reale de France. Er is inmiddels 550 euro op geboden, maar Janse denkt er nog niet aan om hem te verko pen. „Ik vraag er veel geld voor zodat ik 'm niet te gemakkelijk verkoop," lacht Janse. „Het moet wel echt een goed bod zijn." Zijn liefde voor schepen is niet zo verwonderlijk. Janse heeft zelf gevaren. „Het is dat ik te oud ben maar anders werkte ik nog op zee." Toch weet Janse niet of zijn hobby blijvend is. „Ik ga ermee door totdat ik het beu ben. Dan volgt er vast wel weer een andere hobby, zoals munten verkopen of zwaarden sparen." Omdat de schepen groot en breekbaar zijn, is opsturen vaak geen optie. Janse rijdt daarom door heel Nederland om de sche pen op te halen. „De mensen die ze wegdoen, zijn vaak op leeftijd en gaan kleiner wonen. Dat kan soms best emotioneel zijn." Hoe wel hij altijd de modellen eerst goed inspecteert voordat hij ze koopt, heeft hij wel eens een mis koop gedaan. „Bij de aanbieder thuis dacht ik: wat een mooi mo delletje. Toen ik thuiskwam bleek hij van plastic te zijn. Van dat schip kom ik nooit meer af." Advertenties van André Janse zijn te vinden op Marktplaats. Zoeken op 'modelschip terneuzen'. WD, PvdA en D66 zien Oost- burg als de meest aangewezen plek voor een archief, nadat de op richting van een Zeeuws-Vlaams archief in Terneuzen niet door ging. Wethouder Conny Almekin ders meldde, op en vraag van het CDA, dat Terneuzen, provincie en waterschap afvielen als partners voor een gezamenlijk archief, om dat ze beschikken over goede ar chiefruimten. D T wil nog we ten of het archief goedkoper 'el ders in den lande' kan worden ge huisvest. Ook al omdat archief stukken vaker digitaal worden ge raadpleegd. Maar ook D T lijkt door het college te overtuigen. De oppositiepartijen moeten het waarschijnlijk met de belofte doen dat in het voormalige stad huis van de kikkerstad een hoekje wordt gecreëerd waar digitaal in formatie kan worden opgezocht. Eerder dit jaar werd het koppel 39e op het Europees Kampioen schap in Denemarken. Na een langdurige blessureperiode in 2012 bezetten Pecoraro en Van Jo le nu de tweede plaats op de natio nale ranglijst, wat de Nederlandse Algemene Danssport Bond deed besluiten om hen voor de eerste keer naar het WK in de Oekraïne te sturen. Pecoraro en Van Jole dansen nu Verlies snel en gemakkelijk gewicht Nu 3 Slim Maigvitness behandelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre. De Slim Maigvitness afslankmachine steltje in staat om passief vet te verbranden. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl LJ App Store vier jaar in de hoogste categorie van de Nederlandse danssport. De voorbereiding op het wereld kampioenschap is al in volle gang, met veel wedstrijden en trai ningen in binnen- en buitenland. Het koppel doet de komende tijd onder meer Oostenrijk, Frankrijk, Spanje en Italië aan. In sommige monumenten is iets extra's te doen. Zo is er zaterdag en zondag om 13.00 uur een rond leiding door de Meester van der Heijdengroeve in Nieuw-Namen en toont een gids elk half uur de Hulster basiliek: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag tus sen 13.00 uur en 16.30 uur. Zater dag is ook de toren te beklimmen. De VVV houdt een fotopuzzel- tocht door het centrum van Hulst. Vertrek is bij het VW-kan- toor. Ook bij de Zwartenhoekse Zeesluis bij Westdorpe zijn rond leidingen: zaterdag om 11.00 en 14.00 uur. Oorlogsmuseum Gdy nia in Axel biedt zaterdag tussen 10.30 en 15,30 uur ritjes met histo rische voertuigen aan. Kunstkring Sint-Anna houdt Mu defeesten bij de hervormde kerk in Sint Anna ter Muiden. Tussen 11.00 en 17.00 uur is er muziek en een schilderworkshop voor kinde ren. Om 11.30 uur begint een histo rische wandeltocht met torenbe klimming. Meer info: www.kunst- kringsintanna.nl. door Karlijn de Splenter In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. I André Janse: „Bouwen kan ik niet. Dat is echt te veel gepruts." foto Mark Neelemans door Martijn de Koning SLUIS - De ambtenarenregeling voor zestigplussers in Sluis staat op losse schroeven. De gemeente raad, die aanvankelijk door B en W werd gepasseerd in de besluitvor ming, mag er nu toch over beslis sen en heeft flinke bedenkingen. door René Hoonhorst OOSTBURG - De meerderheid van de Sluise gemeenteraad lijkt te kie zen voor vestiging van het archief in het Oostburgse gemeentehuis. Alleen leden van oppositiepartijen blijven voor het onderbrengen van de gemeentelijke archiefstukken in het voormalige gemeentehuis van Aardenburg. TERNEUZEN - Het Terneuzense top danskoppel Ciccio Pecoraro en Jas mijn van Jole vertegenwoordigt op 23 november Nederland op het Wereldkampioenschap in Kiev. PU ©sweetdealzeelnd BP Verkrijgbaar in de f facebook.com/sweetdeal.zeeland fg, TERNEUZEN - Met Open Monumen tendag, komende zaterdag, zijn in Zeeuws-Vlaanderen traditiege trouw enkele tientallen oude ge bouwen geopend. De algemene openingstijd is van 10.00 uur tot 17.00 uur. Een aantal gebouwen is ook zondag (van 12.00 uur tot 17.00 uur) nog open. Alles over Monumentendag is te vin den op www.openmonumenten- dag.nl. De locaties in Terneuzen staan in een brochure op www.terneuzen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 136