Gesprek over scooter ontspoort czav dorst 15 op pad voor dromen en Jantje Beton 28 BEVELANDEN en THOLEN ZEELAND ATTRACTIES Vernielingen Het succes lachte de ondernemers Van Rijswijk en Angelini lang toe. En toen kwam het ZEP. ton tarwe per ha Danskoppel gaat naar het WK Volgens de advocate zou de buurt bewoner in de tuin van de Middel burger zijn geweest, iets hebben meegenomen, en zou hij ook ge zegd hebben dat de zoon van de verdachte de scooter van zijn dochter had gestolen. Davids be nadrukte dat haar cliënt iemand is die conflicten uit de weg gaat en zijn kinderen voorhoudt dat ze zich aan de regels moeten hou den. Hij was dan ook samen met zijn zoon, aldus de advocate, naar de buurtbewoner gegaan om de zaak uit te praten. Hij is er van overtuigd dat zijn zoon zoiets niet heeft gedaan. Dat gesprek liep volledig uit de hand en de Middelburger zou daarbij de buurtbewoner hebben geslagen. De advocate wees erop dat de buurtbewoner de zoon eerst een klap tegen het hoofd had gegeven en dat de vader vervolgens, vooral om te dreigen, zijn stok had ge bruikt. Officier G. van der Hofstede eiste een werkstraf van 120 uur waar van 40 uur voorwaardelijk. Vol gens hem heeft de man de open bare orde verstoord en gevochten op de openbare weg. Ook eiste hij dat de man geen contact meer mag opnemen met de buurtbewo ner. Uitspraak op 25 september. TERNEUZEN - Een 33-jarige man uit Philippine is gisterochtend rond half tien aangehouden voor ver nielingen in het huis van zijn ex- vriendin in Terneuzen. Hij ver nielde tijdens een conflict meerde re dingen. MIDDELBURG - Het is het voorjaar van 2009. Het zonnetje schijnt in Miniatuur Walcheren, het madu- rodammetje van Middelburg dat al sinds de jaren vijftig gezellig kneuterig ligt te zijn aan het Mo lenwater. Eigenaar Sven van Rijs wijk praat geestdriftig over de plannen die hij en zijn compag non Edgar Angelini hebben voor een nieuw en groter attractiepark. Projectontwikkelaar TCN bouwt er, aangemoedigd door gemeente en provincie, het Zeeuws Evene menten Podium. „En, denk je dat het wat wordt?" Het is Van Rijswijk en Angelini voor de wind gegaan sinds ze tien jaar eerder Miniatuur Walcheren overnamen van de firma Reggen- borg. In Vlissingen nemen ze van diezelfde Reggenborg Het Arse naal (piratenpark-zeeaquarium) over. Het oude zwembad in Mid delburg is omgetoverd in speelcir- cus Bambini. Zeeland Attracties (ZA) noemen Angelini en Van Rijswijk hun onderneming inmid dels. Ideeënman Van Rijswijk met zijn gevoel voor publiciteit en de fi nanciële man Angelini vormen een gouden koppel in de Zeeuwse recreatiewereld. Hun succesver haal leest die dagen als een jon gensboek. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de gemeente Middelburg hen polst wanneer rond 2007 het idee opborrelt van een terrein aan de rand van de stad dat een mix moest worden van onderwijs, ver maak en detailhandel met als kloppend hart een evenementen hal onder de naam Zeeuws Evene menten Podium, kortweg ZEP. Het duo hapt toe. Een grote stap voor de twee ondernemers. Mini Mundi noemen ze Miniatuur Wal cheren na de verhuizing. Het con cept is vertrouwd: een mengeling van madorudam en kermisach tige attracties. Leuk voor kinderen, maar in de gesprekken met de gemeente komt een spannend plan voorbij. Een voetbalmuseum. Na lang leu ren met hun idee zijn de initiatief nemers van het museum via via in Middelburg beland. Wethou der Hannie Kool-Blokland maakt zich sterk voor de komst van het voetbalmuseum, dat een sterke troef voor het ZEP moet worden. Onderzoeken voorspellen 200.000 bezoekers voor het mu seum. Nou, laat het de helft zijn, dan moet het nog lukken, denken Van Rijswijk en Angelini. Ze zeg gen ja. Het zal nooit de helft worden. Met onrealistische bezoekcijfers probeert ZA er de moed in te hou den. Bezoekers zijn enthousiast, maar