ZEEUWS-VLAANDEREN PHPD Ambassadeurs van de oester w almanak Overval op benzinestation in Terneuzen Terneuzense ondernemers zijn niet zo somber over de toekomst, maar zijn reuze bezorgd over ontwikkeling binnenstad. Tweede Kamer is bezorgd over situatie rond Oosterschelde www.pzc.nl/video Video: Grote brand in Goes OPENING OESTERSEIZOEN terneuzen - Terneuzense onder nemers in het midden- en klein bedrijf (mkb) zijn minder pessi mistisch dan hun collega's ver spreid over heel Nederland. Toch leven er ook onder mkb'ers in Ter neuzen grote zorgen, vooral over de aantrekkingskracht van de bin nenstad. Het Centrum Management Ter neuzen, de koepel van vier onder nemersverenigingen, heeft met een enquête onderzocht wat er leeft onder de aangesloten leden. Ze zitten in de binnenstad, win kelcentrum Schuttershof, aan de Axelsestraat en op bedrijventer rein Handelspoort/Haarmanweg. Het aantal deelnemers was groot: 241 van de 302 ondernemers. Hier uit blijkt een grote betrokkenheid bij het reilen en zeilen van Ter neuzen. De resultaten zijn deze week gepresenteerd en die vallen niet tegen. Terwijl uit een landelijk onder zoek onder tweeduizend mkb- bedrijven blijkt dat 52 procent ne gatief is over de toekomst, is dat in Terneuzen 'slechts' 38 procent. Het Centrum Management te kent daar wel bij aan dat dit in te genspraak is met de omzetontwik keling bij met name winkeliers in de binnenstad. Van hen geeft 39 procent aan dat zij de afgelopen drie jaar hun omzet hebben zien afnemen. Waar de ondernemers zich echter vooral zorgen om maken, is de Terneuzense binnenstad. In de en quête staat letterlijk: 'De uitstra ling van het centrum, het gemis aan beleving, is een bron van on rust en frustratie, te wijten aan de gemeente'. Het gaat vooral om de ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat en een serie leeg staande panden aan de Nieuw- straat, twee projecten die stillig gen en waarvan niemand lijkt te weten wanneer daar weer enig schot in komt. Wethouder Pim Broekhuysen die de enquête in ontvangst nam, rea geerde dat de gemeente die projec ten niet alleen kan trekken. Pri- vé-investeerders zijn nodig en die zijn terughoudend. Dat wil niet zeggen, volgens Broekhuysen, dat de binnenstad stilstaat. Hij somde op: de VVV krijgt een nieuw gla zen kantoor, wifi voor internet ten is ingevoerd en op de Markt is extra ruimte geschapen voor ter rassen. Er is meer nodig, onderkende Broekhuysen, en dat vereist vol gens hem bovenal samenwerking. Dat is ook het idee van Centrum Management, dat verder onder meer een digitaal platform voor Terneuzen wil opzetten. Alle aan gesloten ondernemers zouden daarop een webshop kunnen ope nen. Slechts 13 procent verkoopt tot nu toe via internet, terwijl wel veel omzet via dat kanaal weglekt. Zitten ze zelf op internet, dan kan dat hét middel zijn om hun be drijf/winkel in de stad overeind te houden. In de wachtruimte van het zieken huis ontmoetten een huisarts in rus te en een oud-patiënt elkaar. De vra gen naar de wederzijdse gezond heidstoestand lagen voor de hand. Niet alleen uit beleefdheid, want waar moet je anders over praten wanneer je elkaar in een ziekenhuis na langere tijd weer tegen het lijf loopt. De gewezen medicus vertelde last te hebben van PHPD. Met droge ogen, gezicht strak in de plooi. De ander wist niet zo goed wat hij met die on verwachte mededeling aan moest en vroeg om verduidelijking van de hem onbekende medische term. „Pijntje Hier Pijntje Daar", klonk het gerustellende antwoord. TERNEUZEN - Opnieuw is een ben zinestation in Terneuzen het doel wit geweest van een gewapende overval. Het pompstation aan de Mr F. J. Haarmanweg is woensdagavond rond kwart voor acht overvallen. De vermoedelijk met een vuurwa pen uitgeruste dader is volgens de politie gevlucht op een fiets. Slachtoffers zijn er niet. Er is geld meegenomen. De hoeveelheid is niet bekend. I ZEELAND DONDERDAG 12 september 2013 Terneuzen moet meer uitstralen door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl SLUIS - Frans Weisglas (links), Marjon de Hond en Sjuul Paradijs (rechts) zijn gisteren bij de opening van het oes terseizoen in Sluis toegetreden tot het Gilde van de Ver gulde Oester. Het gilde is ingesteld door de Nederlandse Oestervereniging. Voorzitter Cees van Liere staat hier ach ter de nieuwe gildeleden. „Het was nog maar de tweede keer dat ik een oester at", zei weervrouw Marjon de Hond. „Wij aten thuis altijd mossels of vis, maar oesters niet. Ik moest even wennen aan de smaak. Waarom ze mij gevraagd hebben? Omdat ik een bekende Zeeuwse ben?" „Het is voor mij heel speciaal", zei Frans Weisglas, voorma lig voorzitter van de Tweede Kamer. „Ik voel me verbon den met Zeeland, we hebben een huisje op Walcheren." Ook Sjuul Paradijs, hoofdredacteur van de Telegraaf, heeft een huis in Zeeland: in Kortgene, „Elk excuus om in Zee land te komen, vind ik mooi. Als de hoofdredacteur van de PZC opstapt, wil ik zijn baan wel." foto Peter Nicolai pagina 22: Oesters zijn duur, maar duurzaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 133