het zijn er veel te weinig. Het museum draait zwaar verlies en dreigt de andere attracties het financiële moeras in te zuigen. Eind 2012 moet ZA besluiten om het zieke onderdeel te verkopen. Het concept deugt, alleen de plaats niet, is de verklaring. Het hele ZEP leidt immers een moei zaam bestaan. De verkoop van het museum wil niet vlotten. De schuldeisers geven ZA de kans om nog in het zomerseizoen geld te verdienen zodat zij nog wat van hun centen terugzien. Angelini en Van Rijswijk hakken deze zomer de knoop door. Om een faillissement te voorkomen is er maar één uitweg: verkoop van alle onderdelen van ZA. De Vlis- singse attracties gaan op 11 sep tember over in handen van Corné Seijner, een ondernemers uit Me- liskerke. Angelini gaat voor hem werken; het einde van Zeeland At tracties is zo ook het einde van het zakelijke duo Angelini en Van Rijswijk. OPKOMST EN ONDERGANG VAN ZEELAND ATTRACTIES wemeldinge - De coöperatie CZAV heeft met bemestingsproe- ven meer dan 15 ton tarwe uit een hectare kunnen dorsen. Tot nu toe werden dergelijke opbreng sten voor onmogelijk gehouden. De proeven werden uitgevoerd met diverse wintertarwerassen, die zes keer werden bemest met verschillende meststoffen in wis selende doseringen. Toen in augustus de eerste perce len werden gemaaid en gedorst bleek een aantal percelen meer dan 15 ton per hectare op te leve ren. CZAV gaat de komende tijd onderzoeken hoe de resultaten tot stand kwamen, welke patro nen er zijn en hoe die kunnen worden verklaard. BIEZELINGE - Dromen mag weer. Op de christelijke basisschool De Linge in Biezelinge werd het giste ren zelfs sterk aanbevolen. Op het schoolplein mochten de leerlin gen met stoepkrijt tekenen hoe ze hun speelomgeving droomden. Het tekenfeest was het startsein voor de jaarlijkse actie van Jantje Beton. De leerlingen van de hoog ste groepen gaan deze week langs de deuren om lootjes te verkopen voor Jantje Beton, de organisatie die streeft naar veilige speelmoge- lijkheden voor kinderen in de openbare ruimte. Jantje Beton doet dat niet alleen in Nederland maar ook elders op de wereld. Als het aan de kinderen van de Linge ligt, gaan alle dromen in vervul ling. foto Marcelle Davidse terneuzen - Het Terneuzense top danskoppel Ciccio Pecoraro en Jas mijn van Jole vertegenwoordigt op 23 november Nederland op het Wereldkampioenschap in de Oek raïense hoofdstad Kiev. Eerder dit jaar werd het koppel 39e op het Europees Kampioen schap in Denemarken. Na een langdurige blessureperiode in 2012 bezetten Pecoraro en Van Jo le nu de tweede plaats op de natio nale ranglijst, wat de Nederlandse Algemene Danssport Bond deed besluiten om hen voor de eerste keer naar het WK in de Oekraïne te sturen. Pecoraro en Van Jole dansen nu vier jaar in de hoogste categorie van de Nederlandse danssport. MIDDELBURG - Een veertigjarige Middelburger snapt niet dat een ge sprek met een buurtbewoner zo uit de hand kon lopen, zei advoca te R. Davids gisteren tegen de le den van de Middelburgse recht bank. De man stond terecht omdat hij in maart dit jaar met een wan delstok die buurtbewoner zou heb ben geslagen. Jongensdroom komt door Theo Giele I Guus Hiddink opent met een klap op een bal in december 2009 de Voetbal Rijswijk (links) en Edgar Angelini (rechts), foto Lex de Meester 1999: de compagnons Edgar Ange lini en Sven van Rijswijk kopen Mi niatuur Walcheren in Middelburg en leggen zo de kiem voor Zee land Attracties. 2001:'Piratenpark en zeeaqua rium Het Arsenaal in Vlissingen aangekocht. 2004: Zeeland Attracties exploi teert de beklimming van de Lange Jan. 2005: Zeeland Attracties begint speelcircus Bambini in het voorma lig Baskensburgbad. 2009: Miniatuur verhuist naar het ZEP, wordt uitgebreid en krijgt de naam Mini Mundi. 2009: Het voetbalmuseum Voet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 130